1 Ostatnio edytowany przez sławek 42 (2018-03-04 15:27:39)

Temat: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Jak Wam się żyje Panowie ? Mając doświadczenie z poprzednich lat, jakie perspektywy na przyszłość ? Może pora ruszyć dupy dziś, jutro może być za późno.

https://www.igrit.pl/forum/topic/1842-s … w-protest/


Pomysły przed kuciem kos na sztorc
- kupować polskie towary
- edukacja społeczeństwa
- organizacje typu zrzeszenia, grupy itp
- kupować w polskich sklepach

2

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Nie wierzę ze cokolwiek zalatwi nam rząd a tym bardziej związki zawodowe które są jak izby na garnuszku rządzących. Jedyna nadzieja to silne i duże związki producentów ze sporym zapleczem magazynowym. Wtedy można negocjować cenę bo się ma tego dużo, a tak to z jedną przyczepka pszenicy nikt z tobą rozmawiał nie będzie tylko sprzedasz za tyle za ile skupijacy chce.   Każda inna forma ingerencji państwa daje skutek często odwrotny. Np jak szewc wywalczy podwyżkę to może się okazać ze podrozeje pieczywo bo piekarz musi kupić droższe buty.     
Duża grupa producentów to tańsze nawozy i droższe zboże.  Czego chcieć więcej?  Problemem naszym jest to że my Polacy nie potrafimy wspólnie działać.  Protesty są wygodne tylko co one dają?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

3

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Tylko żeby najpierw ktoś na ten protest poszedł... Parę lat temu gdy ceny mleka i innych produktów były masakrycznie niskie mój ojciec podjął się zorganizowania blokady ,na DK45 ,ile się najeździł najpierw załatwiać formalności później po ludziach żeby przyszli...każdy mocny w gębie na swoim podwórku,jak przyszedł dzień protestu byliśmy tylko w większości my więksi rolnicy którym niby tak dobrze bo dużo krów dużo ziemi i dużo maszyn na podwórku... Z mniejszych którzy tak narzekali ,że im tak źle i ciężko nie był praktycznie nikt... Każdy akurat w ten dzień miał coś ważniejszego do załatwiania albo nagle się rozchorowali.

4

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

O kant dupy rozbić te strajki i blokady. Nie sztuką jest zrobić rozpiździel sztuką jest osiągnąć korzyści w wyniku jego zrobienia a nie same kłopoty. Nie ma jednego silnego związku a jak powstanie to prezesem zostanie jakaś pierdoła której władza uderzy do głowy i zamiast nas reprezentować to da dupy za jakieś stanowisko....
Jak już chcecie blokować to wypadało by najpierw iść do morawieckiego i powiedzieć mu że albo robi coś konkretnego i szybko ale rozpierducha.... Tylko kto to zrobi?

5

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

moim zdanie teraz jest za dobrze zeby protestować. Powiecie ze jest źle to dlaczego ceny ziemi do góry ceny dzierżaw do góry. jest źle czy dobrze?

Rolnik z powołania:-)

6

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Tak dobrze że lepiej być nie może, to Cię załamuje i chcesz rzucać rolnictwo :hmmm:

7

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

nie lubie wyścigu szczurów i podgryzania się. kiedys rolnictwo było spokojnym zawodem

Rolnik z powołania:-)

8

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Umiesz liczyć licz na siebie. Strajki i blokady to nie te czasy,teraz ładnie mówiąc ,,lobbuje,,a po mojemu to łapówkarstwo legalne.Kto ma to robić jak Izby i Kółka Rolnicze leżą.

9

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Parę nocek na DK 2 w Zdanach spędziłem przeszło dwadzieścia lat temu jak było trzeba to i oddział prewencja musiała zrezygnować . Efekt żaden Izdebski tylko senatorem został

10

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Kiedyś .....

11

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Za żadne skarby dupy nie ruszę na żadne blokady aby utrudniać życie kierowcom zawodowym i tym zwykłym .

12

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

A ja się zastanawiam nad całkowitą zmianą koncepcji. Grunty własne puścić w ekologię i obrabiać złoty za złoty, a dzierżawy zintensyfikować w kierunku rzepak-pszenica-browar. Hodowlę zlikwidować do dwóch sztuk kabanów na zjedzenie i jak tylko młodszy synek bardziej się usamodzielni to zająć się na stałe jakąś robotą - już tam jakieś pomysły się klarują. Strajki musiały by być w całej Polsce, a rolnicy nie mają czasu na takie hece bo wolą się pobawić
https://www.youtube.com/watch?v=kEKWXydvC6o
Tak spędzają czas moi sąsiedzi co mają 100 i więcej ha

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

13

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Podzielam zdanie Kosesia. Za tamte blokady do dziś mi wstyd. Są różne formy protestu, blokady od razu bym wykluczył no chyba że traktować je jako straszak w negocjacjach.
W naszej branży bardzo źle się dzieje i to jest zdanie 95 % moich znajomych w tym moje. Balczerowiczowa "niewidzialna ręka wolnego rynku" nic nie ustabilizowała. Zrobiła z nas kraj kolonialny, rezerwuar tanich rąk do pracy i rynek zbytu dla UE. Nie mam pomysłu jak, ale coś z tym problemem trzeba zrobić.

14

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

niestety i rolnictwo się rozwarstwiło .  i większość ma takie pomysły strajkowe w nosie i szkoda czasu moim zdaniem . nie ukrywam że brakuje nam  siły przebicie  w postaci związków albo silnego reprezentanta branżowego .      Globalizacja  .... tak własnie wygląda .

Leszek   dla kolegów'

15

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Ja to widze tak jak kolega wyzej-rozwarstwienie-ci mali tacy do 20ha to juz hobbyci a ci wieksi to taka elita ale na bankowym garnuszku.rolnicy nie tworza dzis monolitu.pieniadze i ped za nim zabily jednosc solidarnosc.kiedys w kazdym ciagniku byla cwiartka co by na polu wypic bez okazji a dzis jak mi jeden piekny i bogaty powiedzial-jezdze johnem pij johna.

16 Ostatnio edytowany przez Massey (2018-03-01 22:41:28)

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

A jak mu komornik johna zabierze to będzie pił patykiem pisane... Nie mam nic do tych którzy prężnie się rozwijają za ogromne kredyty ,są odważni i pewni że będą mieć siłę i zdrowie do roboty na te powiedzmy 20 lat spłaty ,ale denerwuje mnie to wtedy gdy taki ktoś obnosi się jaki to on bogaty ,co on nie ma,ile może itd...

17

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Pajej napisał/a:

moim zdanie teraz jest za dobrze zeby protestować. Powiecie ze jest źle to dlaczego ceny ziemi do góry ceny dzierżaw do góry. jest źle czy dobrze?

Ziemia przez ostatnie 1,5roku 10% w dół. Dzierżawy sztucznie windowane by pierwokup mieć, każdy z tych co płaci wyskowie dierżawy liczy na come back PO, by to zaczęło dalej niemoaszkom ziemię sprzedawać...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

18

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Panowie jak chcecie walczyć to wlaczcie tak jak ja. No może nie jestem idealny bo mam 512 i 323 ale w moim koszyku nie znajdziecie nic od angeli. Żona krzywo na to patrzyła teraz patrzę że też się nauczyła smile

19

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Pierwszy pomysł Krzyśka - kupować polskie towary.
Będę je wstawiał w pierwszy post w tym temacie.

20

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Produkty spożywcze też kupuje Polskie ,nabiał z mojej mleczarni ,wędliny z lokalnych masarni . Ogólnie nie kupuje też w dużych supermarketach tylko w mniejszych lokalnych sklepach. Jeśli w ten sposób przyczyniam się do ratowania Polskiego rolnictwa to miło. smile