21

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Polskie z Ukraińskiego zboża.

22

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Oj tam zaraz.  Spożywka spożywką... Lucyna nawet chemię zaczęła kupować polską mimo że twierdziła że to g....  Dziś patrzę nowa paczka tabletek do zmywarki Ludwik...

No a ja kupiłem haki do mf a z Polska a nie chinole ...

23

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Dziś na szkoleniu jeżdżę w to miejsce od lat, nastroje też minorowe. Sprzedający nam produkty do produkcji rolnej też narzekają, mówią że widać brak pieniędzy u rolników.
Na tych szkoleniach zawsze było około 300 osób, tyle zapraszali, w tym roku nie było nawet 200-stu, apatia dopadła ?

24 Ostatnio edytowany przez Laszek (2018-03-02 09:18:41)

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Odnośnie blokowania dróg to jak mój znajomy kierowca zawodowy widział i prawda taka że każdy inny kierowca tak to odbiera. Wyjadą młode typki na drogę traktorami  za ileś set tysięcy, z boku siedzi jakaś fajna dupa , ciemne okulary, muza cyka i przeciw czemu oni strajkują? Tak to inni odbierają

E 516 na części
Telefon 695 076 269

25

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

bamreras napisał/a:
Pajej napisał/a:

moim zdanie teraz jest za dobrze zeby protestować. Powiecie ze jest źle to dlaczego ceny ziemi do góry ceny dzierżaw do góry. jest źle czy dobrze?

Ziemia przez ostatnie 1,5roku 10% w dół. Dzierżawy sztucznie windowane by pierwokup mieć, każdy z tych co płaci wyskowie dierżawy liczy na come back PO, by to zaczęło dalej niemoaszkom ziemię sprzedawać...

u mnie ziemia ciągle do góry

Rolnik z powołania:-)

26

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Myślałeś że Twoje strony zostaną enklawą o najniższych cenach w Polsce ?

27

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

tak, bo i ceny na płody rolne sa najnizsze

Rolnik z powołania:-)

28

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Pajej tak to już nie działa. Handlarze zbożem z moich stron kupują większe areały w promieniu ponad 200-stu km.

29

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

tylkom u mnie wiekszych nie ma. najwieksza działka jaka mam obecnie to 3,5ha z tym ze ewidencyjne to sa 2

Rolnik z powołania:-)

30

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

No to znajdą się tacy rolnicy parę wiosek dalej którym się opłaci. Najpierw kupią pojedyncze działki później będą chcieli dokupować przez miedzę przebijając innych.

31

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Następny wątek o narzekaniu na ceny ziemi  .....

Jednego nie rozumiem ? Myślicie że rząd de facto nielubiany przezemnie będzie kazał ubojni zapłacić drożej za tucznika czy byka ,albo zmusi mleczarnie do podwyżki cen mleka ?
Niestety tak już jest że na wiele rzeczy mamy taki sam wpływ jak rząd ...

32

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Dopiero Marek pisał o Koledze, co zmarł w wieku 50lat... Trzeba się zastanowić czy to wszystko warte.. Nerwy i ciągła szarpanina. Postanowiłem, że nie będę robił nic z przesadą na siłę, i plan jest taki wybudować i spłacić dom, i zacząć żyć. Bo jak nie mam zadowolenia z tego co robię, to nie nazwałbym tego życiem tylko bytem. Nie wiadomo ile każdy pożyje, ale nie trzeba też popadać w paranoje. Czy mając 20ha swojego będę miał mniej niż ten co ma drugie tyle tylko z kredytem na 20lat? Nie sądzę.

33 Ostatnio edytowany przez Massey (2018-03-02 14:20:13)

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Rząd miał bezpośredni wpływ na ceny przed 89... Co do ziemi ,to kiedyś każdy dostanie tą działeczkę metr na dwa. Jesienią miałem okazje kupić 2 hektary V i VI klasy za 50 tys dla sprzedającego na czysto plus doliczyć do tego usługi geodety i notariusza więc podziękowałem ,nie takie grunty za taką kasę ,potrzebowałbym dokupić ziemi ale nie za wszelką cenę ,są jakieś granice rozsądku.

34

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

To 2x1 tez jest platne😄

35 Ostatnio edytowany przez mpopis (2018-03-02 20:36:54)

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

ja wybieram gorący kubek smile , i jak się uda to najlepiej niech dzieci podsypią pod jakieś ładne drzewo, trochę pożytku ze mnie będzie

36

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Jeden z braci taty i jego żona tak wybrali. Pod drzewo to dobre wyjście wink tylko żeby nie było tak jak w tym dowcipie że zupy nagotowali na wujku z ameryki big_smile

37

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

w jakiejś kulturze chyba z amazoni właśnie zjada sie prochy zmarłych

Rolnik z powołania:-)

38

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

I tak od strajku do zupy ze zmarłych .... smile

39

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Należy strajkować i pokazywać swoje nie zadowolenie. Ale najpierw trzeba uświadomić społeczeństwo żeby nas poparło, ze rolnikowi samemu nie rośnie w polu. tylko to jest ciężka praca która nie jest tak bardzo opłacalna, inaczej będzie tak jak po wcześniejszych strajkach było słychać wypowiedzi że tacy biedni rolnicy a traktory mają po 200 tysięcy i droższe .  moim zdaniem to przedstawiciele rolników powinni kręcić jakieś spody reklamowe jak to jest coraz gorzej w polskim rolnictwie i puszczać w telewizji.

40

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

No właśnie samo rośnie przy małej naszej ingerencji a dzięki przyrodzie.