41 Ostatnio edytowany przez sarast (2018-03-03 20:14:18)

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

tekila256 napisał/a:

Należy strajkować i pokazywać swoje nie zadowolenie. Ale najpierw trzeba uświadomić społeczeństwo żeby nas poparło, ze rolnikowi samemu nie rośnie w polu. tylko to jest ciężka praca która nie jest tak bardzo opłacalna, inaczej będzie tak jak po wcześniejszych strajkach było słychać wypowiedzi że tacy biedni rolnicy a traktory mają po 200 tysięcy i droższe .  moim zdaniem to przedstawiciele rolników powinni kręcić jakieś spody reklamowe jak to jest coraz gorzej w polskim rolnictwie i puszczać w telewizji.

a z kim chcesz strajkować ????   na drogi wyjść !!! mleko do rowów wylewać a zboże do rzek !!!kto ma to  zorganizować ? jacy przedstawiciele ? kto za to zapłaci ?  kolego ochłoń i pomyśl . strajki 2018 to bzdura i szkoda na tą pisaninę czasu. do wyborów choć by do izb rolniczych zainteresowanie blisko zeru . a co dopiero tworzenie czegoś nowego .  panowie tak działa wolny rynek i czas się z tym pogodzić bo nikt nas na ziemi na siłe nie trzyma.

Leszek   dla kolegów'

42

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Niestety żyjemy w takich czasach  ,że nam jako producentom ustalana jest cena płodów z góry. Sami nawzajem się wykańczamy podbijając sobie ceny ziemi. Nie ma zgody między nami sąsiadami tak jak u mnie we wiosce jest lepiej oddać pole w dzierżawe dla holendra niż żeby sąsiad na moim zarabiał. To są już lata zaniedbań do tyłu. Z kim bym nie rozmawiał co nie ma styczności z polem to twierdzi ,że wszystkich małych gospodarstw nie powinno być a jak się pytam dlaczego tak mówi to zazwyczaj pada ,że ma znajomego rolnika co ma 100ha albo więcej i on tak powiedział. Społeczeństwo nam nie pomoże ,politycy tym bardziej. Unia szuka pieniędzy po odejściu Angli i chce zmniejszyć dopłaty dla rolników a dlaczego nie zabiorą dla niemców i francuzów to co biorą więcej od nas? Niestety z wielkim bólem serca muszę przyznać rację dla sarasta. Czasy kiedy mój ojciec mając 12ha utrzymywał piątkę dzieci i jeszcze postawił nowy dom już nigdy nie wrócą.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

43

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

tekila256 napisał/a:

Należy strajkować i pokazywać swoje nie zadowolenie. Ale najpierw trzeba uświadomić społeczeństwo żeby nas poparło, ze rolnikowi samemu nie rośnie w polu. tylko to jest ciężka praca która nie jest tak bardzo opłacalna, inaczej będzie tak jak po wcześniejszych strajkach było słychać wypowiedzi że tacy biedni rolnicy a traktory mają po 200 tysięcy i droższe .  moim zdaniem to przedstawiciele rolników powinni kręcić jakieś spody reklamowe jak to jest coraz gorzej w polskim rolnictwie i puszczać w telewizji.

z tymi spotami to dobry pomysł trzeba ocieplic wizerunek rolnika

Rolnik z powołania:-)

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Przypomniało mi sie co mi kiedys ojciec opowiadał co usłyszał z rozmowy dwóch panów na bazarze
"Rolnicy zyją jak lordzi,świnke se uchowają,kura im jajko zniesie i nie muszą kupować w sklepie,a taki zwykły człowiek musi słono płacić"
No to chyba ta kurka i świnka odżywiała się eterem,bo innej możliwosci tu nie widze.Tyle ludzie wiedzą o rolnictwie. Wiele razy słyszałem tekst "Bo rolnik wszystko ma za darmo" itp. Jeżeli duzo ludzi tak mysli to robi mi sie przykro...

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

45

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Na pohybel im....

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

W mojej okolicy to najbardziej narzekają tacy co maja 10-15 ha. Nic nie trzymają bo się nie opłaca, pola obrabiaja aby "dopłata" była. Cały rok poza 1-2 tygodniami uprawy siedzą w chacie przed telewizorem i wspominają jak to za Gierka było dobrze. Do tego emerytura dziadków i żyją.
A inni zapierdzielają w zakładach po 8 godzin przez 5 dni w tygodniu cały rok i tego narzekania że ciężko rolnikom nie moga słuchać.
Nie wiem jak u was ale u mnie lubuskie czyli generalnie słaby region ale pracy w okolicy do oporu i nie ma komu pracować. I to nie takiej za wino i fajki ale normalnej, legalnej. gdyby nie ukraińcy nie miałby kto robić. W takiej sytuacji iśc i strajkować że źle mi by było po prostu wstyd...

47

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Co mam zapisać w pierwszym poście ?
Proszę o precyzyjne propozycje, konstruktywne, czy jak je tam zwał.

48

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Pajej napisał/a:

z tymi spotami to dobry pomysł trzeba ocieplic wizerunek rolnika

Przy tych mrozach to ocieplić należy swoją chatę.  Ktoś przeczytał mój wpis na początku dyskusji? Bardziej łopatologicznie wygląda to tak : 5 rolników po 70 ha zakładają grupę producentów pszenicy . Każdy ma po 20 ha pszenicy i magazyn na co najmniej połowę zbiorów co daje w sumie powiedzmy 350 ton. Idziesz do jednej firmy i mówisz "mam 350 ton jakościowej pszenicy, jaką cenę proponujesz? " przy 100 tonach zawsze jest conajmniej 10 zł więcej do tony a przy 350 to może i 15 albo 20 zł  co daje w sumie 7000 zł do podziału na 5 rolników.  Taka sama sprawa z nawozami. 5 rolników na 70 ha kazdy, w sumie potrzebuje 32 tony saletry ( w dużym uproszczeniu ) co daje razem 160 ton saletry. Czy sytuacja się nie powtarza? Idziesz tam gdzie kupisz taniej a przy takiej ilości to większość handlowców podzieli się swoją marżą żeby złapać klienta na taką ilość.  Sam miałem propozycję od firmy ,że gdybym miał  50 ton zboża to bym dostał 10 zł więcej niż na cenniku i miałbym pół roku na dostarczanie takiej ilości. .....  jesteśmy w czarnej dupie bo każdy gra sam . I pamiętajcie ze nikt wam nigdy w życiu tyle nie dał co rząd wam może obiecać! !!!

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

49

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

sarast napisał/a:
tekila256 napisał/a:

.

a z kim chcesz strajkować ????   na drogi wyjść !!! mleko do rowów wylewać a zboże do rzek !!!kto ma to  zorganizować ? jacy przedstawiciele ? kto za to zapłaci ?  kolego ochłoń i pomyśl . strajki 2018 to bzdura i szkoda na tą pisaninę czasu. do wyborów choć by do izb rolniczych zainteresowanie blisko zeru . a co dopiero tworzenie czegoś nowego .  panowie tak działa wolny rynek i czas się z tym pogodzić bo nikt nas na ziemi na siłe nie trzyma.

Po pierwsze protest to nie od razu wyjście na drogi, a uważam że jeżeli się coś komuś nie podoba niech protestuje wolny kraj jeszcze.  nie będę niszczył żadnego mleka czy zboża bo to czyjaś praca,  ale zdania nie zmienię należy uświadamiać społeczeństwo jak jest i wtedy się na zakupach zastanowią który produkt wybrać polski czy zagraniczny, o takie poparcie mi chodzi,
zresztą ja z rolnictwa nie żyje wiec mi wszystko jedno. Andrew89 ma racje.

50 Ostatnio edytowany przez koseś (2018-03-04 09:21:43)

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Zacznijcie kupować koszulę Wulczanki  , polskie ciagniki, i rodzimą elektronikę......  A dopiero potem wymagajcie od miasta  aby nie patrzyli na ceny tylko kupowali nasze.....
Patriotyzm zakupowy kończy się wraz z możliwością tańszego odpowiednika z importu ....
A co do Group producentów  rolnych  to nierzadko mają gorsze ceny od niezrzrszonych
A tu przykład https://m.money.pl/wiadomosci/artykul/a … 99818.html

51 Ostatnio edytowany przez androl (2018-03-04 09:53:36)

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Koseś ubiegłeś mnie, w tym tonie miałem napisać swojego posta.
Ja mam większy problem asf się zbliża coraz bardziej, to jest moja troska. 34 ha to za mało żeby pozostała dwójkę dzieci wykształcić. W tym roku stuknie mi 54 pracy się nadal nie boję, żadna też nie hańbi, jakoś to będzie.
Aha, wólczanka to jest na topie, wiem bo mam synów.

52

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

U mnie już jest żółta strefa asf, ale i tak miałem kończyć hodowlę świń, bo jak nie masz swoich prosiaków to raz zarobisz, a raz dołożysz. Dobra cena tuczników - prosiaki w cenie, ale szybko się trendy odwracają i dupa.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

53

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

androl napisał/a:

Koseś ubiegłeś mnie, w tym tonie miałem napisać swojego posta.
Ja mam większy problem asf się zbliża coraz bardziej, to jest moja troska. 34 ha to za mało żeby pozostała dwójkę dzieci wykształcić. W tym roku stuknie mi 54 pracy się nadal nie boję, żadna też nie hańbi, jakoś to będzie.
Aha, wólczanka to jest na topie, wiem bo mam synów.

Trzeba próbować upraw niszowych. Ja powolutku się przymierzam do zmiany założeń i w przeciągu 3lat powinno sporo się zmienić, zboża coraz mniej.

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Patriotyzm zakupowy... Miastowi mają kupować nasze mięso ale jakoś polscy rolnicy nie bardzo kupują polski sprzęt. Od kogoś wymagacie a sami nie jesteście lepsi.

55

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

tylko do upraw niszowych to trzeba miec zbyt, ludzi do pracy i sprzęt do tego. to ostatnie to najłatwiej spełnić

Rolnik z powołania:-)

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Dlatego sa niszowe:)

57

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Jak jest dobry towar to jest i zbyt. Żony kuzyn przejął po ojcu chyba 12 ha. Wcześniej tylko żyto i mieszanka a że ziemia słaba no to nie było bogato. Sławek jak się za to zabrał to poszedł w warzywa. Ogórki bez opryskow na zarazę bardzo dobre do kiszenia, po pierwszym roku zbyt jak diabli. Bob też sieje. Zrobił do tego maszynę do łuskania więc jakoś to idzie. Truskawki chyba 1,5 ha. I inne też pier**l sieje. Pierwsze co zrobił to wykopał stawek i zrobił na wszystko nawadnianie. Jak jedzie na rynek z towarem to jumper zaladowany do pełna w 2 godziny pusty

E 516 na części
Telefon 695 076 269

58

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Tak mówicie o  zrzeszeniu  i że jak w 5  gospodarzy  zrobisz partię 350t to będą negocjować ... G... Prawda  to nie żadna ilość ani partia  jak kupujesz  150t nawozu to tez nie partia ...   Wiem co mówię   bo już próbowaliśmy   chcesz sprzedać  większą ilość to jest minimum tysiąc ton  to można ponegocjować  przy 300 to nie partia ani  większa ilość ... niestety

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

59

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Dziś oglądałem program Tydzień i przekaż z niego to
Mamy dobrą gospodarkę, wybitnych rolników, gospodarstwa się rozwijają A rolnikom żyje coraz lepiej.......
Więc nie biadolić bo skoro w tv tak mówią to musi tak być!🤣

60

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Laszek napisał/a:

Jak jest dobry towar to jest i zbyt. Żony kuzyn przejął po ojcu chyba 12 ha. Wcześniej tylko żyto i mieszanka a że ziemia słaba no to nie było bogato. Sławek jak się za to zabrał to poszedł w warzywa. Ogórki bez opryskow na zarazę bardzo dobre do kiszenia, po pierwszym roku zbyt jak diabli. Bob też sieje. Zrobił do tego maszynę do łuskania więc jakoś to idzie. Truskawki chyba 1,5 ha. I inne też pier**l sieje. Pierwsze co zrobił to wykopał stawek i zrobił na wszystko nawadnianie. Jak jedzie na rynek z towarem to jumper zaladowany do pełna w 2 godziny pusty

tylka skąd kudzi do pracy? u mnie cięzko powiekszyłbym areał brokuła tylko jak to zrobic jak nie ma komu tego zebrać

Rolnik z powołania:-)