61 Ostatnio edytowany przez sarast (2018-03-04 12:54:41)

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

jak bym wśród swoich kolegów obszarników proponował jakąkolwiek  formę protestu to wyszedł bym na niezaradę    życiową i  pirdołe  i bardzo chętnie pozbawili by mnie kłopotu wykupując moje pola i to nie  w nie malych pieniądzach , takiego  mam  kolegę  ze na 200 ha pola kupił  ciągniki Fenta 500 KM .  a  takich ciągników poniekąd     jest w kraju 6 sztuk .   i kto tu mówi o kryzysie !  ps. nastepny szykuje się do zakupu bo ma 1000 ha i jak będzie wyglądal z case 400 km . lipa.

Leszek   dla kolegów'

62 Ostatnio edytowany przez Massey (2018-03-04 13:03:53)

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Ja nadal rozwijam produkcję mleka ,jak na mleku by coś się chwiało to zawsze mogę zmienić kierunek na bydło opasowe. Dobrych gleb mam w sumie 12-13 hektarów ,reszta w większości piaski no i kilka hektarów łąk na przeciwko gospodarstwa które użytkuje jako pastwiska ,więc w moim przypadku nie bardzo  widzę inny kierunku niż bydło. Co do kupowania Polskich produktów ,jak wspomniałem wcześniej art spożywcze kupuje Polskie ,i zakupy robię w niedużych prywatnych sklepach. (do biedronek ,lidlów itd nie zaglądam.) Jeżeli chodzi o zakup Polskiego sprzętu to mówię wprost Nie stać mnie. Gdyby przykładowo ursus 1614 kosztował tyle co 323 to pewnie bym go kupił a tak zwyczajnie nie stać mnie wyłożyć około 50 tys na taki traktor a zadłużać się kredytem na mniej więcej 30 letni ciągnik to też nie bardzo mi odpowiada.
Sławek możesz dopisać w pierwszym poście kupowanie w Polskich sklepach ,zagraniczne sieci zarabiają tutaj krocie głównie na towarze ściąganym z zagranicy a nawet podatków w Polsce nie płacą.

63

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Pajej napisał/a:
Laszek napisał/a:

Jak jest dobry towar to jest i zbyt. Żony kuzyn przejął po ojcu chyba 12 ha. Wcześniej tylko żyto i mieszanka a że ziemia słaba no to nie było bogato. Sławek jak się za to zabrał to poszedł w warzywa. Ogórki bez opryskow na zarazę bardzo dobre do kiszenia, po pierwszym roku zbyt jak diabli. Bob też sieje. Zrobił do tego maszynę do łuskania więc jakoś to idzie. Truskawki chyba 1,5 ha. I inne też pier**l sieje. Pierwsze co zrobił to wykopał stawek i zrobił na wszystko nawadnianie. Jak jedzie na rynek z towarem to jumper zaladowany do pełna w 2 godziny pusty

tylka skąd kudzi do pracy? u mnie cięzko powiekszyłbym areał brokuła tylko jak to zrobic jak nie ma komu tego zebrać

Ludzi do pracy z Ukrainy Tym bardziej że  jest możliwość ubezpieczenia w kwocie 174 zł .Potrzeba nam dużo rąk do pracy w gospodarstwach.Przy wprowadzeniu tego ubezpieczenia  będą się pchali do pracy drzwiami i oknami i żeby każda ze stron miała noc spokojną Tak powiedział pan w TV w programie  Tydzień

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

64

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

No właśnie Papej jedyny problem jaki ma to ludzie do pracy.  Płaci dobrze ale co z tego jak ludzie nie chcą robić. Ostatnio dwie babki na truskawki przyjeżdżały ponad 50km i to im się opłaciło

E 516 na części
Telefon 695 076 269

65

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Nawet Ukraińców może być problem. U siostry w robocie brakowało Polaków więc wzięli kilku Ukraińców z zagranicy załatwiając im mieszkanie i wyżywienie. Teraz znów ludzi brakuje i nie ma chętnych. Może nie pasowało im ile musieli robić bo nasi po 8h oni po 12

66 Ostatnio edytowany przez Massey (2018-03-04 14:32:44)

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

A dlaczego takie różnicowanie ludzi ? ,ze względu na narodowość ? Każdy jest człowiekiem i jeśli robią to samo to powinni pracować jednakową ilość godzin.

67

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Jak miałem Ukraińców na porzeczkach płaciłem tyle samo co swoim. Różnica była taka że ci pierwszy przy wypłacie  10x bardziej się cieszyli wink

68 Ostatnio edytowany przez Massey (2018-03-04 14:43:51)

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Tak samo jak cieszą się nasi gdy pracują u Niemca czy Francuza...

69

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Massey napisał/a:

A dlaczego takie różnicowanie ludzi ? ,ze względu na narodowość ? Każdy jest człowiekiem i jeśli robią to samo to powinni pracować jednakową ilość godzin.

Podejrzewam że sami się na to zgodzili albo nawet zaproponowali bo co maja do roboty po "robocie" z językiem słabo na wydatki typu rozrywki zwiedzanie itp ich niestarć.  Zresztą chcą zarobić jak najszybciej i wracać do siebie i tam wydać, domki budować itp. Dokładnie tak samo wygląda dla tubylców jak nasi gdy robią na zachodzie.

70

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

marek2011 napisał/a:
Pajej napisał/a:
Laszek napisał/a:

Jak jest dobry towar to jest i zbyt. Żony kuzyn przejął po ojcu chyba 12 ha. Wcześniej tylko żyto i mieszanka a że ziemia słaba no to nie było bogato. Sławek jak się za to zabrał to poszedł w warzywa. Ogórki bez opryskow na zarazę bardzo dobre do kiszenia, po pierwszym roku zbyt jak diabli. Bob też sieje. Zrobił do tego maszynę do łuskania więc jakoś to idzie. Truskawki chyba 1,5 ha. I inne też pier**l sieje. Pierwsze co zrobił to wykopał stawek i zrobił na wszystko nawadnianie. Jak jedzie na rynek z towarem to jumper zaladowany do pełna w 2 godziny pusty

tylka skąd kudzi do pracy? u mnie cięzko powiekszyłbym areał brokuła tylko jak to zrobic jak nie ma komu tego zebrać

Ludzi do pracy z Ukrainy Tym bardziej że  jest możliwość ubezpieczenia w kwocie 174 zł .Potrzeba nam dużo rąk do pracy w gospodarstwach.Przy wprowadzeniu tego ubezpieczenia  będą się pchali do pracy drzwiami i oknami i żeby każda ze stron miała noc spokojną Tak powiedział pan w TV w programie  Tydzień

tylko Ukraińca trzeba przenocować i tu jest problem. dom mały rodzina ledwo co sie miesci nie wspominając juz o obcych. jak uda sie poddasze zagospodarować to pomyśle o ukraincach tylko trzymać obcych w jednym domu to tez troche strach
Wiesz czy taka stawka ubezpieczenia jest tez dla polaków?
Jakie są stawki godzinowe dla pracowników przy zbiorach w waszych okolicach?

Rolnik z powołania:-)

71

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

kontener mieszkaniowy albo domek holenderski , 10 zł na godzinę i i raz dziennie micha obiadowa i problem pracownika ze wschodu rozwiązany . inna sprawa doboru ludzi bo kłamczuchy i udaja że sie na wszystkim znają a tu się można rozczarować . ale metodą selekcji niestety kosztowną idzie znależć fajnych i pracowitych ludzi. tak u kolegi od lat pracują i robią wszystko.

Leszek   dla kolegów'

72

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Strach nie strach. To już nie te czasy. Kiedyś byli najmowani i mieszkali z nami, wszystko dobrze, ale byli tacy co nóż pokazali po wypłacie i mówili na odchodne, żeby nikt ich nie szukał, bo wszystko spalą. Jak się później okazało zginęło radio samochodowe i jakiś koc. Kochane lata 90-te wink
Byłem wtedy dość mały, ale ogólnie dobrze wspominam ich. Szczególnie ukrainki , jak myły się w lecie pod studnią. Wstyd nie istniał :walka:

73

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

mi chłopaki opowiadali jak ukrainscy traktorzysci katuja ciagniki w gospodarstwach jak własciciel  hu... to sie za głowe złapałem.

mdw

74

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

sarast napisał/a:

kontener mieszkaniowy albo domek holenderski , 10 zł na godzinę i i raz dziennie micha obiadowa i problem pracownika ze wschodu rozwiązany . inna sprawa doboru ludzi bo kłamczuchy i udaja że sie na wszystkim znają a tu się można rozczarować . ale metodą selekcji niestety kosztowną idzie znależć fajnych i pracowitych ludzi. tak u kolegi od lat pracują i robią wszystko.

nom taki domek holenderski to nie głupi pomysł.

Rolnik z powołania:-)

75

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Namiot wystarczy na K2 już tyle tam tygodni spędzają.

76

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

wojtas napisał/a:

Tak mówicie o  zrzeszeniu  i że jak w 5  gospodarzy  zrobisz partię 350t to będą negocjować ... G... Prawda  to nie żadna ilość ani partia  jak kupujesz  150t nawozu to tez nie partia ...   Wiem co mówię   bo już próbowaliśmy   chcesz sprzedać  większą ilość to jest minimum tysiąc ton  to można ponegocjować  przy 300 to nie partia ani  większa ilość ... niestety

Zależy z kim rozmawiasz. Ja miałem przykład w paszarni na ilość 50 ton i 10 zł więcej. Nie mówię że dostaniemy 50 czy 100 zł więcej bo to nie realne. To samo z nawozami czy środkami ochrony roślin. 50 zl na tonie nawozu to już się zbiera. Zakupy maszyn , można lepiej wykorzystać drogie maszyny takie jak kombajn . Wiadomo że nie wszystko złoto co się świeci,  nie wszystko jest idealne, to była opcja na obniżenie kosztów a nie sposób na całe zło.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

77

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Tylko najpierw trzeba się mieć z kim dogadać ,żeby taką grupę zawiązać i później się dobrze dogadywać. Ty będziesz uczciwie wszystko robił jak należy a drugi powie ,że go oszukałeś... Może u was są lepsi ludzie ale tutaj u mnie z kimś stworzyć takie coś to praktycznie nierealne...

78

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Tak czytam i czytam o tym waszym pomyśle....
Żeby to miało sens trzeba mieć dużo jednakowego towaru. Jak to zrobić? Jeden dzień deszczu i mamy połowę mniej towaru dobrej jakości np 150t i 150t pszenicy bez białka. Miało być 300t by  mieć o czym rozmawiać z odbiorcą ....
Zresztą mam kolegów którzy mają sami po 300-500-1000t i w żadne układy się nie pchają.
Ceny skupu mamy takie same za nawozy i chemię płacimy prawie tyle samo  nie raz porównujemy faktóry by mieć pewność że sprzedawcy nas w h...a nie robią.   Jedyne co to mają tańsze paliwo....

79

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

scoda19 napisał/a:

Namiot wystarczy na K2 już tyle tam tygodni spędzają.

ludzi trzeba szanować sam sobie mieszkaj w namiocie jak przymrozki nocami sa, chodż na strone za stodałe i myj sie w miednicy woda ze studni. Ja jakbym miał miec takie warunki to uciekałbym z takiej roboty i myslę ze wiekszość ludzi też

Rolnik z powołania:-)

80

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Pajej napisał/a:
scoda19 napisał/a:

Namiot wystarczy na K2 już tyle tam tygodni spędzają.

ludzi trzeba szanować sam sobie mieszkaj w namiocie jak przymrozki nocami sa, chodż na strone za stodałe i myj sie w miednicy woda ze studni. Ja jakbym miał miec takie warunki to uciekałbym z takiej roboty i myslę ze wiekszość ludzi też

Ale żeś pocisnął .......