81

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

No u sumie dobrze powiedziane. Odnosnie wspolnego zakupu maszyn a dokladnie kombajnu. Powiedzmy trzech po 100ha kazdy kupują nowy kombajn na spółkę. Żniwa takie jak ostatnie że bez przerwy pada. I u kogo teraz najpierw kosić żeby złapać parametry? Zgrzyt murowany

E 516 na części
Telefon 695 076 269

82

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Pajej napisał/a:
scoda19 napisał/a:

Namiot wystarczy na K2 już tyle tam tygodni spędzają.

ludzi trzeba szanować sam sobie mieszkaj w namiocie jak przymrozki nocami sa, chodż na strone za stodałe i myj sie w miednicy woda ze studni. Ja jakbym miał miec takie warunki to uciekałbym z takiej roboty i myslę ze wiekszość ludzi też

Pajej jak ludzi poszanujesz wypłatą to z Ukrainy pracownik nie potrzebny  bo i nasz się znajdzie i sobie obozowisko zorganizuje.

83

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Każdemu po 5 ha dziennie

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

84

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Krzysiek napisał/a:

Tak czytam i czytam o tym waszym pomyśle....
Żeby to miało sens trzeba mieć dużo jednakowego towaru. Jak to zrobić? Jeden dzień deszczu i mamy połowę mniej towaru dobrej jakości np 150t i 150t pszenicy bez białka. Miało być 300t by  mieć o czym rozmawiać z odbiorcą ....
Zresztą mam kolegów którzy mają sami po 300-500-1000t i w żadne układy się nie pchają.
Ceny skupu mamy takie same za nawozy i chemię płacimy prawie tyle samo  nie raz porównujemy faktóry by mieć pewność że sprzedawcy nas w h...a nie robią.   Jedyne co to mają tańsze paliwo....

Ale 300-500-1000 to co to za dostawca, chyba jabłek, czy śliwek. Żeby dyskutować z Cargilami itp trzeba mieć 1000 ton co miesiąc, bo oni mają swoją dynamikę produkcji.

Co do pracowników ze wschodu, to mój znajomy skonstruował barakowóz na kołach na 12 osób z dwoma prysznicami i do tego namiot kuchenno-stołówkowy. Wszyscy zadowoleni, bo ładnie, czysto i wygodnie. Wszyscy nakarmieni, umyci i wygodnie wyspani. Zapieprzają, zarabiają i wszyscy zadowoleni. Sylwek nie pozwolił mi na publikowanie zdjęć bo pokazałbym co wymyślił, a lubię go. Gwarantuję, że poza piętrowymi łóżkami, w domach rodzinnych Ukraińcy takich warunków nie zaznali.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

85

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

scoda19 napisał/a:
Pajej napisał/a:
scoda19 napisał/a:

Namiot wystarczy na K2 już tyle tam tygodni spędzają.

ludzi trzeba szanować sam sobie mieszkaj w namiocie jak przymrozki nocami sa, chodż na strone za stodałe i myj sie w miednicy woda ze studni. Ja jakbym miał miec takie warunki to uciekałbym z takiej roboty i myslę ze wiekszość ludzi też

Pajej jak ludzi poszanujesz wypłatą to z Ukrainy pracownik nie potrzebny  bo i nasz się znajdzie i sobie obozowisko zorganizuje.

Więcej jak 10 na godzine to raczej mnie nie stac płacić, bo chce zeby mi cos zostało. w okolicy tez takie stawki, a ludzie wola jeździc do takich co przez pół roku jest robota a nie 3 miechy jak u mnie

Rolnik z powołania:-)

86

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Pajej  mam znajomych którzy od lat siedzieli w Pudliszkach pomidory sadzili po 15-20 hektarów od 2 lat zrezygnowali z powodu braku ludzi do pracy.

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Niedaleko mnie sadzili dla Międzychodu to już kombajn chodził na polu. jak on te pomidory zbierał- nie wiem. Chyba od razu przecier na polu robił:)

88

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

U mojego sąsiada pracują w piekarni Ukraincy za 7,50 na godzinę. Ciepło, wkoło jedzenie i mieszkania im daje. Niektórzy po 20 godzin dziennie targają. Większość z nich buduje na Ukrainie domy. 3 miesiące roboty, miesiąc wolnego.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

89

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

temat wątku zmienił sie na stop wyzyzkowi ukrainców...?

mdw

90

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Co do ilosci ,miałbym na tyle ha żeby ukosic 100 ton browaru to bym miał 20 zeta więcej na tonie na kontrakcie , więcej mi nie trzeba . Teraz mam 70 ton. To są drobne kwoty ale tu trochę,  tam trochę i już jest na waciki. Zaczęliśmy od protestu a utknelismy na temacie czy grupy coś dają czy nie oraz temacie pracowników .... jezeli protesty i wybory miały coś zmienić to dawno by je zakazano.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Co sądzicie o tym całym Kołodziejczaku
Ja myślę że dobrze gada,lecz jest ta niepewność że gdyby dopchał się do koryta to zostawił by rolników samych sobie,z resztą wszędzie jest to samo ryzyko.
Niech coś tworzą,ale żeby przywrócić ten kraj do normalności trzeba zwalczyć UE,innej możliwości nie widzę.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

92

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

zrezygnowac z dopłat i nie trza sie unia przejmować..

mdw

93

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Kołodziejczak twierdzi że spora część problemów z unią to wina ministerstwa rolnictwa.  Wymagają więcej od nas niż UE żąda....
A jak się dopcha do koryta i o nas zapomni trudno. Ja jestem za wspieraniem jego incjatywy. Jak się zawiedziemy to trza będzie wypić flaszkę i zapomnieć....

94

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

ja te postulaty jego popieram, tylko on gada jak jakis nawiedzony. to mnie trochę przeraziło.
a co do protestów to widziałbym to w ten sposób że nie blokować dróg na amen tylko zablokować ikażdemu dać ulotkę i puszczać. co 10 to przeczyta i tak więcej ludzi dowie się o co rolnikom chodzi

Rolnik z powołania:-)

95 Ostatnio edytowany przez sarast (2018-12-20 09:04:17)

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

jednak wolę u EU. z jej ułomnościami !!!! jak sobie przypomnę czasy przed unijne to się chory robię, te interwencyjne skupy , kolejki,przekręty. bałagan , , a po drugie kto dziś miał by się zająć skupem, przemiałem,zbóż ,??? przecież już niczego nie ma magazynów . młynów !! od Wisły na zachód wszystkie zboża jadą do Niemiec,!!! Pan Kołodziejczyk się promuje i zawsze się znajdzie grupa nie zadowolonych bo i czasy nie lekkie ale ja się na oszołomstwo już nie łapie . niech się promuje ale bez mojego udziału.!!!!

Leszek   dla kolegów'

96

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

no i  żeś go promnoł smile

mdw

97

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

A kto tu mówi o wychodzeniu z uni?  Ja tam nie jestem jakimś znawcą planów, żądań, Kołodziejczaka ale wydaje mi się że jemu chodzi o to że  mamy Europę dwóch standardów i że trzeba to zmienić, a równanie dopłat według niego to 0 dopłat.
NAjważniesze by nasi urzędnicy nie robli nam pod górkę. A na każdym kroku jest pod górkę.
Ręce opadają jak się słyszy że do Polski zwozi się mięso z całej europy łącznie ze strefami ASF.
Ukraina nam wiezie co chce!
Nie mamy weterynarzy, sanepidu, piorinu.
W tym roku miałem kontrolę w porzeczkach szukali metali ciężkich wink Ale mnie rozbawili!

Gość mówi jak nakręcony, ma wprawę cwiczy nie od dziś. Warto go posłuchać i przemyśleć.
Jest wyszczekany, to chyba plus jeden mruczek nas w sejmie nas reprezentował ( Waldemar ) i co?  Właściwie mamy jakiś reprezentantów?  Ardanowski pyta MIchała czemu nie zorganizował czegoś legalnego z naszymi związkami zawodaowymi. Michał się pyta :
-A są jeszcze jakieś?
Ardanowski:
-OPZZ
MIchał:
- To typowy związek kanapowy!
Generalnie twierdzi że  związkowcy są przkupieni...... https://www.youtube.com/watch?v=CWdBOI9s0yM

98

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Leper ,Palikot. Petru. a teraz Kołodziejczyk ...... artyści jednego przeboju..   ale mamy demokracje i  każdy może.. ale to moja opinia.

Leszek   dla kolegów'

99

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Krzysiek takie szukanie metali ciężkich nie wiem czy jest bezpodstawne ? Właśnie dziś odwiedzili mnie znajomi których córka studiuje biochemię. Mówiła im że ostatnio badali w laboratorium dodatki paszowe normy zawartości rtęci we wszystkich na max. Przekraczając odrobinę dawkowanie tych dodatków przekraczamy dopuszczalne zawartości rtęci.

100 Ostatnio edytowany przez forszaj303 marek (2018-12-20 17:52:37)

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Sarast.media z leppera robiły idiotę,gościa niezrównoważonego emocjonalnie i wariata,wiadomo że jego słowa parzyły to trzeba było się go jakoś pozbyć. Ale chwała za jego odwagę.
Palikot to ćpun i idiota,niech lepiej już sie polakom nie okazuje.
Petru,to ja nie wiem kto takiego głupka do polityki dopuścił,jest się z czego pośmiać nic poza tym.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0