121

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Tą kiełbasę to rolnicy mają sponsorować ?

122

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

to taki przykład jak za granica mleko wylewaja na ulice to lepiej dac to ludziom dla "ocieplenia wizerunku" kiedys sadownicy rozdawali jabłka

Rolnik z powołania:-)

123

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Myślę że Kołodziejczak bez problemu załatwi parę tirów kapusty pekinskiej, jabłek i innych niechodliwych towarów. Właściwie to one są chodliwe tylko że przegrywają z zachodnią konkurencją...
Kto wie czy jajcarze nie rzucili by tira jajek....

124

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

mi bardziej chodzi zeby rozdawac ulotki edukować społeczeństwo a nie denerwowac

Rolnik z powołania:-)

125

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Co by tu napisać na ulotkach.... hmmm
Że mamy 10 zł chorobowego na dobę?

126

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Czas się obudzić  gdyż  nic nie poradzimy na niskie ceny i wysokie koszty produkcji.....
A mieszczuchy patrzą tylko na cenę A nie jakość bo ich normalnie na dobra drogą żywność nie stać.....zresztą jak nas dlatego każdy tnie koszty jak może.
I dlatego protesty tylko po sejmem  A nie na drogach

127

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Krzysiek napisał/a:

Co by tu napisać na ulotkach.... hmmm
Że mamy 10 zł chorobowego na dobę?

A mercedes pali 10 l ON na 100 km yikes

128

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Oj tam zaraz... w trasie poniżej 8

129

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Do rolników którzy szukają żony, kobitki z miast w kolejce się ustawiają :love:. Rolnikowi nawet gadać się z nimi nie chce, tylko do CV odsyła :stu:
Leniuchy i tyle :gun:

130

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

androl napisał/a:
Krzysiek napisał/a:

Co by tu napisać na ulotkach.... hmmm
Że mamy 10 zł chorobowego na dobę?

A mercedes pali 10 l ON na 100 km yikes

skoro wam tak dobrze to po co chcecie protestowac. w ulotkach trzeba pisac ze importuje sie zboża z ukrainy gdzie stosowane sa ŚOR juz dawno wycofane z UE za szkodliwość a na ukrainie tym pryskaja na potege, że sprowadza sie do pl gorszej jakości Wieprzowine z macior przerabia w polskich zakładach i sprzedaje jako polska.  Ze warzywa i owoce sa sprowadzane z innych krajów i sprzedawane  jako polskie, wytłumaczyc na co zwracac uwage przy zakupie żeby wpierac polskiego rolnika
Ogólnie to takie straszenie tym co nie polskie, ja poliglotą i mistrzem od propogandy nie jestem, ale tego typu rzeczy

Rolnik z powołania:-)

131

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Dobrze mówi!

132

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

https://youtu.be/4dPo44yX7TA

E 516 na części
Telefon 695 076 269

133 Ostatnio edytowany przez sarast (2018-12-25 12:30:12)

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Pajej napisał/a:
androl napisał/a:
Krzysiek napisał/a:

Co by tu napisać na ulotkach.... hmmm
Że mamy 10 zł chorobowego na dobę?

A mercedes pali 10 l ON na 100 km yikes

skoro wam tak dobrze to po co chcecie protestowac. w ulotkach trzeba pisac ze importuje sie zboża z ukrainy gdzie stosowane sa ŚOR juz dawno wycofane z UE za szkodliwość a na ukrainie tym pryskaja na potege, że sprowadza sie do pl gorszej jakości Wieprzowine z macior przerabia w polskich zakładach i sprzedaje jako polska.  Ze warzywa i owoce sa sprowadzane z innych krajów i sprzedawane  jako polskie, wytłumaczyc na co zwracac uwage przy zakupie żeby wpierac polskiego rolnika
Ogólnie to takie straszenie tym co nie polskie, ja poliglotą i mistrzem od propogandy nie jestem, ale tego typu rzeczy

A protestuj ,blokuj drogi, wku,,,,, ludzi na tej drodze ,a ja siedze na du,,,, w chałupie ,,, bo nic nie zmienisz tylko następny łoś zrobi karierę polityczną.. o 1980 scenariusz dobrze znany !!!!tak to się robi.!!!! byłem trybikiem w tej machinie i wiem co z tego zostaje ! dla szaraka gów.... ., ale walcz teraz można demokracja,ale jak mi na drodze ktoś stanie rozjadę//// wesołych świąt.

Leszek   dla kolegów'

134

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Oby tylko nikt nie wyciągnął takich nerwusów zza kierownicy...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

135

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Mogą wyciągnąć ale życia jak np. żółtej kamizelce we Francji nie przywrócą. Sarast pisał już wcześniej że ta forma protestu to raczej promocja liderów, niż rozwiązywanie problemów. Nasze pokolenie już to przerobiło.

136 Ostatnio edytowany przez sarast (2018-12-25 23:40:05)

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Laszek napisał/a:

Oby tylko nikt nie wyciągnął takich nerwusów zza kierownicy...

trza chłopa !!!  ale tak poważnie wstępując do UE zgodziliśmy się na taki rynek!! mam znajomych Niemców którzy produkują mleko i nie słyszałem że blokują drogi dla cystern które przywożą mleko z Polski ! to samo  zborze w  które z mojego podwórka jedzie na młyny  w Niemczech przy samej granicy ?? blokują ano nie !  znajomi porejestrowali firmy w Niemczech i sprzedają ziemniaki , cebule , jabłka pod kauflandami w Niemczech i wielkimi literami podpisane że z polski ! nikt na to nie patrzy biorą bo tańsze  ktoś to blokuje  ano nie , a może smakują lepiej jak Niemieckie a guzik bo tak samo.  a  restauracje polskie pełne Niemca  zamknąć ?? a wioski które specjalizują się w produkcji szparagi do   Niemca  zamknąć ? a tych co tysiącami sprzedają z domów gęsi i kaczki dla Niemca ?? zabronić . przecież Oni też mają rolnictwo ! ale blokad granicy przez Niemców  od 14 lat nie widziałem .!!!! nikt nam niczego nie zagwarantuje !!! Rolnictwo to taka sama działalność gospodarcza jak każda inna . jak nie dajesz rady to sprzedaj , wdzierżaw, oddaj na rentę . są tacy co z przyjemnością kupią i będą pracować . przykre ale prawdziwe,

Leszek   dla kolegów'

137

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

W sumie racja, dobrze mówisz. Był czas przywyknąć do czasów takich jakie mamy. Szkoda tylko, że tak jak wcześniej pisali to nasz rząd robi nam pod górkę...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

138

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Laszek napisał/a:

W sumie racja, dobrze mówisz. Był czas przywyknąć do czasów takich jakie mamy. Szkoda tylko, że tak jak wcześniej pisali to nasz rząd robi nam pod górkę...

I tak nie do końca masz rację . Rządu nie bronię bo biorą za to kasę i niech się do roboty biorą , ale z mego punktu widzenia pierwszy raz ktoś mi pomógł !! choć tu pewnego rodzaju hipokryzja wystąpiła bo jak wcześniej pisałem rolnictwo to taka sama dziedzina gospodarki jak inne, ale rok był jaki był . to dostałem pomoc suszową  1  . 500 zł do ha. 2, kredyt na 0.5%  do wysokości strat , 3, przypomnieli sobie o gradobiciu i wichurach z 2017 protokoły strat  sobie leżały i .po 500 zł do uprawy czekamy na wypłaty.  a każdy z kolegów na forum który ma dzieci dostaje te  500+ na drugie i następne dzieci
tak samo jak miastowi. choć zawsze nas w tych sprawach inne rządy omijały.i w koncu rozwiązali problem dzierżaw  gruntów w moim rejonie związanych z Kopalnią węgla brunatnego !!! bo przez lata ostatnie blokowali celowo dzierżawy i co roku start do przetargów o kawałek pola !! a teraz na 10 lat wydzierżawili wszystkim i spokój , nie ma wojen sąsiadów o ziemie, i można było. ale to tyle z mojego punktu widzenia. pozd.

Leszek   dla kolegów'

139

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

sarast napisał/a:
Laszek napisał/a:

Oby tylko nikt nie wyciągnął takich nerwusów zza kierownicy...

trza chłopa !!!  ale tak poważnie wstępując do UE zgodziliśmy się na taki rynek!! mam znajomych Niemców którzy produkują mleko i nie słyszałem że blokują drogi dla cystern które przywożą mleko z Polski ! to samo  zborze w  które z mojego podwórka jedzie na młyny  w Niemczech przy samej granicy ?? blokują ano nie !  znajomi porejestrowali firmy w Niemczech i sprzedają ziemniaki , cebule , jabłka pod kauflandami w Niemczech i wielkimi literami podpisane że z polski ! nikt na to nie patrzy biorą bo tańsze  ktoś to blokuje  ano nie , a może smakują lepiej jak Niemieckie a guzik bo tak samo.  a  restauracje polskie pełne Niemca  zamknąć ?? a wioski które specjalizują się w produkcji szparagi do   Niemca  zamknąć ? a tych co tysiącami sprzedają z domów gęsi i kaczki dla Niemca ?? zabronić . przecież Oni też mają rolnictwo ! ale blokad granicy przez Niemców  od 14 lat nie widziałem .!!!! nikt nam niczego nie zagwarantuje !!! Rolnictwo to taka sama działalność gospodarcza jak każda inna . jak nie dajesz rady to sprzedaj , wdzierżaw, oddaj na rentę . są tacy co z przyjemnością kupią i będą pracować . przykre ale prawdziwe,

a coś ty sie tak w swięta nastroił??? żyłka cię pęknie wink nie możesz sie denerwować bo ciśnienie ....

mdw

140

Odp: Stop wyzyskowi rolników - protest.

Tylko z tą dobrodusznościa rządu jeśli chodzi o susze to tak nie do końca bo przecież mieliśmy wybory i jakaś kiełbasa wyborcza musiała być... U mnie w okolicy jeszcze wielu czeka na tą kasę. No i problem z asf. Bez urazy ale nie masz hodowli więc nie obchodzi Cię to.

E 516 na części
Telefon 695 076 269