Temat: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

Dobra. Jakoś się chyba uda tongue oto kombajn który zakupiłem jakiś czas temu. 525H z 93 roku. Heder 5.4m. Silniczek Volvo 190 koni i Hydrostacik. Trochę mam w nim do podłubania. Brakuje czujników strat. Klimatyzacja jest ale bez paska (układ napełniony). Komputer cały działa. O dziwo dziś chciałem sprawdzić akumulatory czy nie trzeba ładować. Przekreciłem kluczyk moze na sekunde a tu kombajn złapał i zapalił wręcz nieproszony. Aż się zląkłem big_smile
Że się świeci bok to moja nuda i polerka wink

https://m.fotosik.pl/zdjecie/0eb6fc85a6d8a9ed
https://m.fotosik.pl/zdjecie/8baa25953d0148ed
https://m.fotosik.pl/zdjecie/a5048b5270d1ff55

Na chwilę obecną tyle mogłem dodać smile

Siły na zamiary zmierz....

2

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

Słoma obok kombajnu z akumulatorami ...............

3

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

A ten kombajn to czasem z Człuchowa?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

koseś napisał/a:

Słoma obok kombajnu z akumulatorami ...............

Dziękuję za Falę Krytyki :wow: koseś aktualnie w stodole stoją dwa kombajny. Akumulatory włożone na próbę a miedzy słomą a kombajnem blacha w razie wu. Aktualnie akumulatorów tam nie ma. Na tyle ile można trzeba sobie radzić. Nie wystawie kombajnu na dwór bo szkoda żeby stał. Wiata w planach:/

Laszek  oglądałem wiele MDW I ten był w najlepszym stanie. Oglądaleś go też ? tongue

Siły na zamiary zmierz....

5

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

W sumie to jestem ciekaw czy coś o tym kombajnie wiecie. Bo często coś możecie powiedzieć o konkretnych maszynach. Powiem co skłoniło mnie do zakupu tego konkretnego. Zdrowe klepisko. Zdrowe cepy. Nowe kolo na młocarni z tymi szpilkami trzema. Sita jak nowe. Przekładnie wysypu i reszta chodzi cicho.  Tuleje podsiewacza włożone nowe.  Dodatkowo zrobione tam punkty smarowania. Zrobione wszystkie gumy uszczelniające. Zrobiona podloga w hederze. Silnik zdrowy. Bo pojechałem oglądać w mróz i bez zapowiedzi. I zapalił bez problemu. Za pierwszym zamachem. Wytrząsacze nie połamane. W sieczkarni nowe ząbkowane noże.

Siły na zamiary zmierz....

6

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

No kiedyś przy okazji tylko lekko na niego spojrzałem to pierwsze co rzuciło mi się w oczy to instalacja elektryczna w nie najlepszym stanie.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

7 Ostatnio edytowany przez P1i9o9t0r (2018-03-15 22:20:12)

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

Tak ja mowilem jest trochę do ogarniecia. Oglądałem nad morzem 524 to tam dopiero sajgon był. Kable poucinane dyndaly niepoizolowane.  W drugim myszy siedzialy w prawej konsoli i w dachu w bezpiecznikach. Tu poza stratami każdy kabel ma swoje miejsce. Ale ibtak będę wszystko przeglądać . Był to argument który zbil cenę.
Spośród 4 oglądanych  sztuk w tym komputer nie jest spalony. Przyznam szczerze ze patrzyłem na tym forum czy coś o nim pisaliście smile i nie znalazłem

Siły na zamiary zmierz....

8

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

Nie był zły, tylko elektrykę trochę ogarnąć. Sam nad nim się zastanawiałem ale dla mnie za mały.

9

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

zwróc uwage jeszcze na przekładnie która podaje  ziarno do zbiornika czy nie ma luzów, i zebyś jej czasem nie smarował bo skrócisz jej życie.

mdw

10 Ostatnio edytowany przez P1i9o9t0r (2018-03-15 23:15:06)

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

Może powiem to co powiedział sprzedawca. Gdyby był w stanie idealnym to cena też byłaby inna. I tu mu przyznam rację.

A dlatego kupiony teraz żeby do żniw mieć czas zrobić porządek ze wszystkim co mu dolega.

Yokoslaw a tam jest punkt smarowniczy? Że ostrzegasz przed smarowaniem? Jak oglądałem go i jak robił próbę to było tam cichutko.

Mówcie chłopaki wiecej na co jeszcze zwrócić uwagę ?

Siły na zamiary zmierz....

11

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

To za ile go wyrwałeś o ile to nie tajemnica...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

12

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

63 dałem.

Siły na zamiary zmierz....

13

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

P1i9o9t0r napisał/a:

Może powiem to co powiedział sprzedawca. Gdyby był w stanie idealnym to cena też byłaby inna. I tu mu przyznam rację.

A dlatego kupiony teraz żeby do żniw mieć czas zrobić porządek ze wszystkim co mu dolega.

Yokoslaw a tam jest punkt smarowniczy? Że ostrzegasz przed smarowaniem? Jak oglądałem go i jak robił próbę to było tam cichutko.

Mówcie chłopaki wiecej na co jeszcze zwrócić uwagę ?

złap za zębatke czy nie ma luzu, a jest kalamitka załozona czy tylko odpowietrznik?

mdw

14

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

Yokoslaw jak będę to rzuce okiem. Dziś kupa roboty smile

Siły na zamiary zmierz....

15

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

No to dobre pieniądze

E 516 na części
Telefon 695 076 269

16 Ostatnio edytowany przez P1i9o9t0r (2018-03-16 12:48:56)

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

Laszek. Patrząc na strone mechaniczną kombajn naprawdę w fajnym stanie. Nawet podajniki ziarnowy i kłosowy są niepowyciągane i łopatki są ładne. Powiem szczerze że oglądałem nawet Twojego CS w ogłoszeniach. Nawet Adam mówił ze znajomy ma Commandora j przypuszczam że mówił o Tobie.  Ale ja słomę zbieram i bałem się o to, że będzie pociachana.

Yokoslaw a Ty ogłaszałeś swojego? KIEDYŚ był fajny 525 z perkinsem w ogłoszeniach. Ale za daleko ode mnie. Mój przyjechał na kołach smile

Siły na zamiary zmierz....

17

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

kiedys ogłaszałem ale dałem spokój, bo do 120 tys nic nie szło normalnego znalesc.

mdw

18

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

Dokładnie. W ogóle znaleźć coś co nadaje się do ponownego użytku ciężko. Znajomi szukali Lexiona. Zjeździli całą Polskę i kraje ościenne. Trafili na miejsce gdzie na jednym placu stały Claasy a obok stała hala gdzie piaskowanie szło pełną parą bo handlarz ściągał spalone i "naprawiał malując". A uwagę przykuło to, że na silniku wszystkie opaski i węże były nowiutkie.

Siły na zamiary zmierz....

19

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

miałem taka sytuacje że facet chciał mi jeszcze 5 tys dołozyc do ceny bo nie mogl nic znalesc.

mdw

20

Odp: MDW 525 H Piotrka zakonspirowanego pod P1i9o9t0r :D

Ale znaleźć coś w uczciwym stanie i nie przepłacać naprawdę ciężko. ..

Siły na zamiary zmierz....