Temat: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Jak W Tytule. Czy ktoś posiada nowego Poznaniaka z Unii? Czy możecie coś o nim powiedzieć ? Zakupiłem. Bez wiedzy jak to się sprawuje w pracy. Gonił mnie termin rozliczenia więc wziąłem to co było dostępne od ręki. Mam nadzieję, że posłuży parę lat smile

Siły na zamiary zmierz....

2 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2018-03-19 14:36:27)

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

ja mam poloneza , w tych nowych poznaniakach jest problem ze skrzyniami,wysiewają jak chcą, u kolegi ju z 3 skrzynia i dalej to samo, sąsiad przełożył ze starego poznaniaka bo tez nie szło wyregulowac co przejazd inaczej wysiewal , także zebyś nie był zdziwiony. w polonezie ciut inna skrzynia ale dokładna.

mdw

3

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Najbardziej denerwuje w Poznaniaku to, że pod górę inaczej sypie, a z górki inaczej.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

4

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Współczuję. Jakie talerze i rurki? Byłem na Agrotechu i tyle ludzi na stoisku Uni, nie wiem co widzą w tym ale paru osobom odradziłem zakupy uprawowo siewnych i mój kolega też bo ma fsa a ja fenixa

5 Ostatnio edytowany przez P1i9o9t0r (2018-03-19 16:29:29)

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

To jest Pozbaniak rzekomo "z poprawioną skrzynią". Ile w tym prawdy to nie wiem. Skrzynia żeliwna.
Też miałem poloneza. I bylem z niego zadowolony.

https://m.fotosik.pl/zdjecie/1786c42592f82461

Tu macie specyfikację

Siły na zamiary zmierz....

6

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

ja srednio, po prostu dość ,,okazyjnie,, kupilem cały zestam uprawosiewny polonez+ares talerzowy  ale bardziej zadowolony chyba byłem z amazonki.

mdw

7

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Ja i kumpel o swoich książkę możemy napisać. Będą Ci siadać łożyska w talerzach. Mi po 3 latach a sieję ponad stówkę rocznie. I materiał badziewie

8 Ostatnio edytowany przez P1i9o9t0r (2018-03-19 18:22:15)

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Ale macie wypusty sprzed 2015 roku. Tez czytałem niepochlebne opinie. A jak będzie to sam się przekonam smile teraz mówi się trudno. Dla mnie ważne, że sprzęt jest i rozliczyLem się.
Yokoslaw wiadomo, że Amazone będzie lepsze niż Polska jej kopia smile ja też zakupiłem w zestawie z agregatem. Ale teraz czas na poznaniaka

Siły na zamiary zmierz....

9 Ostatnio edytowany przez P1i9o9t0r (2018-03-19 18:29:38)

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

https://m.fotosik.pl/zdjecie/647b3af66812cc56
https://m.fotosik.pl/zdjecie/3d2edc6ad13a7b96
https://m.fotosik.pl/zdjecie/95e7593eb77343c7
Parę fotek więcej
Jeśli macie ten sam to mówi się trudno sad uwierzyłem w slodkie zapewnienia sprzedawcy, że będę zadowolony. Bo błędy poprzednika naprawiono.

Siły na zamiary zmierz....

10

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

wyjedziesz w pole bedziesz widział, jesli chodzi o redlice to moim zdaniem lepiej rozwiązane jak w polonezie, a ze skrzynią sie okarze.

mdw

11 Ostatnio edytowany przez P1i9o9t0r (2018-03-19 18:46:39)

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Właśnie  czekam na ten moment. W normalnych latach już jęczmień lądował w ziemii smile

Siły na zamiary zmierz....

12

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Rocznik 2012, na zwykłej rdlicy. Posiał około 350ha. Stopki redlic ok, rurki 3szt pogięte, sprężyyny docisku ok, znaczniki wywalone, zagarniacze wytarte w 60%,  skrzynka bezstopniowa ma jedną zasade: im szybciej jedziesz tym wolniej ziarenka liczy, da się jwchać 11-12km/h, powyżej czasem wogóle nie psije. Farba z maszyny w 20% spadła, guma opon zaczyna parcieć.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

13

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

A ja na swoją saxonię czasami psioczę ........ a nowe takie cyrki teraz robią ............

14

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Moja amazonka chyba jeszcze z końca lat 90tych i nie mam co narzekać. Talerze na piaskach i jakoś się to kręci.  Nie zamienilbym to na nowego poznaniaka tym bardziej patrząc ile to tero kosztuje

E 516 na części
Telefon 695 076 269

15

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Oczywiście, że wolalbym Amazonkę. Ale funduszy by zabrakło na nowy zakup smile

Siły na zamiary zmierz....

16

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Ja choruję na takie coś  pottinger aerosem

17

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Na nasze 50 ha to chyba każdy siewnik wystarczy 😀 powiem Wam co i jak jak będzie po pracy w polu. W zasadzie kupiłem i się cieszyłem bo jednak nowy. Teraz zaczynam się martwić bo może być bublem. Ale czas pokaże.

Siły na zamiary zmierz....

18

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Dzielcie się dalej spostrzeżeniami smile  jedno jest pewne. Z siewnikiem nie jeżdżę szybciej niż 10 na godzinę.

Siły na zamiary zmierz....

19

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Będzie dobrze nie przejmuj się

20

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

koseś napisał/a:

Ja choruję na takie coś  pottinger aerosem

Ja będę chciał coś takiego kupić jak minie mi modernizacja i swojego się pozbędę...