21

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

ja wybierałem pomiędzy poznaniakiem, a agromaszem - wybrałem agromasz:
- wykonanie ok
- wschody po talerzach rewelacyjne
- po próbie kręconej w polu jest tak jak było ustawione
- czy wytrzyma tyle co mój poprzedni poznaniak ? zapewne nie
- czy chciałbym coś lepszego ? oczywiście ale pod warunkiem że obsiewał bym setki, a nie dziesiątki hektarów.

gg 5118068

22

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Pawel21990 napisał/a:
koseś napisał/a:

Ja choruję na takie coś  pottinger aerosem

Ja będę chciał coś takiego kupić jak minie mi modernizacja i swojego się pozbędę...

widziałeś na żywo wschody kukurydzy ?

23 Ostatnio edytowany przez P1i9o9t0r (2018-03-20 13:03:33)

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Agromasz brałem pod uwagę.  Tylko zamawiając w listopadzie byłby dostępny w kwietniu-maju. A termin upływał mi na koniec stycznia.

Zorak mam podobne podejście jak Ty. Na te hektary co posiadam wystarczy to czym dysponuję. Pewnie, że chciałoby się coś lepszego. Ale po pierwsze lepsze = droższe.  Droższe =więcej musi pracować żeby na siebie zapracowało

Siły na zamiary zmierz....

24 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2018-03-20 13:11:31)

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

koseś napisał/a:

widziałeś na żywo wschody kukurydzy ?

ile kosztuje taki i czy nie lepiej kupić osobny do kukurydzy?? Chociażby używane gaspardo??

tej firmy podoba mi się pottinger vitasem 302 add w zestawie z tym gruberem Synkro Multiline aż chyba sprzedam całą gospodarkę by sobie go kupić smile

25

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Jak mówicie o Gaspadro to u Nas po sąsiedzku robił usługę siewu punktowego rzepaku z podsiewem nawozów wink szerokie rzędy. Lepsza zdrowotność. Wysiał 1.7kg/ha. Ale plon ten sam co siewem tradycyjnym. Takie eksperymenty. Specjalne tarczki do wysiewu rzepaku były w ...uj drogie

Siły na zamiary zmierz....

26

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

P1i9o9t0r napisał/a:

Agromasz brałem pod uwagę.  Tylko zamawiając w listopadzie byłby dostępny w kwietniu-maju. A termin upływał mi na koniec stycznia.

Zorak mam podobne podejście jak Ty. Na te hektary co posiadam wystarczy to czym dysponuję. Pewnie, że chciałoby się coś lepszego. Ale po pierwsze lepsze = droższe.  Droższe =więcej musi pracować żeby na siebie zapracowało

nikogo nie urażając ale agromasze to jeszcze wieksze buble

mdw

27

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Uff. Skoro tak to nawet się cieszę, że nic nie straciłem.

Siły na zamiary zmierz....

28

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

koseś napisał/a:
Pawel21990 napisał/a:
koseś napisał/a:

Ja choruję na takie coś  pottinger aerosem

Ja będę chciał coś takiego kupić jak minie mi modernizacja i swojego się pozbędę...

widziałeś na żywo wschody kukurydzy ?

Na żywo niestety nie...Ale siewnik jest bardzo fajny, stał na Agrotechu.

29 Ostatnio edytowany przez Laszek (2018-03-20 15:01:31)

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Zbożowy kukurydzę? To wtedy głowica rozdzielająca na 4 rzędy? Jeśli w ten sposób miałoby być ścianę to niedaleko mnie gościu tak zrobił do pronto 6dc i po dwóch latach kupił typowy punktowy do kukurydzy bo po tym zbozowym  to dużo bylo podwójnych
Oj już się poprawiam. Przed chwilą obejrzałem prospekt i całkiem ciekawa to maszyna. Ciekawe ile kosztuje w opcji z wysiewem kukurydzy... ten podwójny wysiew kukurydzy też ciekawe

E 516 na części
Telefon 695 076 269

30

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

ten potinger ma kilka fajnych rozwiązań qq, podsiew nawozu, podsiew trawy

31

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Powiedz czemu Agromasz to bubel

32

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

z opowiadań kolegów co je kupili, tez mają problem z dokładnoscia wysiewu no i słaba jakośc wykonania,kolega po sezonie oddał i kupił innego bo nie mogli dojsc  z nim do ładu, drugi mówi że siewnik sieje jak chce tzn duze rozbieznosci po wywazeniu.  https://www.youtube.com/watch?v=qeczz3KsNdw

mdw

33

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Nie powinni odebrać go z placu, to po pierwsze. A po drugie, wypowiedź w tym filmie jak i kolejnym gdzie ładują zestaw na lawetę trąci mi cwaniactwem. Jest problem to reklamujemy, jeśli producent nie wywiąże się z zadania to są metody prawne a nie YT.

gg 5118068

34

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

tylko metody "prawne " trwają długo i nie są tak skuteczne jak yt

35

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

No to słabo. Obejrzałem i takiego zestawu bym nie odebrał. Po to jest protokół odbioru.

Siły na zamiary zmierz....

36

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Z tymi reklamacjami to wiesz... Zgłaszałem tyle razy w Unii wał bo jest zgięty a oni, że jest zachowany w normie. Tak samo z nasionami pszenicy... Mam gdzieś pismo, aż się uśmiałem jak czytałem.

37

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

A jak reklamowałem ramę wału kolczatego w Tolmedzie co przyjechali zabrali i wymienili na nową mocniejszą bez dyskusji.

38 Ostatnio edytowany przez P1i9o9t0r (2018-03-21 16:22:20)

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Tak nawiasem w rozmowie o siewnikach i kwalifikacie to kto miał taki przypadek, że w kfalifikacie zboża (jęczmień jary) miał zmiotki zamiast ziarna ? Ja miałem. Złożyłem reklamację. Nic nie osiągnąłem. Zignorowano. Więc Podziękowałem za współpracę.

Siły na zamiary zmierz....

39

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

http://www.agroperfekt.pl/images/maszyn … zelung.jpg
Działa prawie jak sadzarka ...

40

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

No jak czeska... i to martwi... Ciekawe czy jak przepuszcza to też robi klap klap klap

E 516 na części
Telefon 695 076 269