41

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Te klap to mnie nie przeraża ale wyrabianie się mechanicznie to już tak ..

42

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Tak samo jak sadzarki do czosnku. Jednak czy sadzarka do ziemniaka, czy do czosnku to nie ma takich prędkości jak przy siewie innych nasion. Zużycie pewnie przyjdzie sporo szybciej.

43

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Powiem a  raczej napisze ja nie mam z Agromaszem problemu siewnik sn 300 , mam i siłownik nie rdzewieje nie ma takiego problemu , jedynie  to sterownik sie przepalił przyjechali i wymienili , z pługiem to samo zerwał sie wieszak w ursusie pług upadł i połamał ramię koła podporowego telefon do serwisu i przysłali nowe ramię tak wiec cieżko mnie oceniać

44

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Odnośnie Agromaszu Sąsiad ma może nie siewnik ale talerzówkę. Zgłosił, że belka do podczepiania się wykrzywiła. I tu też nie sprawiali problemu.  Przyjechał kurier z nową. Starej nie zabrali. Także reklamacje rozpatrują pozytywnie.

Siły na zamiary zmierz....

45

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

P1i9o9t0r napisał/a:

Tak nawiasem w rozmowie o siewnikach i kwalifikacie to kto miał taki przypadek, że w kfalifikacie zboża (jęczmień jary) miał zmiotki zamiast ziarna ? Ja miałem. Złożyłem reklamację. Nic nie osiągnąłem. Zignorowano. Więc Podziękowałem za współpracę.

Wujaszek się sądził i nic nie wygrał

46

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Wspomniana sytuacja  z dostarczeniem nowej belki miała miejsce gdzieś półtora roku temu.

Z tematu o Poznaniaku zrobił się ciekawy temat porównawczy wink

Siły na zamiary zmierz....

47

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Piotrze spokojnie siewnik bedzie siał. Mam identyczny nr.fab. też 8000 coś tam. Próba krecona w domu i korekta po rozgrzaniu oleju np.jedno okrażenie i bedzie ok.
Pierwsze poznaniaki i agromasze miały ciulową przekładnie ale to już za nami.
Jak kupowałem swojego to agromasz(też brałem pod uwage) 4000zł droższy.
A feniiksy to wokoło też wszyscy czekaja aż modernizacja się skończy...

48

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

A do mnie przyjdzie SN300 po świętach.. Zobaczymy czy cudo czy szudo 😄

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

49

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Czas pokaże czy to był dobry zakup. Miałem Poloneza Z Kutna i naprawdę nie narzekałem. Ale myślę, że skoro nowy to chodzić powinien...
Colibeer a można się sugerować tą tabelą ustawień co jest na siewniku  żeby go wstępnie ustawić do próby kręconej?

Siły na zamiary zmierz....

50

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Kolega własnie bierze pottingera na stopce z kółkami kopiującymi w fabrycznym finansowaniu 3 letnim koszt całkowity finansowania 700 zł

51

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Mam go od jesieni wiec za dużo nie podpowiem ale do wstępnych ustawień było ok.

52 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-04-08 13:56:44)

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Teraz moge coś powiedzieć.  Siewnik jako siewnik jest naprawdę spoko. Ale ta przekładnia to jakieś nieporozumienie. Na dzień dobru zaskoczenie -wałek z rolkami zamiast płynnego ruchu jak w 20letnim Polonezie wykonuje ruch skokowy co 1cm. W przekladni coś strzela. Więc dzwonie do sprzedawcy. Uzyskal informację, że to normalne zachowanie przekładni... Zdziwienie mnie ogarnęlo. Ale jakoś zasiałem jęczmień.  Wykręcalem 150kg/ha. Generalnie po wysianiu 200kg stwierdziłem ze wychodzi za dużo -próba kręcona -170.
Ustawiłem na 148. Zasiałem kolejne 3 ha. Skończył się materiał siewny. A do obsiAnia był jeszcze 1ha. Powinno zostać a zabrakło na 20%.
W piątek wieczorem jak zjechałem z pola wykręciłem próbę  na 145kg/ha innej odmiany żeby w sobotę wyjechać od razu na pole. Siewnik postał przez noc. Nikt nic nie ruszał. Myślę sobie rano- sprawdzę czy coś mu nie odbiło i wykręcę jeszcze raz. Próba kręcona po nocy - 230 kg/ha. Telefon w rękę i dzwonie - babka nie chce wierzyć.
Dobra. Ustawiłem znowu 145 kg/ha. Jadę siać.  Zasiane 8 przjazdów. Jadę zobaczyć czy nie sieje za dużo.  Próba krecona-170kg/ha. Ustawiam na nowo.  Jadę siać. Wysiewam prawie cały siewnik. Jadę sypać i próba kręcona 130kg/ha... ustawiam 146 bo tak mi się ustawiło. Jadę siać. Wracam zasypać. Próba kręcona 168.. i tak w kółko.  Jak zacząłem dzień z ustawieniem na 46 na przekładni. Tak skończyłem na 34...  co siewnik wysiany korekta ustawienia. I tak miało starczyć na 9 ha kwalifikatu w sobotę a starczyło na 7.
W poniedziałek przyjeżdża ktoś z UNI zrobić z tym porządek. 
Dodam tylko że próby wykręcałem 4-krotnie za kaźdym razem. Mało tego zalecają wykręcanie 13 obrotów korbą lub 17.4 obrotów koła. A na 17.4 obrotów koła przypada realnie 13.5 obrotów korby
Więc próba zawsze była kręcona kołem.  I zawsze nie na 1ar tylko na 3ary
Ogólnie-mieliście rację. Żałuję tego zakupu.

Siły na zamiary zmierz....

53 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2018-04-08 14:42:59)

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

a nie mówiłem hmm

mdw

54

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Ale myślę że w tej przekładni coś jest zrąbane. Poczekam aż wypowie się jakiś użytkownik tego modelu. Czy to normalne że wałek  z rolkami nie idzie płynnie. I że w niej tak strzela ?

Siły na zamiary zmierz....

55

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Kiedyś słyszałem że w przekładni bezstopniowej żeby robić ustawienia trzeba wajchę na max i do minimum i wtedy próba, kręcisz jak trzeba dodać to znowu na max  i min i jedną kreskę dodajesz lub ujmujesz... Jakby mi tak siewnik miał robić to bym wyłysiał bo siwy już się robię...

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

56

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Ja mam Kvernelanda Acorda m-drill. Jestem nim tak samo rozczarowany jak Ty Unią z tym że mój pewnie był ze dwa razy droższy.... Przekładnia naprawiam na gwarancji. Potem po gwarancji  - koszt 3000 zł. W końcu została wymieniona na nową już bez kosztów i jakoś teraz w miarę sieje a przedtem próba kręcono to była loteria.. .

57

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Załóż trytytka na wałek ze sprzęgłem kierunkowym - jest po wewnętrznej strnie boku nacktórym jest przekładna. Przy prędkości jaką siejesz polocz ile obr na min robi wałek sprzęgła. Podczas próby kręconej te strzały to właśniecsprzęgło wydaje i kręcisz próbę z częstotliwością strzałów jakie policzyłeś.
Jeździj zawsze podobnym tempem.
Koła wysiewające nie kręcą się płynnie bo to wynika z konstrukci przekładni.
Przed każdą zmianą ustawienia pwnno się przekładnie wyzerować i dopiero potem ustawićcna rządaną pozycję - odwrotniejak Andrew podpowiedział.
Rabelą wysiewu się nie sugieruj. Róznice między próbą kręconą a rzeczywistością wynikają z :
Niewłaściwego tempa kręcenia,
Skrsynia nasienna powinna być zasypana na 1/2 objętości
Koła na różnym podlożu mają inny poślizg
Podczas siania robi się nakłady na poprzedni przejazd
Pole madużo klinów i wychodzą naklądy.
Co byś robił to i tak poznaniak pokaże że umie inaczej.

Jakość wykończenia podobną do poznaniaka ma meprozet, a kwestia ustawienia wysiewu jest jak w konnym siewniku. Ale to tylko tak na marginesie.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

58

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Andrew89 napisał/a:

Kiedyś słyszałem że w przekładni bezstopniowej żeby robić ustawienia trzeba wajchę na max i do minimum i wtedy próba, kręcisz jak trzeba dodać to znowu na max  i min i jedną kreskę dodajesz lub ujmujesz... Jakby mi tak siewnik miał robić to bym wyłysiał bo siwy już się robię...

Zrób tak jak pisze Andrew tak sam jest D7 przed każdą próbą wajcha na maksa w dóło i górę dopiero ustawiamy skalę. Powinno pomóc.

59

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Kumpel przeprowadzi w tygodniu nówke espro. Dzisiaj siał niedaleko mnie i byłem zobaczyć. Kurna fajna maszyna. Wg mnie lepsza niż pronto. Robotę już na usługę już ma. Jak bym nie miał swojego zestawu amazone to nawet bym nie myślał kupić skoro za hektar chce kasować 150 zl

E 516 na części
Telefon 695 076 269

60 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-04-08 21:43:49)

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Próbę kręconą robiłem przy wsypaniu 100 kg. Potem zawsze dosypywalem worek do tego co zostawało. Bamreras wiem że te strzały robi to sprzęgło ale niedokładnie przeczytałeś posta. Próbę kręconą robię kołem. Staramsię wykonywać obroty w miarę równo z częstotliwością trochę więcej jak obrot na sekundę. Przy obwodzie koła 1.9 metra (mierzyłem) wychodzi to nieco więcej niź 2m/s a predkość z jaką sieje czyli 8km/h daje Ci predkośc 2.2m/s.
Dziwne odgłosy słychać z przekładni.  Jeżdżę 1614 z obrotami 1700 na silniku co daje coś około wspomnianych 8km/h. I siedząc w kabinie słyszę dziwne ni to cykanie ni to pukanie dobiegające z przekładni siewnika. I zauważ, że mówię ile wynosi próba kręcona a nie wysiew rzeczywisty.
Ten siewnik po prostu zwiększa wysiew podczas siania. Ustawisz. Posiejęsz trochę. I wykręcisz próbę po na przykład godzinie i masz rozbieżność 30kg. Jakby się rozregulowywało. A tak nawiasem - pola  obsiewane były proste. A po nocy - różnica 80kg... to wręcz niemożliwe się wydaje. Ale tak było....
Mało tego jak ustawię dźwignię to robie parę obrotów kołem. Wysypuje z wanienek. I kręcę pełną wielokrotność 17.4 obrotow koła . Mam wrażenie że robię z tego siewnika kalekę... ile można się pierdzielić z ustawianiem wysiewu bo juz bardziej chyba nie można...

Siły na zamiary zmierz....