61

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

rudemenes napisał/a:

Ja mam Kvernelanda Acorda m-drill. Jestem nim tak samo rozczarowany jak Ty Unią z tym że mój pewnie był ze dwa razy droższy.... Przekładnia naprawiam na gwarancji. Potem po gwarancji  - koszt 3000 zł. W końcu została wymieniona na nową już bez kosztów i jakoś teraz w miarę sieje a przedtem próba kręcono to była loteria.. .

Prawdę mówiąc kupując nowy siewnik-nie ważne czy za 30 czy za 100 tys liczy się na dokładność... i że to posłuży. A tu takie cyrki. Jutro przyjeżdża mechanik na gwarancji... zobaczymy co powie

Siły na zamiary zmierz....

62

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

To samo mial sasiad  w swoim.  Także dalej buble sprzedają

mdw

63

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Ja nie odpuszczę . Chociaż miałbym się sądzić. Mógłbym pluć sobie w brodę gdybym kupił jakąś używkę. Ale to jest nowe...

Siły na zamiary zmierz....

64

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Że te zachodnie sprzęty tyle kosztują no ale jednak wykonanie inne. Nie mówię że wszystko co polskie to gowno no ale jednak często.  Jak mieć byle co i się wkurwiać to lepiej nie mieć wcale i wtedy spokojna głowa

E 516 na części
Telefon 695 076 269

65

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Laszek. Mam do obrobienia niecałe 50 ha... kupując zachodni sprzęt on by mi się nie spłacił... na tej powierzchni... poza tym zakup był dokonany z młodego rolnika - zostało mi 30 tys więc na taki mogłem sobie tylko pozwolić. A termin gonił.

Siły na zamiary zmierz....

66

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Mam przekładnie bezstopniowa w suszarni i pochodzi ona z jakiejś deszczowni  jugoslowianskiej  i ma ponad 30 lat .
Kiedyś ją rozebralem i to majstersztyk na trzech korbowodach i sprzeglach jednokierunkowych działa praktycznie płynnie.
W tej twojej to albo nie ma oleju albo wałeczki w sprzegle się zaczynają.  Albo tak ma być 😂

67 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-04-08 22:39:50)

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

W 20 letnim Polonezie sprzegielka wysialy kilkaset ha i miały ładnych pare lat  a rolki wysiewajace szły płynnie.
Olej w tej nowej jest big_smile i ma piękny słomkowy kolor tongue precyzji nie ma wcale... rolkami szarpie aż ziarno podskakuje...

Siły na zamiary zmierz....

68

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

koseś mamy taki siewnik stegsted 4m w domu to właśnie tak samo ma rozwiązane. Niby skomplikowane,ale po rozebraniu genialne w swojej prostocie.

69

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Żeby nie było nie bronie poznaniaka, tylko w pare skazówek ci dałem żeby było ok.
Naprawiałemcze 3razy rakie przekładnie i zastanawiamcsie co to może strzelać. Tam jest mechanizm jak we większości takich przekładni, tylko okrojony o jedną dźwignie. Może być że jedno ze sprzęgiełckierunkowych nie łapie za każdym razem i wysiewa wtedy jak chce, co by tłumaczyło duże skoki wała wysiewającego.
Ale co dużo gdybać. Sprzęt nowy na gwarancji, to niech serwis się zajmie. Znajdź w nim jeszcze pare mankamentów (np łożyska w talerzach lubią szybko siadać), i przy pomocy UOKiK zwróć go tam gdzie kupiłeś.
Wyżej pisałm jakcmój egzemparz wygląda. Wtedy było fajnie bo nowy, od 2lat chce go pogonić i nic.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

70

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Ale w amazonce też cały czas przeskakują rolki i słychać przekładnie takie stuki ten typ ta ma.

71

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Polonez miał bodajże 3 dźwigienki. Bamreras to ten ma dwie ? To to nigdy nie będzie płynnie chodzić. ... Dzięki za wskazówki. W ogóle jestem ciekaw co powie na to ten cały mechanik... a jakie masz łożyska w tych talerzach? Na piastach co masz nabite ?

Siły na zamiary zmierz....

72

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Miałeś dobry siewnik to po co brałeś Nowy? Przez te prowy to ludzie kupują dużo sprzęty który tak naprawdę nie jest im do końca potrzebny...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

73

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Wziąłem nowy bo tamtym rzepaku bym nie posiał... poza tym poza skrzynką i grotami redlic reszta byla mocno zmęczona bo siewnik siał rocznie 350 ha. Laszek. Każdy czasami chce odświeżyć park maszynowy. Ja osobiście ciągnika nie kupię nowszego bo uważam ze ten co mam jest mi wystarczający. Ale takie maszyny jak siewnik, rozsiewacz nawozów i inne z czasem po prostu zmienia się, bo niesie to za sobą oszczędności. Rozsiewacz Sipmy był dobry. Ale go sprzedałem i kupiłem trochę większy Sulky. Z tej zmiany jestem naprawdę zadowolony. Równomiernosc wysiewu nieporównywalna. Na to samo liczyłem zmieniając siewnik. ZalezaLO mi na równym wysiewie i sianiu rzepaku. Niestety ale z rzepaki em nie ma czasu na namysły. I szukanie chetnegoktory mi go zasieje i skosi. W zeszlym roku kaźdy chciał zasiać u siebie w terminie. Efwkt był taki, że rzepak miałem zasiany 5 września w ulewie... stąd decyzja o zakupie siewnika. Ale wątpliwa sprawa ze Tym zasieję...

Siły na zamiary zmierz....

74

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

No chyba że tak. A sulky nowego brałeś? Jaki model?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

75

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Sulky nowy DX20. Najmniejszy jaki w sumie chyba jest. Z możliwością rozbudowy do 2 ton.

Siły na zamiary zmierz....

76

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Ile kosztował?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

77 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-04-10 11:14:10)

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Z Tribordem. Plandeką i innymi pierdołami 22 tys brutto.

Panowie. Będzie nowa przekładnia w Poznaniaku. Jak myślicie - zmieni to coś ?

Siły na zamiary zmierz....

78

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

raczej nie

mdw

79

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Żeś mnie pocieszył yokoslaw big_smile ale bylem przy rozmowie telefonicznej z producentem. Pytał czy przekładnia plastik czy żeliwo. Jak usłyszał że żeliwo to się zdziwił bo "one chodzą"

Siły na zamiary zmierz....

80

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

nie widziałem plastikowej. lepiej go zamien na poloneza, albo przekładnie poloneza jak pasuje

mdw