81

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

To nie takie łatwe. A zmianę przekladni biorę pod uwagę. Nawet wezmę starą od poloneza o ile się zgra:P a może będzie to chodzić....

Siły na zamiary zmierz....

82 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2018-04-10 22:03:30)

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

sasiad wsadził stara od poznaniaka i gra, ale dopiero po gwarancji szczaił ze jest lipa, a w twoim przypadku bym powalczyl o swoje

mdw

83

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Wiadomo, że nie zostawię tego jak jest. Żeby gówno sprzedawali i ręce umywali od tego...

Siły na zamiary zmierz....

84 Ostatnio edytowany przez Pawel21990 (2018-04-11 12:05:23)

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Mi Fenix też się pier... Nigdy więcej polskiego siewnika... Od sierpnia jeszcze rok muszę z tym wytrzymać :nooo: Mniej roboty będzie to wymontowuję aparat wysiewający i cały napęd rolki wysiewającej i zawiozę im te dziadostwo do fabryki, niech zobaczą co robią.

85

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Chłopaki w roku waszych urodzin kupiłem poznaniaka ze skrzynią bezstopniową, wysiewał idealnie zgodnie z próbą kręconą. Sprzedałem po 10 latach bo miał jedną wadę szerokość 2,7 m.

86

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Bo tam była stara dobra skrzynka bezstopniowa. Pewnie miałeś kupiony z Rolmasz Kutno smile miałem  tą samą skrzynkę w Polonezie. Siewnik rocznik 97.  "Odmierzała" materiał siewny bez zastrzeżeń.

Siły na zamiary zmierz....

87 Ostatnio edytowany przez zorak (2018-04-11 14:46:41)

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

androl trzeba było dołożyć 2 redlice i miał byś 3 metry - ja tak zrobiłem. Ja mam takiego
https://www.youtube.com/watch?v=Z1NM4zyM9sU (film przykładowy)
- skrzynia bezstopniowa,
- duża skrzynia na nasiona, pszenicy można prawie 400kg nasypać jak się dobrze uklepie wink
od ubiegłego roku nie używany z racji zakupu nowego. Sentymenty trzeba odłożyć na bok i chyba poszukać mu nowego właściciela.

gg 5118068

88

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Miałem tą samą przekładnie w polonezie

Siły na zamiary zmierz....

89

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

zorak napisał/a:

androl trzeba było dołożyć 2 redlice i miał byś 3 metry - ja tak zrobiłem. Ja mam takiego
https://www.youtube.com/watch?v=Z1NM4zyM9sU (film przykładowy)
- skrzynia bezstopniowa,
- duża skrzynia na nasiona, pszenicy można prawie 400kg nasypać jak się dobrze uklepie wink
od ubiegłego roku nie używany z racji zakupu nowego. Sentymenty trzeba odłożyć na bok i chyba poszukać mu nowego właściciela.

Ile cenisz?

90

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Miałem dokładnie taki łącznie z kolorem. Zabrakło perspektywicznego myślenia i kupiłem z małą skrzynią do władka. https://www.olx.pl/oferta/sienik-poznan … 54bb291192

91

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

jack jak się obrobię to go wystawię bo jest zastawiony kilkoma maszynami, cyknę fotę i podam cenę ale zapewne coś koło 2,5 tyś.

gg 5118068

92 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-04-12 16:04:56)

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Ja juz po wymianie przekładni na nową. Pierwsze spostrzeżenia-chodzi znacznie ciszej. Próby kręcone są powtarzalne. Zobaczymy w polu...

PRZEKŁADNIA DNO.  PRÓBY KRĘCONE WyCHODZiły. Przed wyjazdem w pole dla upewnienia się wykrecilismy na 10 arów.  Było ok. Pojechałem zasiać 90 arów.  Wróciłem. Wykręcam próbę a tu Rolki stoją yikes

Chłopaki ratujcie. Jak to oddać ? Kto mi odda za zmarnowane paliwo,czas i pieniądze za materiał siewny ? Co to za niewypał z tego siewnika...

Siły na zamiary zmierz....

93

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Masz 2 wyjscia.
1. Dobre biuro adwokacke lub UOKiK i po sądach sie urzerać, lub
2. Otwozyć przekladniec(zerwanie plomby=utrata gwarancji) i wymenić łożyska kierunkowe na porządne

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

94

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

bamreras napisał/a:

Masz 2 wyjscia.
1. Dobre biuro adwokacke lub UOKiK i po sądach sie urzerać, lub
2. Otwozyć przekladniec(zerwanie plomby=utrata gwarancji) i wymenić łożyska kierunkowe na porządne

raczej punkt 1, najpierw pismo  do producenta z podpisem kancelarii o sensowną ugodę lub odstąpienie od umowy... powiedzieć, że nie odpuścisz łatwo, do tego yotube i fejs

95

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

https://youtu.be/xBpAVemTZQc

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

96

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Dziś o 7.30 mial być serwisant z UNI. Do teraż nie dojechał.  Oj nie odpuszczę

Siły na zamiary zmierz....

97

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Ostatnio właśnie pisałem o czymś podobnym z cenami  linki do Jelenia ... robią gówno za  tysiące złotych i  dziwią się co my chcemy ...  Zaczyna być to wkur...  bo inaczej się tego powiedzieć nie da

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

98 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-04-14 19:54:06)

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Kurde szok. Wczoraj około 18 był Pan. Założył tymczasowo jakąś swoją "sprawdzoną przekładnię" jak się okazało od Poloneza. Przekładnia niczym się nie różni od tej z Poznaniaka a mimo wszystko siewnik sieje tak jak powinien. Po zasianiu 1 ha Trzyma wysiew. Niedowierzanie mnie dopadło. Powiedziałem że ona już na siewniku zostaje... NIE ODDAM

Rzepak jary w glebie. Wyspałem. 8.3 kg a zostało 0.5 kg. Obsiałem 2.50 ha a wykręcalem  31g na ar(3.1kg na ha) W zasadzie to oczom nie wierze patrząc w kalkulator. Ten siewnik wysiał 3.12 kg na ha.
Dobra. Wysiew wysiewem ale zobaczymy jak powschodzi

Siły na zamiary zmierz....

99

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

mam poloneza i  potwierdzam że  skrzynia dokładna jak w amozance

mdw

100

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Tak wygląda mój poznaniak z 2011.
Jakość że tragedia. Farba płatami spada...
https://youtu.be/eFoNqnvliSA

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....