121

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

¬le sieje... widać pasy na polu gęściej - rzadziej, Urywa się non stop belka wzdłuż siewnika co idzie do redlic. Łożyska padają na potęgę. Aparat wysiewający zrobiony z gów.. Dziury i widać ziarno, kółko zębate tak już wytarte jakby zrobiło ze 2 tyś ha. Zasiał koło 400 hektarów... Może trochę ponad.

122 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-05-06 12:02:26)

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

U mnie nie widzę.  Poza tym ze taki jego urok ze próbuje siać punktowo i przy rzepaku widać 2-3 sztuki blisko siebie. Nie mogę dodać zdjęć na fotosiku- zawsze błąd przeglądarki. ..

Siły na zamiary zmierz....

123

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Jeszcze raz dzięki Panowie. Myślałem robić z kółek 20cm i teraz mam dylemat czy nie będą za małe.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

124

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Jak masz do takich dostęp to w czym problem ? Ja bym zakładał

Siły na zamiary zmierz....

125

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Boje się żeby nie okazało się ,że będą się blokować w ziemi. Pomyślę i zobaczę może kupię o średnicy 295mm wychodzi 200zł więcej ,ale będzie pewniejsze. Muszę pogadać z księgową (czytaj żoną:)

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

126

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Panowie, dlaczego zaleca się przy skrzyniach bezstopniowych w siewnikach przy każdej zmianie dawki, przesunięcie dźwignią od regulacji do zera?

127

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Serwisant z uni powiedział, że to bzdura wyssana z palca.

Siły na zamiary zmierz....

128

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

https://www.youtube.com/watch?v=n1s_FR_GerE Serwisant z unii sam zaleca....

129

Odp: Nowy Poznaniak talerzowy Unia

Odpukać siewnik sieje jak należy. Rzepak wysiany. Wyszło bardzo dobrze. Żyto hybryda wysiane- bez zastrzeżeń. Zastanawia mnie dlaczego przekładnia od Poloneza choć taka sama jak w Poznaniaku potrafi utrzymywać wysiew na stałym poziome. A te z poznaniaka można było kant d... rozbić. Także mimo poczatkowych problemów na dzień dzisiejszy jestem zadowolony z zakupu.

Siły na zamiary zmierz....