Temat: Ładowacz cyklop T214

Panowie. Pytanie za sto punktów. Kto z Was ma wiedzę na temat dlaczego tłoki od obrotu w cyklopie są połączone z tyłu ze sobą ?
Jest problem, bo luzuje mi się łańcuch od obrotu. Zastanawiam się, czy tłoki nie powinny działać jak naczynia połączone. I czy nie powinien być tam wlany olej ? Który przepływa z jednego tłoka do drugiego podczas obrotu niwelując niepożądane luzowanie łańcucha

Siły na zamiary zmierz....

2

Odp: Ładowacz cyklop T214

Masz przeciek między komorami w którymś tłoku,  stąd ten luźny łańcuch.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

3

Odp: Ładowacz cyklop T214

Albo po prostu już luźny wyciągnięty łańcuch.Ja tak miałem w swoim.

4 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-05-02 11:19:59)

Odp: Ładowacz cyklop T214

Czyli tam z tyłu oleju ma nie być ? Może źle się wysłowiłem. Oleju tam nie ma. A zastanawiam się czy powinien być. A łańcuch luźny się robi co chwile. Przez co ciężko o "stabilny obrót i szarpie wieżą. Łańcuch najnowszy nie jest ale miałem go zdjętego i obok nowy kawałek.  Różnicy nie widać.

Siły na zamiary zmierz....

5

Odp: Ładowacz cyklop T214

Tam musi być olej.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

6

Odp: Ładowacz cyklop T214

Oleju z tyłu musi być tyle by przesmarował cylinder przepływając od czasu do czasu 

na luźny łańcuch tymczasowe rozwiązanie to odkręcić rurkę łączącą siłowniki zrobić lekkie podciśnienie i zakręcić będzie działać do momentu gdy olej przepłynie przez uszczelnienia siłownika docelowo należy je wymienić

7

Odp: Ładowacz cyklop T214

Pytam Was bo TATA Twierdzi, że tam z tyłu musi być sucho. A ten luzny łańcuch nie daje spokoju.  Kiedyś tak nie było

Siły na zamiary zmierz....