1

Temat: same exploler II

Z racji że moge miec z nim różne przygody zakładam nowy watek.
Pierwszy problem wyskoczył nie załącza mi sie napę. Tam jest tak że musi być cisnienie żeby działał. zgasze silnik po chwili cisnienie schodzi kontrolka od napędu sie swieci zapale ciśnienie przychodzi i kontrolka gasnie. Naciskanie przycisku nic nie daje (wcześniej działało normalnie). Myslałem wyjąć bezpiecznik i zobaczyc co sie bedzie działo ale rozpiski nie mam. Nie wiem gdzie szukac zeby za duzo nie rozbierac a zdiagnozowac to

Rolnik z powołania:-)

2

Odp: same exploler II

Musi być ciśnienie żeby nie działał.

3

Odp: same exploler II

Czyli jest tak  że jak nie masz ciśnienia na przystawkę to napęd działa a jak masz ciśnienie to napędy rozłączone ... jest tak w większości ciągników więc to nie ewenement ...    kwestie są dwie  albo  coś z prądem czyli kable cewka itp  albo coś się zacieło ....  stawiam na  prąd  poszukaj cewki  i zobacz czy masz prąd   będziesz wiedział co i jak ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4

Odp: same exploler II

zaglądałem pod ciagnik i nie wiem gdzie jest własnie ta cewka, wiem dupa ze mnie, ale nie kazdy jest mechanikiem

Rolnik z powołania:-)

5 Ostatnio edytowany przez damian9871 (2018-06-05 22:05:52)

Odp: same exploler II

Zrób zdjęcie lewej strony skrzyni biegów

http://trattore.it/

6

Odp: same exploler II

inaczej  patrz gdzie przystawka napędu  tam gdzie idzie wał na przedni most .  gdzieś co tej przystawki idzie przewód gumowy lub metalowy   i na nim lub w jego okolicy  będzie gdzieś cewka ....  miałem coś podobnego w jeleniu nie dawno , Pryskałem rzepak i  właśnie  on gdzieś urwał  jeden przewód od tej cewki tylko że  u mnie się wtedy  przodek cały czas załączył  po  zlokalizowaniu  naprawieniu  działa ok smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: same exploler II

napęd wchodzi w skrzynie, nie ma jako takiej przystawki

Rolnik z powołania:-)

8

Odp: same exploler II

wojtas napisał/a:

inaczej  patrz gdzie przystawka napędu  tam gdzie idzie wał na przedni most .  gdzieś co tej przystawki idzie przewód gumowy lub metalowy   i na nim lub w jego okolicy  będzie gdzieś cewka ....  miałem coś podobnego w jeleniu nie dawno , Pryskałem rzepak i  właśnie  on gdzieś urwał  jeden przewód od tej cewki tylko że  u mnie się wtedy  przodek cały czas załączył  po  zlokalizowaniu  naprawieniu  działa ok smile

też w johnie przerabialiśmy ten temat no i kable od jazdy przód - tył notorycznie się wyrywały bo ciągnik w lesie robił i od tego wyrywania potem się tylko awarie robiły

Nie ma to jak FORTSCHRITT

9

Odp: same exploler II

sdf ma przeważnie cały blok z cewkami na boku skrzyni. Pajej masz katalog to szukaj albo napisz co to za exploler. Masz 3 cewki ustawione pionowo na prawej stronie?

10

Odp: same exploler II

explolre II 90 turbo. Katalogu nie mam. jak znajde chwile to zrobie zdjęcie

Rolnik z powołania:-)

11

Odp: same exploler II

Chyba Explorer.

There is no soul, no soul could ever make me it's own...