1

Temat: Sprzedam Fortschritt E-514 mój groszek...

Jak w temacie przyszedł czas na sprzedaż mojej E-514, hedery 4,8m,
Sieczkarnia Boso, szerokie koła Goodyear, chyba 2000mtg muszę sprawdzić dokładnie, rocznik 88/89. Więcej informacji tel- 505857445.

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

2 Ostatnio edytowany przez zorak (2021-07-20 13:14:58)

Odp: Sprzedam Fortschritt E-514 mój groszek...

Co prawda żniwa zaraz w pełni i raczej martwy sezon na kombajny ale może ktoś będzie zainteresowany. Z racji, że zamówiłem nowy kombajn który ma być na koniec lipca to moją 514stkę oddaje w rozliczeniu. W rozliczeniu biorą mi ją za 14 tyś. Szkoda mi ją oddać bo zapewne będzie stała na placu pod płotem więc jeśli jest ktoś zainteresowany to oddam za 14 tyś.

- rocznik 1986
- 2 albo 3 sezony temu robiony remont silnika na kwotę ok 7 tyś, mam fakturę z zakładu
- 2 letnie akumulatory
- w ubiegłym sezonie przed jęczmieniem wymieniłem wszystkie bagnety w hederze bo rwał jęczmień a nie ciął, skoszone na nich 15 ha
- w ubiegłym roku wymienione gumy na łańcuchu podajnika kłosowego
- część nowych pasków
- sieczkarnia claas

żeby nie było że 14 tyś i wszystko idealnie, co jest do zrobienia:
- trzeba uszczelnić wariator jazdy bo kapie z niego olej
- trzeba wymienić uszczelnienie od napędu pompy paliwowej - to od strony bloku bo kapie tam olej
- do wymiany łożysko na podajniku ziarnowym, górne w zbiorniku

Są to rzeczy które ja zauważyłem kończąc ubiegłe żniwa i które miałem robić przed obecnymi. Poza tym ogólnie przejrzeć maszynę. U mnie od hmmmm 8-9 sezonów ?? coś koło tego. Początkowo kosił 25 ha, a ostatnie 2 sezony 70ha. Dostępny tylko do końca lipca.

ps:
jeśli ktoś by przyjechał to od razu uprzedzam pytanie "dlaczego Pan pompuje paliwo przed odpaleniem ?" tak jeśli postoi kilka godzin to paliwo schodzi i trzeba kilka razy ruszyć pompką - tak po prostu ma.
postaram się dodać jakąś fotę jak znajdę chwilkę.

gg 5118068

3

Odp: Sprzedam Fortschritt E-514 mój groszek...

No to pochwal się co w miejsce E514

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4

Odp: Sprzedam Fortschritt E-514 mój groszek...

Najpierw niech szczęśliwie przyjedzie.

gg 5118068

5

Odp: Sprzedam Fortschritt E-514 mój groszek...

Rostelmash?