Temat: Ustawienie zo 56 dla laika

Witam od poł roku jestem nie/szczęśliwym posiadaczem bizona, mam prośbę na temat ustawienia pod przenicę i jęczmień, ni cholery nie mam pojęcia jak to ogarnąć, z góry dziękuje za pomoc

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

2

Odp: Ustawienie zo 56 dla laika

Włącz młocarnie na wolnych obrotach dokręć bęben aż zacznie stukać, odkręć z 5-6 obrotów, wiatr na pół skali, sito górne tak żeby na siłę przecisnąć kłos, dolne kłos nie może przejść. Reszta w polu musisz zobaczyć czy nie śrutuje i czy wymłaca, obejrzyj pokos słomy jak w kłosach nie zostaje to ok. Jak śrutuje zmniejsz obroty bębna. Dla pszenicy wiatr trochę większy niż dla jęczmienia inaczej dużo plewek będzie w zbiorniku, bęben 800-1000obr najwięcej potrzeba dla pszenżyta.

3

Odp: Ustawienie zo 56 dla laika

Damian dziękuje za pomoc ale chyba będę miał trochę pod górkę, zacznę od tego że zegar obrotów silnika nie działa, zegar obrotów młocarni też nie działa, a na wiatrach nie ma nakrętki na skali, bęben ogarnąłemjak napisałeś, sito górne gdzieś znalazłem średnica 8mm,  dolne 6mm- to odległości między sitami, teraz tylko te obroty młocarni i wiatry jakoś opanować

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-07-09 21:10:15)

Odp: Ustawienie zo 56 dla laika

Gelek obroty i tak u jednego wyższe u drugiego niższe. Będziesz widział czy Ci tłucze ziarno czy nie domłaca. A wiatry to kompromis miedzy tym co w zbiorniku i tym ile z tyłu wyleci... w tym roku i tak tyłem będzie więcej lecieć bo ziarno poślad to albo nie domłóci albo nie doczyści bo tyłem wyrzuci bo lekkie...

Siły na zamiary zmierz....

5

Odp: Ustawienie zo 56 dla laika

Piotrek tak grubej przenicy jeszcze nie miałem a jęczmień też piękny, także na lubelszczyźnie żniwa będą udane chyba że źle maszyne ustawie i w pole wyrzuce

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

6

Odp: Ustawienie zo 56 dla laika

Silnikiem nie przejmuj się,i tak trzeba full obroty

7 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-07-10 07:02:08)

Odp: Ustawienie zo 56 dla laika

Jakoś może to ogarnę
Tą skale na wiatry bym zrobił ale nie wiem jak wyjść z początkiem bo czy kręcę korbką w jedną czy w drugą to przy kole napinającym wystaje śruba, może jak by ktoś z kolegów podał ile milimetrów wystaje śruba przy kole napinającym jak wiatry są na 0

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

8

Odp: Ustawienie zo 56 dla laika

Nie patrz na śrubę a na położenie tarcz na bezstopniówce.