61

Odp: Żniwa 2018

Temat nie o żniwach ale i ja trochę zaśmiecę... W dzisiejszych czasach trzeba przede wszystkim myśleć, nie opłaca się to zmienić branżę, lub tak zrobić żeby się opłacało.  Nie sztuka jest zbierać maksymalne plony, kiedy to samo zostanie w kieszeni przy mniejszych nakładach i ryzyko mniejsze. Niektórzy ludzie zapomnieli, że mogą srać tyle ile im dupa pozwoli, dlatego ten płacz, że się nie opłaca lub długi. Idąc do pracy dostając na rękę 2000zł masz na utrzymanie rodziny domu. Kiedy z gospodarstwa zostaje tyle samo( a z małych gospodarek to wcale nie dziwne) Musisz jeszcze zakupić sprzęt, spłacić, ziemię,czy pobudować budynki. Chyba, ze od razu wlicza się w  koszta produkcji.
Kiedyś Marek bodajże napisał, ''trochę pokory''. Bardzo dobre słowa, bo teraz przetrwają tylko tacy co pomyślę z pokorą lub bardzo zaradni. Chłopy im starsze tym głupsze, jak dzieci na odpuście co wszystko na raz chcieliby mieć. Później tylko płacz i lament, że nie ma jak odłożyć, bo kredyty. Nie widziałem i nie słyszałem, żeby ktoś trzymał pistolet przy skroni i kazał brać kredyty. Druga strona, że zyski z produkcji konwencjonalnej, stają się delikatnie mówiąc żenujące.
Jeśli o koszta związane z rodziną to ktoś co sam nie założył, to nie ma o tym zielonego pojęcia. Tak jak kiedyś gadałem z księdzem, rozmawialiśmy jak może nauczać kogoś o wychowywaniu, zakładaniu rodziny, skoro sam nie założył swojej. Odpowiedział, że przecież też był wychowywany przez rodziców i wie jak to przebiega... Gówno prawda. co innego brać udział, a być najbliżej stojącym kibicem.
Jeśli o żniwa chodzi to leje od połowy tygodnia, i myślę czy rzepak nie zacznie rosnąć. Ciekawe czy żniwa nie będą kradzione....

62

Odp: Żniwa 2018

Witam.
Żniwa u mnie jeszcze daleko. Jadac do drawska pomorskiego po drogą widzialem kilka pól zgolone. Ja osobiście mam zakaz od lekarza na prace w polu. Na początku lipca spędzilem tydzień w szpitalu z zapaleniem serducha. Dziś przerzuce metr drzewa z gromady na taczkę i już zaczyna boleć. Żniw nie wyobrażam sobie, a rąk do roboty tyle co nic.
Z racji stanu zdrowia, ducha i sytuacji na polach, po żniwach zdaje wszystkie dzierżawy i zostaje tylmo moje 12ha. Jal znajdę odpowiednią pracę to te moje za rok teżcdam w dzierżawe. Ne widze sensu dalszego wmawiania sobie że jesf dobrze. Patrząc na łany to zimowe strata na plonie około 2t/ha, letnie do 80%. Mam nadzieje że stqrczy by nawozy zapłacić. Jak zapadnie klamka ostatecznie to o sprzedaży maszyn szanowne forum dowie się pierwsze.
Pozdrawiam !

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

63

Odp: Żniwa 2018

Wracaj do zdrowia Bamreras. W tej sytuacji słuszne podejście.

64

Odp: Żniwa 2018

A grype przechodziłeś może? Mój kolega tak miał i doszedł do siebie, i ty dojdziesz jakoś trzeba sie trzymać, zdrówka!!! smile

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

65

Odp: Żniwa 2018

Ja od 7 lipca jestem po żniwach plony mniejsze o 50 % w porównaniu do ubiegłego roku, spasę to co jest i koniec ze świniami. Idąc do pracy i sprzedając zboże z pola będzie więcej niż z tuczników.

66

Odp: Żniwa 2018

Bamreras a jakie objawy miałeś. Slawek77 z jakiego rejonu Wielkopolski jesteś bo jak kojarzę to co roku pierwszy zaczynasz i kończysz żniwa. U nas dopiero rzepaki na ukończeniu.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

67

Odp: Żniwa 2018

jack napisał/a:

Takie zwiekszanie skali produkcji to dzialanie przeciw sobie.swiekszajac podaz obnizamy cene.a takie teksty bo mam duzo czasu wolnego...wez sie *** pod przyczepe i spi😄

Gdyby tak mysleli szejkowie z OPEC to ropa bylaby po i 1zla nie po 5zl

Spoko śpię w domu i nie muszę pod przyczepą..... A widzę że największa opłacalność to wypicie wina które się potem zwróci
....  . Nie chcesz orac lub chodować to tego nie rob jeden  z drugim  bo masz wolną wolę   , inni na tym zarobią.

68

Odp: Żniwa 2018

1.wina nie pije
2.tez mam HODOWLE.
3.nie rozumiesz sensu tej rozmowy na forum

69

Odp: Żniwa 2018

tak Was czytam pany to widze ze nic sie nie oplaca. Gdyby w rolnictwie co roku kazdy odkladał z hektara do skarpety kilka tys to nawozow nie kupowalibysmy po 900-1600 zł tylko trzy razy tyle, ewentualnie zboze by szlo za bezcen. raz na wozie raz pod wozem i nie wydaje mi sie zeby ktos z Was mial sprzedawac jeczmien po 500 zł, no chyba ze nie ma gdzie przetrzymać

70

Odp: Żniwa 2018

Objawy praktycznie żadne. Lekki ból w klatce piersiowej i czasem zakłuło w barkach. Myslałem że lekke przeziębienie, tak przez kilka dni. W nocy jak zaczęło cisnąć w klatce i boleć w barkach to człek nie wiedział co.  Ucisk w mostku jak pod zawał. Ból w barkach miejszy na stojąco, siedząc czy leząc ręce urywało.... Po godzinie zaczęło przechodzić.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

Odp: Żniwa 2018

To po ile ma być wszystko żeby było opłacalne? Jak pszenica dochodziła do 1000zł/t to każdy śmiał się z tych co mają zwierzęta że robią jak murzyni a oni sprzedają "czysty pieniądz". Świnie są ponad 4zł od ponad roku, przy zużyciu paszy 2,7-2,8kg jakby nie liczył zostaje. Mleko ponad 1zł to też więcej niż koszty produkcji. Bydło opasowe tak samo źle nie jest a każdy narzeka. Jak ktoś nabrał kredytów na sprzęt co stoi jako dekoracja podwórka to kogo to wina?

72

Odp: Żniwa 2018

Dobra wracając do tematu żniw ,wczoraj nieźle popadało w kilku falach deszczu ,dziś dwóch wyjechało kosić ,słoma wilgotna więc ziarno zapewne też...

73 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-07-15 19:49:48)

Odp: Żniwa 2018

Rzepak 11%. Może jutro.
Pierwsze koty za płoty...  trochę stresu i przejechałem raz w koło. Przyjemnie się kosi

Siły na zamiary zmierz....

74

Odp: Żniwa 2018

Lubelszczyzna w deszczu przenica aż czarna od wody, wczoraj i dzisiaj popadało porządnie

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

75

Odp: Żniwa 2018

u mnie w ten wekend ponad 20l i ja sie ciesze miałem wolna niedziele z groszkiem startujemy jutro o 4 rano. brokuł sie przyjał jest dobrze

Rolnik z powołania:-)

76

Odp: Żniwa 2018

U mnie padało od wtorku do piątku. Wczoraj ładnie grzało i wiało. Dziś też. Ale jak widać nie doschło

Siły na zamiary zmierz....

77

Odp: Żniwa 2018

Dolne strąki rzepaku zielono żółte ,pszenica dołkami zielonkawa, deszcz ostatniej doby 40l/m2.Żniwa początek za kilka dni jak się wypogodzi

78

Odp: Żniwa 2018

Cały tydzień ma padać. Ok 50l do tej pory

Odp: Żniwa 2018

Ja zaczynam drugi pokos. Mają na koniec tygodnia iść upały to chyba też wszystko w siano. na razie nie mam ani jednego balota kiszonki.

80

Odp: Żniwa 2018

U nas pierwsze koty za płoty claas przechodzi chszest bojowy w rzepaku narazie dobrze wilgotność ok 7.9 plon 3 tony kosze usługowo u kolegi