Temat: Podnośnik Ursus c-360

Pytanie do kolegów forumowiczów. Podnośnik z rozdzielaczem po regeneracji. Pół roku nie używany. Zapiąłem siewnik żeby zasiać facelię na poplony. Po 10 minutach pracy siewnik zaczął lecieć na dół. Dosłownie 4 sekundy i siewnik na ziemi. Żeby podnieść i utrzymać go nad ziemią trzeba trzymać 2 tys obrotów na silniku. Co może być grane ? Jakis Zawór ? Rozdzielacz?

Siły na zamiary zmierz....

2

Odp: Podnośnik Ursus c-360

Siłownik?

3 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2018-08-13 10:49:30)

Odp: Podnośnik Ursus c-360

Jak nie spadła żadna sprężynka czy cięgno to najprawdopodobniej zaciął się suwak w rozdzielaczu. Poruszaj wszystkimi 3 dźwigniami następnie postukaj młotkiem w śruby mocujące rozdzielacz do plecaka. Jak to nie pomoże pozostaje perswazja słowna lub ściągać plecak.

Siłownik raczej można wykluczyć ale rurka idącą do niego i znajdujący się na niej zawór też mogły zawieść to się wyda tylko po zdjęciu.

4

Odp: Podnośnik Ursus c-360

Oring

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

5

Odp: Podnośnik Ursus c-360

Rur3k napisał/a:

Jak nie spadła żadna sprężynka czy cięgno to najprawdopodobniej zaciął się suwak w rozdzielaczu. Poruszaj wszystkimi 3 dźwigniami następnie postukaj młotkiem w śruby mocujące rozdzielacz do plecaka. Jak to nie pomoże pozostaje perswazja słowna lub ściągać plecak.

Siłownik raczej można wykluczyć ale rurka idącą do niego i znajdujący się na niej zawór też mogły zawieść to się wyda tylko po zdjęciu.

No więc zacznę od najmniej inwazyjnej próby naprawy. Dodam, że pompę cały czas słychać. Dobrze, że teraz tylko obornik do rozwiezienia więc czas na głębsze ewentulane naprawy będzie po zasiewach a jakoś sobie poradzę bez podnośnika.

Siły na zamiary zmierz....

6

Odp: Podnośnik Ursus c-360

Stawiam na zawór bezpieczeństwa przy siłowniku podnośnika ,być może masz lekko uklepany grzybek i sprężyna nie może go docisnąć.

7

Odp: Podnośnik Ursus c-360

Czy ktoś kupował taki rozdzielacz ? 40l/min
https://allegro.pl/oferta/rozdzielacz-h … 7328402567
Jak to się sprawuje ? Ma chodzić przy turze przy c360. Standardowa pompa ma niecałe 30 l/min.

Siły na zamiary zmierz....

8

Odp: Podnośnik Ursus c-360

Mam w jumzie tylko brakuje mi zatrzasków. na razie chodzi dobrze i nie cieknie co najważniejsze.

9

Odp: Podnośnik Ursus c-360

Super rozdzielacze, w ostrówku mam od 9 lat, 3 sekcyjny 80 l działa bezawaryjnie i nie przecieka.

10

Odp: Podnośnik Ursus c-360

To mnie zaskoczyliście. Bo w sumie tanie są.  Tylko powiedzcie czy mam dobry tok myślenia.  Jak pompa ma wydajność 30 l/min to rozdzielacz 40l/min starczy ?

Siły na zamiary zmierz....

11

Odp: Podnośnik Ursus c-360

Spokojnie.

12

Odp: Podnośnik Ursus c-360

Dzięki za sugestie i odpowiedzi   😊

Siły na zamiary zmierz....

13

Odp: Podnośnik Ursus c-360

Jak masz zamiar dużo pracować tym turem to warto zakupić wersję gdzie zamiast tych dwóch dźwigni jest jedną ( niestety kosztuje to o 150 zł więcej)

14

Odp: Podnośnik Ursus c-360

Raczej będę oszczędzać ciągnik. Tylko nawozy / coś przewieźć itd. Póki co świnki są na cienkiej ściółce a obornik z pryzmy ładuje cyklop bo Tata starej daty jest i turem za dużo naryje tongue

Siły na zamiary zmierz....

15

Odp: Podnośnik Ursus c-360

Też mam taki w turze od nie wiem już kiedy i daje radę. Polecam

E 516 na części
Telefon 695 076 269