Temat: Separator do ziarna, wialnia, czyszczalnia

Witam posiada ktoś z was taką czyszczalnię http://separatory.pro/models/separator- … t-ism.html ??? potrzebuję opinii na jej temat a najlepiej zobaczyć na żywo smile

2

Odp: Separator do ziarna, wialnia, czyszczalnia

w małe wsi dolnej ma kolega kupił w zeszłym roku, mógłbys do niego podjechać i obejrzeć, z tego co wiem to zadowolony, tam jest trzech gospodarzy to trafisz duży pomarnczowy dom.

mdw

3

Odp: Separator do ziarna, wialnia, czyszczalnia

Zasada prosta jak budowa cepa. Rozbudowana wialnia naszych dziadków. Patent dobry, zalukany od ruskich. Na ich stronach znalazłem raz całą dokumentacje łącznie z wymiarówką każdego elementu, żeby zrobić takie swoje DIY.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

4

Odp: Separator do ziarna, wialnia, czyszczalnia

To jest ta maszyna ukÅ•aińskiej produkcji? Kolega ma coś takiego i bardzo se chwali a gospodarstwo ponad 600 ha

E 516 na części
Telefon 695 076 269

5

Odp: Separator do ziarna, wialnia, czyszczalnia

10 000 zł za zwykły młynek do zboża to mi się sporo widzi. Jedynie podoba mi się panel do ustawiania szybkość wentylatora z falownikiem.

6

Odp: Separator do ziarna, wialnia, czyszczalnia

Moj mlynek tez dziala tak samo.mam 3 szuflady do ziarna i 9 przelozen wiatru.nie widze sensu zakupu mlynka za 10tys

7

Odp: Separator do ziarna, wialnia, czyszczalnia

Te ruskie co pisalem mają jeszcze kazdą przegrode regulowane, co zwiększa jego dokladnosć. Miałem taki robić ale powoli zaczynam zmieniać branże więc może okazać się zbyteczny.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

8

Odp: Separator do ziarna, wialnia, czyszczalnia

Za takie pieniądze nie lepiej kupić jakąś używaną czyszczalnie ?

9

Odp: Separator do ziarna, wialnia, czyszczalnia

Ja kupiłem petkusa k213, zmieniłem szczotki i wkrótce pierwszy test maszyny big_smile

10

Odp: Separator do ziarna, wialnia, czyszczalnia

Yokoslaw  wyślij mi na priv jakiś kontakt do niego żeby zadzwonić i się dogadać kiedy można przyjechać.

11 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2018-10-06 10:03:44)

Odp: Separator do ziarna, wialnia, czyszczalnia

693808420 to mój

mdw

12 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2018-10-06 12:02:42)

Odp: Separator do ziarna, wialnia, czyszczalnia

Massey napisał/a:

Za takie pieniądze nie lepiej kupić jakąś używaną czyszczalnie ?

Czyszczalnia zależy od modelu ja kupiłem za 4 tyś.
Ale ważne są sita. Sioto 100x 180 to wydatek 300-400zł. A tych sit trzeba mieć kilka w zależności od tego co czyścimy i z jakich zanieczyszczeń.

Z doświadczenia wiem że jeśli nie czyścisz dużo np tylko pszenice do siewu to wystarczy tzw młynek sam wiatr bez sit.