21

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

Grzegorz89 napisał/a:

Rafał jak nie sprzedasz go w przeciagu 2-3lat to jago zabiorę.

hehe ja miałem to napisać

Rolnik z powołania:-)

22

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

Piotrek wszystko zależy czy ktoś wie czego chce...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

23

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

100 koła to juz możesz poszaleć my kupiliśmy dominatora 108 maxi jak narazie to naprawdę dobry zakup , znajomy kupił bs i tez chwali

24 Ostatnio edytowany przez Laszek (2018-11-23 14:18:40)

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

Albo jak koło 100 do wydania to można kombajn w granicach 50 i do tego lepszy traktor. Patryk na Twoim miejscu zamiast 323 wstawiłbym coś takiego
https://www.olx.pl/oferta/sprzedm-belar … xcTeN.html
Dobra prosta maszyna no i oszczędna. W tej kabinie to już jest całkiem fajnie. Jest już Klima i ehr. Sam się na niego czaję jak by udało mi się teraz kombajn sprzedać

E 516 na części
Telefon 695 076 269

25

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

Laszek co ty masz z tymi ruskami .......  ?  bo oprócz ceny to tam nic nie jest atrakcyjne ......

26

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

Tak jak mówisz cena. Do tego przyzwoity rocznik i przebieg. Dochodzi do tego koszt utrzymania. Rok temu albo to już dwa robiłem przy moim sprzęgło. Zamieściłem się w 500 zł. To by mi nie starczyło na jednego halogen do Twojego steyra. Jak Cię stać na taki sprzęt to możesz się z tego cieszyć. Znam swoje możliwości i staram się ich nie przekraczać.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

27

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

Witajcie po dłuższej przerwie miałem problem z kompem ;/ Laszek tez jestem za ruskimi ale 323 nie bede zmieniał na ruska, jak juz to jedynie kupić mniejszego typu 82 do opryskiwacza, rozsiewacza itd. ogólnie wiem ze przy maszynach aktywnych w sensie brona wirowa itd rusłany maja problem z WOMEM, a co do mocnego ciagnika takie weterana cięzkich orek, upraw bezorkowych przyglądam się T150 K :smiley:

28

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

nie no t-150k to chyba już przesada są inne ciągniki tej klasy  mocy którymi się normalnie pracuje a kirowcem to bym tylko rekreacyjnie pojeździł chyba że takiego po srogiej modyfikacji to może i jeszcze

Nie ma to jak FORTSCHRITT

29

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

Dobrze ustawiona taśma wom nie chodzi źle. Nie wiem jak w bronie surowej ale u mnie w wahadłowej robi o wiele mniejszy opór niż w gnojarze jak wyłączy się pełna na uwrociu i później się chce ja włączyć.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

30

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

wahadłowa mniejszy opór stawia jak wirowa katalogowo one nawet maja mniejsze zapotrzebowanie mocy na 1m pracy niz wirnikowa. Czyli dobrze mówia ze taśmy lubia się palić. nie jakos do tego nie mam przekonania jedynie jak mówie 82tke do nawozu oprysku <ok>

31

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

tomek 323 napisał/a:

nie no t-150k to chyba już przesada są inne ciągniki tej klasy  mocy którymi się normalnie pracuje a kirowcem to bym tylko rekreacyjnie pojeździł chyba że takiego po srogiej modyfikacji to może i jeszcze

Kiedyś widziałem jak  T150k zasuwa po polu z agregatem PB-6 tak z 15-20 km/h Podobał mi się efekt na polu. Od dawna podglądam te ciągniki i nie szczerze mówiąc widziałbym go u siebie z PHXem a i z jakimś szerszym gruberem.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

32

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

Patryk3802 napisał/a:

wahadłowa mniejszy opór stawia jak wirowa katalogowo one nawet maja mniejsze zapotrzebowanie mocy na 1m pracy niz wirnikowa. Czyli dobrze mówia ze taśmy lubia się palić. nie jakos do tego nie mam przekonania jedynie jak mówie 82tke do nawozu oprysku <ok>

Z womem w rusku jest problem jak jest bardzo ciężko żeby ruszyć. W agregatów nie tak źle bo włączają jak agregat jest jeszcze w powietrzu. Później podczas pracy opór jest już raczej stały. A koniecznie musisz mieć agregat aktywny wirowy?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

Znajomy co mi czasem prasuje siano mtz 82 to mówił że wstawił bęben i taśme ze 100konnego ruska to teraz mu potrafi silnik zdusić a wom nie stanie.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

34

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

Potwierdzam. U mnie fabrycznie taśma była źle wyregulowana ale jak ustawiłem tak jak powinno być to potrafi zadusić silnik w zbierającej jak złapie jakąś kluche mokrej trawy. W 6 cylindrowych ruskach ten bęben jest chyba jeszcze szerszy. Dobra tu miało być o kombajnach. To kiedy po commandora przyjeżdżasz?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

35

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

@Laszek tak koniecznie muszę mieć wirowy w tym roku wymieniłem maschio na rabewerka ciezkiego. ziemie mam rózne lecz efekt finalny siewu w orke bądź w duzo resztek po bezorce-po wirniku jest dla mnie bezcenny nie widze innej maszyny która tak doprawi mi pole. Obszarnik miał u mnie tzn ma 4m wirówkę kupił se horsha i uwierzcie mi że poprawia gliny wirnikiem.... wiadomo że wolno sianie idzie wirnikiem ale wedle mnie szybciej niz np zaorać lecieć jakimś biernym agregacikiem uprawiać dopiero zestawem siać tymbardziej jak ma sie ziemie te 20km od domu

36

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

MAREKPE napisał/a:
tomek 323 napisał/a:

nie no t-150k to chyba już przesada są inne ciągniki tej klasy  mocy którymi się normalnie pracuje a kirowcem to bym tylko rekreacyjnie pojeździł chyba że takiego po srogiej modyfikacji to może i jeszcze

Kiedyś widziałem jak  T150k zasuwa po polu z agregatem PB-6 tak z 15-20 km/h Podobał mi się efekt na polu. Od dawna podglądam te ciągniki i nie szczerze mówiąc widziałbym go u siebie z PHXem a i z jakimś szerszym gruberem.

Czyli tak samo jak u mnie;)

37

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

MAREKPE napisał/a:
tomek 323 napisał/a:

nie no t-150k to chyba już przesada są inne ciągniki tej klasy  mocy którymi się normalnie pracuje a kirowcem to bym tylko rekreacyjnie pojeździł chyba że takiego po srogiej modyfikacji to może i jeszcze

Kiedyś widziałem jak  T150k zasuwa po polu z agregatem PB-6 tak z 15-20 km/h Podobał mi się efekt na polu. Od dawna podglądam te ciągniki i nie szczerze mówiąc widziałbym go u siebie z PHXem a i z jakimś szerszym gruberem.

Wujaszek tyle lat T 150 K robił najcięższe rzeczy. Najcięższe ziemie w okolicy kupował bo nikt nie mógł ani zaorać ani uprawić w latach 90.

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

Patryk w tym budżecie śmiało szukaj claasa, sklepów z częściami jest wiele tak samo jak handlarzy u których nie problem spotkać mnóstwo sztuk claasow po spaleniu ,to proste i pewne maszyny . Case odpuść z częściami kłopot.

39 Ostatnio edytowany przez androl (2018-12-17 19:06:38)

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

Co w zamian ..... u nas robi się tendencja zwłaszcza u krowiarzy którzy mają do 30 ha zbóż, że nic w zamian. Kombajnów dookoła mnóstwo, w tym i nówki sztuki na usługi, schodzą już poniżej 300 zł/ha. Kto ma pieniądz nie chce już remontować bizonów czy forszów, podstawiają tylko przyczepy 2 dni i po żniwach.
Jako że tanie te złomki to z kolei tacy do 10 ha + gdzieś tam praca, spełniają marzenia o kombajnie wink

40

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

u mnie wzamian wypadaja rolnicy, mało młodych co chca gospodarzyć starsi kruszeja, tak iprzykład wieś moja liczy 46 numerów kiedys w kazdym domu było 9ha i zwierzaki, dziś we wsi zostało nas 5 rolników wiekszość albo oddała "nam" ziemie w dzierżawe albo sprzedała