Temat: Co wzamian za Bizona zo56??

Witajcie. no jakw tytule co polecanie zakupić wzanian za zo56? No w sumie to jako "pomocnika" bo narazie nie jest planowana sprzedaż jego. Ziemi sporo ponad 130 + usług trochę świadczę +/- 70ha w tym że z tych moich hektarów odpada kukurydza, burak ziemniak no ale raczej chciałbym coś juz z możliwoscią "realną" zbioru kukurydzy. Już wiele koncepcji miałem i każda ma zwolenników jak i przeciwników. Ogólnie zalezy mi na kombajnie wydajniejszym DUŻO od zo56   też nie z "wielkim" hederem bo działek sporo małych by mozna było się "bujać" jak z zo56 z zapiętym hederem. Więc takie 5m to jest taka dla mnie taka liczba odpowiednia. Nie przeskakuje odrazu na wysoką pókę tylko w takich "rozsądnych" pieniądzach szukam. Najpierw myslałem nad Fortschrittami/ MDW 517, 524 525 itd. najgorsze dla mnie jest troszkę daleko do sklepu (najblizej Wiesiek w Postolicach 60 pare km) Ja wiem nie kupuje sie maszyny by ja naprawiać ale to też wazna sprawa wszczególnosci podczas sezonu. Druga myśl- I tu mam zawsze największe rozsterki... Zakup rodzimego Bizona dokłądniej BSa ale każdy cmoka jak mówie o nim tak samo jak cmokaja na FT big_smile Nie wspominam nawet o Gigancie bo pewno zaraz mnie zhejtują big_smile idąc dalej to Claas Dominator 106-107 itd no  i również rozgladałem się za New Hollandem serii TX. Pytanie tutaj do was co na to ktoś mi powie.

2

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

Mega 204

3

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

zależy jaki budżet. jak nieduży, to takiego claasa jak mój 105. jak większy to fajne te nowsze claasy.

4

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

jak wspomniałem Nie zbyt wysoki budżet jak w przedziale tych kombajnów co wymieniłem +/- wiecej mniej kwestia sztuki stanu itd. Bynajmniej nie wiecej jak 100tys ale 100 to taki gruby max.

5

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

co do tego że częsci do forszaja masz daleko to Ci powiem 60km to tyle co nic. po częsci do claasa miałem 80 a do forsza mam tak daleko ze tylko wysyłka w gre wchodzi.
co co claasów to mi sie marzy taka 98

Rolnik z powołania:-)

6

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

Dla mnie duzo 60km  gdzie do agromy mam ok 15km jeśli chodzi o bizona i "awarie" w polu. Byle kogo siewysyła w tym czasie po częsci i za godzinke jest a w tym czasie rozbebeszone wszystko

7

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

Jak nie masz hodowli to idealny do zboża i kuku jest claas commandor. Cenowo przyzwoicie a wydajnościowo przy ZO56 to kosmos.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

8

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

Jak chcesz sprawnie kosić qq to bierz ode mnie claasa commandora. Budżetu by Ci nie nadszarpnął. Jedynie co to heder mniejszy byś se poszukał jeśli 6,6 Ci za dużo.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

9

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

60 km to rzut beretem...
A ja bym wziął 527 z hederem 5.4. W tym budzecie kupisz, do żniw przygotujesz i zostanie na paliwo może coś  ;P ale to tylko moja fantazja.

Siły na zamiary zmierz....

10

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

Hodowla jest ale raczej "hobbystyczna" więc tak jak by nie było jej. Ale własnie mówicie commandora powiedzcie mi jego plusy minusy i oczywiscie dane techniczne tez by sie przydały. Z jakich lat on jest bo raczej nie młody??
A powiecie na temat Case 1680 Axial Flow?? Kolega miał zamienił na większego. Ceny kręcą sie koło 50tki.

11

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

to już wolałbym claasa, części do takiego case porażka,.

12 Ostatnio edytowany przez Laszek (2018-11-22 22:29:37)

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

No mój 114 cs jest rok 85 ale wyposażenie jak w claasach z roku 95... silnik merca v6 220km bez turbo. Napęd hydrostat. 8 rotorów zamiast wytrząsaczy. W kukurydzy to bajka. Budowa podobna do bizona bs ale tu nie ma co porównywać w pracy... mój jest wystawiony na olx. Jak co to dzwoń a najlepiej to przyjedź obejrzeć. Co do ceny to byśmy się dogadali.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

13

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

realnie na godzine ile osiąga? To czym będziesz młócił skoro sprzedajesz? Co z częsciami? gdzie dostane? pasuja od Dominatora? a jesli nawet to kto sprzedaje do claasa częsci:D bo powiem szczerze u nas nikt tego nie ma...
Grzegorz89 Dlaczego? co masz na mysli częsci do case porażka?

14

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

Wystarczy stanąć koło Commandora i stuknąć w blachy stanowiące o konstrukcji, podobnie jak stare NH, grube przetłoczone blachy i sztywne jak konstrukcja. W porównaniu do tego MDW z lat 90tych są robione z gównolitu i do QQ słabo się nadają.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

15

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

Do commandora pasują od dominatora bo to wszystko to samo tylko zamiast wytrząsaczy są rotory i ciut inny podsiewacz. 2 hektary zrobisz nim. Ja mam jeszcze e514 a ziemi to... W ubiegłe żniwa zbożowe to zbóż a miałem 27 ha więc 514 w zupełności starczy.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

16

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

do claasa można sie podeprzeć używka, a do case tylko nowe...

17

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

Vistula od nas z forum mówił mi że kolega rm kupił case to nie małe pieniądze w niego władował. I dużo w nich rozmiarów w calach. A claas prosty jak cep.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

18

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

Rafał jak nie sprzedasz go w przeciagu 2-3lat to jago zabiorę.

19

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

No jak nie sprzedam to jak najbardziej.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

20

Odp: Co wzamian za Bizona zo56??

Ciężko sprzedać nietypowy Kombajn. Każdy się tego boi.

Siły na zamiary zmierz....