Temat: Bizon Z056/7

Pochwalę się kolejnym do kompletu nabytkiem .Tydzień temu stado powiększyło się o kombajn Bizon Z056/7 z roku 1987. Kupiony od pierwszego właściciela z zapasem części zamiennych i stołem do rzepaku Z ciekawostek posiada hydrauliczne cofanie podajnika. Na razie tylko jedno foto
https://images92.fotosik.pl/90/9b254f8c82447a07med.jpg

2

Odp: Bizon Z056/7

Miałem to samo fajna rzecz

3

Odp: Bizon Z056/7

Ja mam z 84r no niemal identycznego. Zadbasz i zainwestujesz a odwdzieczy ci sie w zniwa

4

Odp: Bizon Z056/7

Jeden na usługi czy masz tyle ha ? tongue

Siły na zamiary zmierz....

Odp: Bizon Z056/7

Mam sentyment do bizona, hektarów malutko będą chętni to pójdzie w parze z Sampo na usługi smile

6

Odp: Bizon Z056/7

Chyba zacznę was podziwiać ... po co wam kolejny  ?? Panowie  zrozumiał bym jeszcze  jak chociaż by się tym różnił  od innych bizonów że można cały dzień sobie w tym kombajnie posiedzieć a nie stać  wygięty jak paralityk ...  Albo za wygodny się robię ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: Bizon Z056/7

Też mam czasami słabość do zetora 16245 marzyła mi się wersja eksportowa na wysokich kołach ale jak stoję w sklepie po jakiś oring czy simering i widzę gościa jak wpada ze skrzynką po pyrach a w niej wałki i tryby ze skrzyni od jakiejś 900 to mi szybko przechodzi. Bizona kupić podziwiam to już tylko pasjonaci.

8 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2018-12-14 09:28:48)

Odp: Bizon Z056/7

Tadek uratował kolejnego Bizona przed pójściem na rzeż smile A mam znajomego pasjonata który na 120 ha ma 3 bizony, cztery  16-tki , dwa małe zetory i perkinsa, wszystko wyglada a nawet stan techniczny jak by z fabryki wyjechały a i tak z robotą sie nie wyrabia...

mdw

9

Odp: Bizon Z056/7

Bo bardziej picuje i pieści te sprzęty, żeby wygladały jak z fabryki niż skupia się na robocie w polu tongue

Siły na zamiary zmierz....

10 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2018-12-14 10:08:49)

Odp: Bizon Z056/7

Nie ma co ani kogo podziwiać. U nas się nie napracuje a szkoda było aby ktoś go zniszczył lub pociął do kontenera bo to naprawdę uczciwa wersja. A na dożynkach u Teścia postawi się go obok ursusów, kieratow, snopowiązałek, młocarni i innych tego typu i niech cieszy oko wink

11

Odp: Bizon Z056/7

Te hydrauliczne cofanie podajnika żadna rewelacja, też to mam. Mój mechanik przed żniwami tą sekcje wykorzysta do hydraulicznego rozkładania rury, kilka już tak przerobił.

12

Odp: Bizon Z056/7

5 lat temu został sprzedany znanemu producentowi siewników do uprawy bezorkowej PGR w którym wcześniej zdążyli z uprawą posiadając 1643, crystal orion (też jak 1634 tylko inna kabiną silnik Deutz i hydraulika Bosch) oraz 1004+ tur. Mieli w momencie sprzedaży 370ha. Wcześniej mieli jeszcze 100 ha więcej i czynną gorzelnie gdzie wozili ziarno i wywar to i ciągniki dwa więcej były. Najdłużej schodziło im z zbiorem słomy bo w małe kostki szły jako opał do gorzelni czasem do września walczyli. Kombajny mieli wcześniej dwa bizony ale zamienili na jednego Deutz-Fahr bo zbyt ich spowalniały. Fakt że teraz nie widać kiedy wpada gąsienicowy challenger i robi uprawę a wcześniej  często można było spotkać ursusa na polu.

13

Odp: Bizon Z056/7

Nie wiem jak to jest ale u nas sama 1634 100ha ogarnia i zawsze na czas tak więc nie wiem że się co niektórzy niewyrabiaja ,gorzej było z bizonem nigdy na czas nie kończyliśmy ale to wina pogody raczej była

14 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2018-12-14 14:30:26)

Odp: Bizon Z056/7

Z bizonem to tez loteria swoim pracowałem już 6 lat i średnio jedna awaria na sezon (a koszt naprawy tyle co dobra flaszka) a gdy byłem zatrudniony jako kombajnista średnio jedna....................do obiadu i jedna po obiedzie. Jak się dba tak się i ma.

15

Odp: Bizon Z056/7

no bizonem na trzeżwo nie da rady wink pare sezonów przekosiłem..

mdw

16

Odp: Bizon Z056/7

Ja maszyny tylko na trzeźwo obsługuje ale fakt ciężko wytrzymać bez znieczulenia gdy 30 stopni (a w kabinie bez klimy jeszcze gorzej niż pod samym daszkiem). Najlepiej kosi się od 18-22. A i trzeba pieniek podłożyć pod siedzenie by było wyżej i  można było posiedzieć.

Odp: Bizon Z056/7

Zimna dwu procentówka okocima truskawka z kwiatem lipy i walczymy wink orzeźwia lepiej niż woda

18

Odp: Bizon Z056/7

Ja jednak wolę kabinę chociaż bez klimy ale ze sprawnym nawiewem i porządnym filtrem niż daszek w bizonie. Bizona też miałem to wiem co mówię. Wioskę dalej jest taki typowy patriota co same ursusy i rok temu jeszcze 4 bizony. W tym roku 2 sprzedał i kupił 108 maxi i stwierdził że już dawno powinien to zrobić.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

19

Odp: Bizon Z056/7

Laszek racja. Ja tez wole się zamknąć w kabinie i włączyć nawiew. No może nie jak na dworze 35 stopni. Bo wtedy uchylam chociaż drzwi i bok żeby ruch powietrza był tongue a na orzeźwienie biorę wodę zabarwiona domowym sokiem z porzeczki czarnej lub czerwonej. Lekko kwaskawe. Jako lodówka robi mi styropianowy szczelny pojemnik z wkladem zamrożonym włożonym do środka.  Wytrzymuje to cały dzień wink

Siły na zamiary zmierz....

20

Odp: Bizon Z056/7

Samochodowa lodówka i zimne piwko. Tania alternatywa dla klimy 😁

E 516 na części
Telefon 695 076 269