21

Odp: Bizon Z056/7

mi na zniwa najlepiej słuzy fusiasta kawa zbożowa gorzka, lub lekko osłodzona. dodaje siły. spróbujcie

Rolnik z powołania:-)

22

Odp: Bizon Z056/7

Od lat zbożowa nie słodzona w saszetkach "anatol"

23

Odp: Bizon Z056/7

Pod daszkiem temperatura taka jak na dookoła w kabinie 10 więcej wiatraczki dwa nie pomagały trzeba było co parę metrów raz prawą raz lewa nogę do góry bo jajka się do nich kleiły od potu. Ale to może dla tego że ja nie jestem przystosowany do upału wolę -20 niż +30. Zmienił bym pewnie zdanie gdybym młócił bez kabiny jęczmień albo owies bez-łuskowy.

A do picia mleko schłodzone prosto z zbiornika.

24

Odp: Bizon Z056/7

ja załozyłem sobie klime postojową z TIRa. na poczadku super, później chyba cos zakleiło kurzem, bo wiatraki chodziły a nie było wiaterku, więc co z tego ze chodziła

Rolnik z powołania:-)

25 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2018-12-14 20:17:54)

Odp: Bizon Z056/7

Klimę wodną ktoś z kolegów posiada w maszynie ? Na YouTube coraz więcej filmów z tym.

26

Odp: Bizon Z056/7

Jeśli kabina to tylko z prawdziwą klimą ale w rekordzie z uwagi że robię max 30 rocznie to wystarczą mi otwarte drzwi i otwarte  okno .
Nie wiem jak inni ale ja bizonem to jeszcze nawet jednego dnia na stojąco nie kosiłem , nawet legi łykam na siedząco .

27

Odp: Bizon Z056/7

Wg mnie najważniejsza przednia szyba . To co na niej wycieram codziennie przed praca równie dobrze mogło być w uszach i płucach

Siły na zamiary zmierz....

28 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2018-12-14 20:55:24)

Odp: Bizon Z056/7

Ja jak zaczynałem przygodę z kombajnem czyli z bizonem jakieś 12lat temu też na początku stałem później z tego wyrosłem i wiem że kosić na siedząca nawet leżaka nie ma problemu  a koszenie tylko na stojąco to mit.
To zupełnie jak z jazda autem i patrzeniem się na maskę .

29

Odp: Bizon Z056/7

koseś napisał/a:

Jeśli kabina to tylko z prawdziwą klimą ale w rekordzie z uwagi że robię max 30 rocznie to wystarczą mi otwarte drzwi i otwarte  okno .
Nie wiem jak inni ale ja bizonem to jeszcze nawet jednego dnia na stojąco nie kosiłem , nawet legi łykam na siedząco .

a rekord nie ma odrobinę dłuższej gardzieli co ułatwia pracę na siedząco

30

Odp: Bizon Z056/7

Bs i dynamic miały dłuższą

E 516 na części
Telefon 695 076 269

31

Odp: Bizon Z056/7

ta od mojej wyglądem się różni

https://www.olx.pl/oferta/bizon-rekord- … c58e7435e2

32

Odp: Bizon Z056/7

bizonem na siedząco tylko pszenice stojącą umiałem kosić, lepsza byle jaka kabina niż jej brak

mdw

Odp: Bizon Z056/7

W czerwonych rekordach fabrycznie nie było przedłużanej gardzieli . widocznie jest to gardziel z czerwonego bs-a . Jest na Olx przedłużona taka gardziel przy Z056 za 3500zl

34

Odp: Bizon Z056/7

Ostanie rekordy też miały dłuższą gardziel, a na yt jest filmik jak sobie ktoś sam przedłużył, tylko chyba przesadził.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

35

Odp: Bizon Z056/7

może przeszczep może wrócił do ojczyzny z przymusowej pracy za granicą. Te na zagranice miały często inne wyposażenie jak np 56 z zbiornikiem ziarna wysokości kabiny innymi przenośnikami, motowidłami hydraulicznymi i  reglacją bagnetów. Nie mam pojęcia od kiedy ale na pewno stosowano te dłuższe gardziele i w rekordach.

Odp: Bizon Z056/7

Jest jest nawet silnik z renaulta jakiegos wpakował
https://m.youtube.com/watch?v=hrDFxF726-0

37

Odp: Bizon Z056/7

Tak samo Tata mówił że że już z 10 lat wcześniej mógł kombajn zmienić  i wcale nie mówię że bizon był zły bo i Claas może różki pokazać ale to przepaść taka że Ho Ho

38

Odp: Bizon Z056/7

Jak takiej jak z linku to nie mam ale i po co to potrzeba skoro i tak patrzę tylko aby prosto jechać  a nie jak niektórzy cały dzień się wpatrują na slimak i kosę.......
Pole jak jest w kulturze to z zamkniętymi oczami można kosić,A jak przestałem na usługi jeździć to i nawet jednego nozyka nie wytrace.

39

Odp: Bizon Z056/7

Koszę od kilku lat po parę ha. bo mam kombajnistę. U siebie też mogę kosić cały czas siedząc. Chwalę jednak sobie to że w bizonie można co jakiś czas wstać i się rozruszać. Po dniu na bizonie zawsze byłem w lepszej kondycji niż po dniu na ciągniku.

40

Odp: Bizon Z056/7

Najlepsza to i tak była vistula z tą mega nagrzewnicą zaraz koło siedzenia big_smile