1

Temat: Oleje, smary, opinie

Witam chłopaki  z racji że jest tu nas wielu to mam do was pytanie

Jakie  oleje stosujecie i jakie macie o nich opinie   

Ja dotychczas   bazowałem na  oleju do silników Mobil Delvac 15w40 
A znów do skrzyń biegów   FUSCH Agrifarm utto 
I o jednych ani o drugich  olejach złego słowa nie powiem  lecz  ostatnio dużo widze olei i środkó smarnych  z naszej  rafinerii  JASOL 

Czemu o to pytam bo może ktoś stosuje do zachodnich maszyn   tańsze oleje i chodzą bez  zastrzeżeń  bo te  co wymieniłem   coś strasznie podrożały ...  Fusch z 290zł za 20l  wskoczył na 339zł  więc znacząca różnica   

Może macie jakieś opinie   czy warto  ryzykowac czy nie  warto sobie głowy zawracać

A może inna firma znaczy rafineria ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2

Odp: Oleje, smary, opinie

zostałby przy fuschu, w rolmaszu w legnicy masz dobre ceny na oleje

mdw

3 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2019-01-09 17:39:01)

Odp: Oleje, smary, opinie

Nie wiem jak ceny wyglądają teraz ale to co napisałeś Wojtas to ceny z kosmosu. Fakt faktem zwykle robię rozeznanie ile co gdzie kosztuje i zwykle jak powiem "konkurencja ma taniej" zaraz robią większy upust bo taniej mieć konkurencja nie może tongue ale mój najlepszy sprzęt to MDW. I leje tam Fuscha w silnik  i w hydraulikę.
Ciągniki hulają na Delvacu

Siły na zamiary zmierz....

4

Odp: Oleje, smary, opinie

ja do silników leję wszędzie turdusa, a do skrzyń, miałem fuschem zalanego forda ale w wyniku kilku drobnych usterek musiałem dolać i dałem właśnie jasola do fuscha. Teraz myślę, że jest w proporcji pół na pół. wszystko działa. Wiadomo skrzynie w jumzie zalałem hipolem, żeby skrzynię trochę wyciszyć. z tym, ze ja lałem nie utto do forda tylko stou, ale to prawie to samo. wszystko niby się miesza.

5

Odp: Oleje, smary, opinie

ja lejw wszędzie shela cena do jakości wychodzi dobrze

Rolnik z powołania:-)

6

Odp: Oleje, smary, opinie

Mój case śmiga na jasolu lub czymś podobnym po 200 za 20 l  już prawie 6 lat i nie zauważam negatywów.

7

Odp: Oleje, smary, opinie

Właśnie dla tego pytam o wasze opinie bo  oleje szykują mi się do wymiany    delvac jest do przyjęcia ale fusch  zaczyna zabijać ceną  a fakt faktem wchodzi 80l    to jakieś pieniądze się już robią ,  i szukam alternatywy   dla zmniejszenia kosztów  tylko czy warto ?  a może jakiś ORLEN  albo coś  innego ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

8

Odp: Oleje, smary, opinie

Ja fuchsa zamienilem na orlen

9

Odp: Oleje, smary, opinie

Do silnika też stosuje delvac i wydaje się ok.

10

Odp: Oleje, smary, opinie

Na wiosnę czeka mnie wymiana w skrzyni w fordzie,   będę wlewać Orlen utto 10w30

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

11

Odp: Oleje, smary, opinie

ja właśnie do mf-a zamawiałem 10w40 stou fuscha po 350zł

mdw

12

Odp: Oleje, smary, opinie

Niedawno kupowałem STOU MC u tego gościa:
https://www.olx.pl/oferta/olej-fuchs-ag … dbf049211d
Przy zamówieniu 60 litrów + przesyłka wyszło taniej niż w Rolmaszu. Do tego brałem u tego gościa też filtry - 30 % taniej niż we wspomnianym wyżej sklepie.

13

Odp: Oleje, smary, opinie

Ja leje delvac.

14

Odp: Oleje, smary, opinie

Leję tylko fusha, jakoś nie mam zaufania do jasla. Może i spełnia parametry jakościowe w momencie wlewania. Tylko jak potrafi je zachować np po tych 900mth gdy jeszcze mamy stówkę do przelatania ? Tego raczej nikt nam nie sprawdzi.

Rolnictwo - moja pasja. Pamiętaj, rób to co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować.
TraktorPedia

15

Odp: Oleje, smary, opinie

tego samego zdania jestem, doswiadczyłem na własnej skórze

mdw

16

Odp: Oleje, smary, opinie

A ja mam pytanie troszkę z innej beczki mam starego fortschritt t174, instrukcji są takie oleje jak:
1. Schmierfett swa532
2. Hydraulikol HLP 36
3. Schmierol GL100
4. Schmierol GL220
5. Verdichterol V 220
6. Dieselmotorenoil MD 30 2
oczywiście olej silnikowy czy sprężarkowy to nazwy rozumiem ale Czy możecie mi powiedzieć jakie mogą być odpowiedniki tych olejów pod względem parametrów? Wujek Google nie mówi ale mówi na ten temat.

Bul bul bul bul - tak "chodzi" mój Marsjanin t174 smile

17 Ostatnio edytowany przez tekila256 (2021-03-24 22:55:09)

Odp: Oleje, smary, opinie

1 -zwykły smar   https://picclick.de/DDR-Schmierfett-Cer … &pid=2

2 tego typu -  https://allegro.pl/oferta/olej-hydrauli … SUQAvD_BwE


3, 4, olej przekładniowy widzę ze gesty im większe gl tym gęstszy  :     W czasach NRD miałem GL 100 w moim ETZ 150 jako olej przekładniowy, oryginalny u mnie całkiem nieźle pasował. Z Addinolem jest to teraz porównywalne z GL 80W SAE 80W; (Olej przekładniowy GL 80 W to łagodnie stopowy olej przekładniowy old-timer klasy lepkości SAE 80W do starszych pojazdów. (Np. Simson, MZ) Smarowanie prostych skrzyń biegów i przekładni niehipoidalnych.) Zgodnie z arkuszem danych ...

6.  mineralny typu superol