41

Odp: Wasze opryskiwacze

Taka samorubka nie przejdzie badania (legalnie)
Mam skotarka 1000L/16 kupiłem urzywke 5lat temu i nadal jest ok.

42

Odp: Wasze opryskiwacze

Zbiornik bez atestu,
brak zbiornika na czystą wodę,
belka bez mechanizmu  poziomującego,
i pewnie pare innych rzeczy jeszcze brakuje, w związku z tym atestu też nie dostanie...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

43

Odp: Wasze opryskiwacze

z atestem to nie ma problemu zebym go dostał

GG 16238418

44

Odp: Wasze opryskiwacze

Znajomy ma samoróbkę i bez problemów mu atest podbijają. zbiornik na czystą wodę ma, kupił jakiś plastikowy kanister z kranikiem a wiele starych opryskiwaczy nie ma a atest tez ma

Rolnik z powołania:-)

45

Odp: Wasze opryskiwacze

Co byście chcieli za 4tyś i tak wszystko nowe.Ja bym jeszcze przerobił żeby miał większy prześwit i belkę zrobił skrętną.Reszta to wedle gustu na jego miejscu robił bym na zamówienie wedle życzenia klienta i jego portfela.

46

Odp: Wasze opryskiwacze

A jakie koszty (pompa rozdzielacz końcówki węrze i cała reszta)liczyłeś

47

Odp: Wasze opryskiwacze

pompę mam z oryginalnego pilmeta jak i lance z  końcówkami . Węże  rozdzielacz filtr zbiornik i troche żelastwa muszę kupić oraz  zaczep . co do czego wyniesie mnie to max 700 zł

GG 16238418

48

Odp: Wasze opryskiwacze

atest to nie problem   zbiornik  na czystą wode to  nie jest wymagane ..   a kiedyś tez myslałem o tym  ale lepiej kupic oryginał pilmeta i ewentualnie coś w nim poprawic ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

49

Odp: Wasze opryskiwacze

Ja będę przerabiał 400L 12m zawieszany na 1000L 15m (ale zbiornik będzie od opału)do forszaja bo znudziło mi się ciapkiem pryskać.

50 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2012-12-20 00:08:46)

Odp: Wasze opryskiwacze

Ja 2 tyg temu przywiozłem z Wągrowca opryskiwacz Berthoud 2200 24 m do skompletowania przepływomierz, czujnik indukcyjny na kole, poprawić lance . Dałem za niego 8 tyś , jeszcze 5 mogę z powodzeniem dołożyć . stabilizacja na trapezie, poziomowanie hydrauliczne, rozkładanie też hydrauliczne.  foto wstawię do końca tygodnia. obsługa jest sterownikiem z obliczanym wydatkiem. prędkością  i hektarami.
http://img407.imageshack.us/img407/7140/zdjcie4417.jpg

Uploaded with ImageShack.us
http://img18.imageshack.us/img18/2484/zdjcie4386.jpg

Uploaded with ImageShack.us


http://img203.imageshack.us/img203/2499/zdjcie4410.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

51 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2013-04-27 13:59:12)

Odp: Wasze opryskiwacze

Od 12-lat używam Skptarka 1000/15 i jestem ogólnie zadowolony ale lata robią swoje.Planuję zakup Promar 1500/15 taki w granicach 18 tyś zł netto-są w ofercie AGROLTECH Wyrzeka czyli za płotem..Jeśli ma ktoś rozeznanie o tym sprzęcie to proszę o opinie.

52 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2013-04-27 08:23:47)

Odp: Wasze opryskiwacze

Mam takiego tylko zbiornik 2000l, ogólnie się pryska, ale za te pieniądze..? Wziąłem na MR inaczej na pewno kupiłbym jakąś używkę. Ogólnie już 3 rok się robi, leję wodę dodatki i heja. Zrobiłem poziomowanie hydrauliczne, lanca ręcznie rozkładana. Właśnie do niej miałbym najwięcej zastrzeżeń. Sama potrafi się złożyć. Podnoszona na siłowniku, ale miała linkę za krótką, przy wietrze nie dało rady pryskać. Dalej ogólnie wykonanie jest ze słabego materiału, po dwóch latach malowałem lance gdzieniegdzie. Pompa 4 sekcyjna 160l daje radę spokojnie, zawór stałociśnieniowy też bez zarzutu. A i mnie wyszedł 27.500 dlatego wolałbym używkę jakbym kupował za swoje.

53 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2013-04-27 22:03:39)

Odp: Wasze opryskiwacze

Ja w skotarku też dorobiłem hydrauliczne poziomowanie to nieoceniona dogodność za małe pieniądze.Lance też sie zamykały same ale teraz przegubów nie smaruję i jest dobrze.Co do max opuszczania to przy tym co jest na placu jest dobrze ale ja chcę z większymi kołami to całe tylne zawieszenie powinno być obniżone.Pisząc o słabym materiale co masz na myśli ramę czy farbę, bo farba to ze wszystkich odpada.Moje obawy dotyczą rozdzielacza ,zaworu stałociśnieniowego,pompy i głowic.Właśnie dzisiaj byłem świadkiem jak przyjechał klient co kupił takiego miesiąc temu i nie może dojść do ładu z regulacją ciśnienia.Zabierał od tego z placu rozdzielacz, filtr, pompę i będzie w swoim szukał wady metodą prób i błędów.Temu z placu sprawdzaliśmy wydajność i też były duże różnice na poszczególnych dyszach ale po ich wymianie na lepszej firmy jest dobrze,czyli fabrycznr dysze są bo bani.A co z resztą?

54

Odp: Wasze opryskiwacze

Mam krukowiaka apollo już 11lat i farba trzyma się idealnie ale to pewnie dlatego że krukowiak już wtedy malował proszkowo . Jak będziesz brał to cudo to kup z rozdzielaczem Arag a na pewno będziesz zadowolony .

55 Ostatnio edytowany przez krzychu (2013-04-27 19:59:08)

Odp: Wasze opryskiwacze

a ja mam pilmeta termita 400 litrów 12 metrów belka od 1997 i działa bezawaryjnie big_smile a co do o badań to u nas nie ma czegoś takiego żeby opryskiwacz oglądali ich to nie obchodzi jaki on jest jedziesz płacisz 120 zeta i ci wydają naklejkę i tyle.

56

Odp: Wasze opryskiwacze

Jak jeszcze nie mieliśmy Pilmeta 2000 litrów i pryskaliśmy zawieszanym 400 l to braliśmy wtedy drugi traktor z przyczepą i zbiornikami z wodą. Wtedy już szło to wydajniej bo nalanie wody i środków to jedynie jakiś 5min zajmowało. Kumpel ma Krukowiaka Goliat 2500 l i 18 metrów z pełnym komputerem. Coś tam wspominał że może by go sprzedał bo od roku ma Pilmeta Europa 3000l

E 516 na części
Telefon 695 076 269

57

Odp: Wasze opryskiwacze

Co jak co ale opryskiwacz to maże mniej doposażony ale jednak nowy.

58

Odp: Wasze opryskiwacze

a kto ma   zawór sterujący  w opryskiwaczu na linkę  ??  bo  potrzebuję   zdjęcia  itp lub może takowy ma ktoś na zbyciu ?:)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

59

Odp: Wasze opryskiwacze

miałem coś takiego w tym wspomnianym zawieszanym, pamiętam że wiecznie się to zacinało i przez to ciśnienie było takie jakie chciało być, wątpię że jeszcze to gdzieś znajdę bo już chyba raczej się tym goliłem big_smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

60 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2013-04-27 21:47:34)

Odp: Wasze opryskiwacze

Paweł o pompę, zawory, głowice się nie bój. Na moim przykładzie 3 rok już idzie i nic się nie działo. Koseś dobrze pisze ja mam ten zawór stałociśnieniowy Arag. Na początku jest skomplikowane go ustawić ale ogólnie pięknie to chodzi. Nieważne czy jedziesz na wszystkich sekcjach włączonych czy tylko jednej wydatek w przeliczeniu na sekcje się nie zmienia. Jeśli chodzi o słaby materiał, to przede wszystkim belka jest zrobiona z miękkiego ceownika który potrafi się zgiąć w kontakcie z przeszkodą, lub właśnie zamyka się sama. Co do większych kół...... też kupiłem na większych kołach i powiem szczerze że niewiele to ma wspólnego z większym prześwitem pod opryskiwaczem. Zostaje cały zaczep skrętny i tylna suwnica do belki(lancy). Jak tłukło tak tłucze szczególnie rzepak. Dalej rozwadniacz boczny też jest nieporozumieniem, chyba że coś zmienili. Za mały wydatek wody w stosunku do ssania pompy, i słabo miesza środki. Zanim wszystko rozpuści, wymiesza i zassie do końca można skonać.
Laszek a to nie był przypadkiem drut w pancerzu zamiast linki?