941

Odp: Wasze opryskiwacze

Bardzo ładny  brawo ty .

942

Odp: Wasze opryskiwacze

Gdyby nie Koseś pewnie by nie był elektryczny.
Generalnie zawory są na cewkach 24V AC przetwornica ma regulowane  napięcie no ale prad stały. U mnie ustawione jest na 15V i działa. POd czas prac montażowych miałem spięte 2 aku i zasilałem je napięciem 24V i po 20 min były gorące. Dziś po godzinie rozwożenia RSM by letnie.
Przy 12V nie chciały chodzić, otwierał się jeden drugi i trzeci już nie dziwne....

943

Odp: Wasze opryskiwacze

Krzysiek zrobił pryskator do pryszczenia big_smile a tak na poważnie to bardzo ładnie wyszło.

944

Odp: Wasze opryskiwacze

:brawo:

mdw

945

Odp: Wasze opryskiwacze

Cieszę się że udało Ci się 🤗
Z pomysłu na elektryczne sterowanie może.i inni skorzystają...
Krzysiek A mi jak podałem 12v to działały jak na chwilę wom wyłączyłem 🤔

946

Odp: Wasze opryskiwacze

Gratuluję pomysłu i wykonania smile super

Siły na zamiary zmierz....

947

Odp: Wasze opryskiwacze

Bardzo fajna maszynka. Oby tak chodziła jak wygląda. Może w końcu się kiedyś tam wybiorę zobaczyć na żywo

E 516 na części
Telefon 695 076 269

948

Odp: Wasze opryskiwacze

Powiedz kiedy Laszek   to może poznam dwóch kolegów z forum jednocześnie:P

Siły na zamiary zmierz....

949

Odp: Wasze opryskiwacze

A zbiornik z czego ??

950

Odp: Wasze opryskiwacze

https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-c … yZ3ai.html
jak nic się nie zmieni to jutro jadę go oglądać

Rolnik z powołania:-)

Odp: Wasze opryskiwacze

zorak napisał/a:

600 to max. Mam biardzkiego 600l 15m i jest na styk. opryskiwacz waży ok 300kg + zawartość i masz 900kg, ciągałem to c-360 i o ile po równym dało się robić to na górach trzeba było kombinować aby nie jechać z pełnym pod górkę. Jak na ścieżce trafił się kamień lub jakaś większa bryła to przód potrafił wylecieć ze ścieżki. Ogólnie da się ale trzeba uważać i nie robi się za fajnie.
A i wcale nie jest tak blisko ciągnika. Blisko ciągnika to były te stare małe opryskiwacze które zaczepiało się bez cięgna górnego.

Kupiłem tad lena uzywkę 600 litrów. Facet ciągał to 3pekiem.

952

Odp: Wasze opryskiwacze

MAM do sprzedania  opryskiwacz 400l 12m  jakiś 5 letni   z końcówkami obrotowymi za 1300zł  jak by ktoś chciał .. bo Teściu zlikwidował  swoje ranczo i chce się pozbyć

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

953

Odp: Wasze opryskiwacze

Cześć. Mam do Was pytanie. Może ktoś powie coś z doświadczenia.
Padły nam po raz kolejny membrany w pompie Comet 171K.
Oryginalne poszły po 4 latach. A lepsze "silikonowe" po 2 sezonach. Jakie są wasze doświadczenia.warto ponownie inwestować 2 więcej za te silikonowe czy iść w zwykłe gumowe ? Tata jak to Tata "droższe muszą być bo lepsze". Wypowiedzcie się

Siły na zamiary zmierz....

954

Odp: Wasze opryskiwacze

Czarnym to daję max 2 lata.  Nie wiem z czego je robią ale to chyba nie guma.
Gdyby były z prawdziwej gumy a nie sadzy przetrzymały by silikon.

955

Odp: Wasze opryskiwacze

Ok to już coś wiem smile

Siły na zamiary zmierz....

956 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2019-05-22 21:28:57)

Odp: Wasze opryskiwacze

Dziś przyszły części do pompy. Dwie stare membrany z czterech wyglądały tak :
https://drive.google.com/file/d/1ipgacY … p=drivesdk

Siły na zamiary zmierz....

957

Odp: Wasze opryskiwacze

Kiedyś membrany wytrzymywały "cały opryskiwacz"
i były z gumy....
Mi w nówce opryskiwaczu sadowniczym wytrzymały chyba 1,5 sezonu. Jakieś 60 godz pracy przy obotach pompy 300-400 i ciśnieniu 10-15bar

958

Odp: Wasze opryskiwacze

Szkoda gadać. Zastanawiam się czy było sens inwestować parę lat temu w "tak dobrą pompę". Bo i ceny częsci też są dobre a psuje się to całkiem często.

Siły na zamiary zmierz....

959 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2019-10-29 19:02:57)

Odp: Wasze opryskiwacze

Kolega  obejrzał przeróbkę mojego manualnego rozdzielacza na elektryczny no i chce bym mu zrobił taki sam bądź lepszy. Nie zamierzam jakiegoś biznesu z tego robić ale może ktoś chce taki zestaw? Jak będę kupował klamoty to za jednym razem..... koszt dokładnie nie liczyłem ale około 1000zł Właśnie siedzę i podliczam widzę że zawory na allegro zdrożały z 34 na 50+

960

Odp: Wasze opryskiwacze

A mogłem opatentowac.....