Temat: case silnik kopci i nie ma siły

witam jest problem w case 90km nie znam oznaczenia to jeszcze internacional
silnik po kapitalce bez pompy wtryskowej od samego początku kopci  ponieważ na dotarciu to nie był jako mocno eksploatowany mija 100 mt a on dalej kopci i nie ma siły zapala na dotyk czy zimny czy ciepły
UWAGA OPISUJE PRZYPADEK CIAGNIKA SASIADA
moim zdaniem koła zębate sa przestawione
czekam na sugestie :walka:

2

Odp: case silnik kopci i nie ma siły

kolor dymu?
Jak odpala na dotyk to raczej nie rozrząd. Gdyby przestawić tryb od pompy to by nie palił ładnie, gdyby przestawił wałek rozrządu o ząbek to raczej by nie kopcił a przestawiając więcej pewnie by zawór dostał tłokiem.

Czarny dym brak mocy..... zatkany tłumik..... ja tak miałem wink

3

Odp: case silnik kopci i nie ma siły

co do dymu no właśnie nie zapytałem ale się dowiem

4

Odp: case silnik kopci i nie ma siły

Czarny dym, brak mocy- zatkany filtr powietrza

5

Odp: case silnik kopci i nie ma siły

Dobrze wyposażone ciągniki np. ZT323 :dance: mają czujnik zapchania filtra, nigdy do tego nie dopuściłem. Działa bo przytykając wlot powietrza na filtrze zapala się kontrolka na desce.

6

Odp: case silnik kopci i nie ma siły

Białoruska myśl techniczna też posiada taki bajer

E 516 na części
Telefon 695 076 269

7 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2019-03-07 22:45:14)

Odp: case silnik kopci i nie ma siły

Podpinałem niekiedy 360 do przewodu podciśnienia dojarki, jak brakło prądu.  Silnik dostawał tylko tyle powietrza ile zawór puszczał . Maksymalnie 800 -900 obrotów a z komina biały dym , nie czarny .

https://photos.app.goo.gl/7yLsSDSrGPnEi5qT9

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

8

Odp: case silnik kopci i nie ma siły

U mnie ciapek w tej roli chodził

E 516 na części
Telefon 695 076 269

9

Odp: case silnik kopci i nie ma siły

ja miałem agregat prądotwórczy

10

Odp: case silnik kopci i nie ma siły

Andrew89 napisał/a:

Podpinałem niekiedy 360 do przewodu podciśnienia dojarki, jak brakło prądu.  Silnik dostawał tylko tyle powietrza ile zawór puszczał . Maksymalnie 800 -900 obrotów a z komina biały dym , nie czarny .

https://photos.app.goo.gl/7yLsSDSrGPnEi5qT9

A mi w E514 jak się ten separator-kominek przytkał z wierzchu plewami z owsa to dymił na czarno, nawet na filmach na yt widać jak mają po podkręcane dawki paliwa (czyli idzie za mało powietrza) to wali czarnym dymem.

11 Ostatnio edytowany przez artureekk (2019-03-08 19:04:40)

Odp: case silnik kopci i nie ma siły

dzięki wszystkim
sprawa się wyjasniła fachura który robił regeneracje pomy oddał nie tą kturą dostał i okazało się ze to nie ten typ dawka nie prawidłowa i może nie tym momencie choć palił na dotyk:stu:

12

Odp: case silnik kopci i nie ma siły

Miałem podobną sytuację z ZT323 6ct107, po zdaniu swojej pompy dostałem po regeneracji drugą. Z kolegą mechanikiem dobrze ustawiliśmy na sprzęgiełku ładnie palił, na polu szok co opuszczę gruber to silnik zdycha. Telefon do pompiarza, ano tak dałem ci z dawką na wolnossący. Kazał zerwać plombę i wykręcić śrubę od dawki o 1 obrót, będzie dawka na turbo. Moc się znalazła, na drugi dzień wykręciłem jeszcze o 1/3 obrotu wink. Moc jeszcze większa nie kopcił wiec tak zostało :dance: