Temat: pompa wtryskowa

pytanie do pantery czy masz moze w sklepie tłoczki do pompy wtryskowej

Ciężko jest i być ciężko musi
gg 8499045

2

Odp: pompa wtryskowa

w złotoryji mają wszystko oryginalne i nie drogo do tych pomp jak chcesz to dam tobie namiary robią też wysyłkowo, chyba że chcesz kupic u pantery sam u niego dużo części kupywałem i też wszystko ok!!!

3 Ostatnio edytowany przez sławek 42 (2007-12-23 13:33:01)

Odp: pompa wtryskowa

Krakałem aż wykrakałem !
Wczoraj zakładałem pompę do 330. Zrobiona u najlepszego pompiarza w okolicy. Odpala szybciej ale nierówno chodzi na wolnych obrotach. Ręce opadają. Za wymianę sekcji i regulację zapłaciłem 200 zł. U żadnego pompiarza nie widziełem, żeby sprawdzali pompę na ciśnienie tłoczenia, zawsze na wydatek. Z tego co wiem, ciśnienie tłoczenia powinno być nie mniejsze niż 300 atm. i nie powinno szybko spadać po zaprzestaniu kręcenia wałkiem pompy. Jak ostro spada, to znaczy zaworek zwrotny jest padnięty. No więc co ma wydatek do ciśnienia ? Mierząc wydatek nie jest w stanie sprawdzić szczelności zaworów odcinających ! K...A ! U mnie zostawił stare, 27letnie !
Nie mam manometru pow. 300 atm., najlepiej 500 - 600 atm.
Mam dwa pytania :
Czy ktoś sprawdzał ciśnienie pompy na traktorze ?
Ile można dostać za morderstwo w afekcie ?

Widzisz Marcino - o tym właśnie Ci mówiłem !

4

Odp: pompa wtryskowa

sławek 42 napisał/a:

Krakałem aż wykrakałem !
Wczoraj zakładałem pompę do 330. Zrobiona u najlepszego pompiarza w okolicy. Odpala szybciej ale nie równo chodzi na wolnych obrotach. Ręce poadają. Za wymianę sekcji i regulację zapłaciłem 200 zł. U żadnego pompiarza nie widziełem, żeby sprawdzali pompę na ciśnienie tłoczenia, zawsze na wydatek. Z tego co wiem, ciśnienie tłoczenia powinno być nie mniejsze niż 300 atm. i nie powinno szybko spadać po zaprzestaniu kręcenia wałkiem pompy. Jak ostro spada, to znaczy zaworek zwrotny jest padnięty. No więc co ma wydatek do ciśnienia ? Mierząc wydatek nie jest w stanie sprawdzić szczelności zaworów odcinających ! K...A ! U mnie zostawił stare, 27letnie !
Nie mam manometru pow. 300 atm., najlepiej 500 - 600 atm.
Mam dwa pytania :
Czy ktoś sprawdzał ciśnienie pompy na traktorze ?
Ile można dostać za morderstwo w afekcie ?

Widzisz Marcino - o tym właśnie Ci mówiłem !

a ta pompa była wogóle na stole probierczym? nie to zebym mówił ci sławku z przekorą ale to nie jest najlepszy pompiarz w waszej okolicy :uuuu:

5

Odp: pompa wtryskowa

ja mzawiozłem pompe do roboty do prawdziwego fachowca który zna sie na nich w jarocinie regenerowałem i gra i buczy hehehe

6

Odp: pompa wtryskowa

Była na stole. Zdejmował ją jak byłem po odbiór.
Gdzie są stosowane manometry ok. 500 atm. ? Spawarka gazowa ma na acetylenie chyba 250 atm - za mało.
Jak je kupię, sprawdzę ciśnienie i będzie nie takie jak być powinno - czeka gościa ortopeda.

7

Odp: pompa wtryskowa

sławek 42 napisał/a:

Krakałem aż wykrakałem !
Wczoraj zakładałem pompę do 330. . Odpala szybciej ale nierówno chodzi na wolnych obrotach.

Mam dokładnie to samo u C-330, dałem silnik do kapitalki i szlifiernia dała pompę do przeglądu i .. objawy jak wyżej. Wcześniej na słuch było OK a miała ponad 5,5 tysiąca przebiegu bez niczego ,jedynie raz wymieniłem olej.

http://img329.imageshack.us/img329/8698/thumbzsrepz2.jpg

8

Odp: pompa wtryskowa

Przyczyn tego stanu żeczy trzeba szukać w: oszczędności czasu, krojeniu kosztów, tumiwisiźmie, braku elementarnej odpowiedzialności, zwykłej tępocie i pewnie kilku innych. Od jakiegoś czasu zaczynam rozumieć terrorystów. W tych porąbanych czasach, tylko oni mają satysfakcję, jak coś porządnie pie......e ! W skrajnej bezsilności , przychodzą mi do głowy różne, pewnie głupie pomysły. Jeden z nich jest taki.
Wyrwać jaja pompiarzowi, wsadzić do gardła żeby się udławił. Na szyi zostawić kartkę " pomylił się o jeden raz za dużo".

9 Ostatnio edytowany przez pepe75 (2007-12-23 18:01:18)

Odp: pompa wtryskowa

manometry sa na allegro 40-50 zl plus trzeba jakies przyłacze do tego ok90
a i trzeba w glicerynie kupic

10

Odp: pompa wtryskowa

Dzięki Pepe !
Też myślałem o tych w glicerynie.
Sprawdzałeś może ciśnienie pompy czymś takim ?

11

Odp: pompa wtryskowa

Manometr manometrem, ale do podłączenia go do pompy trzeba mieć specjalną złączkę do tego manometru, którą wkręca się w miejsce wyścia z pompy rurki wysokiego ciśnienia która idzie do wtrysku i dopiero do tej złączki z zamontowanym manometrem wkręca się rurkę do wtrysku, a wszystko to dla tego, żeby manometra szlag nie trafił po trzecim podaniu paliwa przez pompe, bo ciśnienie wtedy wzrasta do kwadratu, więc jeśli pierwsza dawka wytryśnie z ciśnieniem 250 atm, to następna skumuluje w manometrze ciśnienie o wielkości 250x250, a trzeci wytrysk rozsadzi manometr. Osobiście przerabiałem takie pierdoły, miałem manometr-nie mam manometru, ale teraz już wiem jak to robić i dlatego ostrzegam was o tym.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

12

Odp: pompa wtryskowa

I tego się właśnie obawiałem. Pepe mówił, że to przyłącze kosztuje 9 dych szt. Mam kilka nowych zaworów odcinających, plus parę przewodów wysokiego ciśnienia, migomat, ........ Pokombinuję, może się uda. Muszę najpierw kupić manometry.
Dzięki Tato !

13

Odp: pompa wtryskowa

myślałem ze tylko u was robią lipę a nie pompy a jednak u nas to samo facet wziął 400 zł za regeneracje pompy okazuje sie ze nic nie zrobił i tyle skasował nie dość ze leje sie zniej jak z dziurawego wiadra ciągnik nie ma mocy nawet pod lekka górkę  a już nie mówiąc o robocie w polu jego jedyna robota to taka ze   wszystkie śrubki pomalował na żółto  , wszystko wyregulowane tak jak trzeba zapłon a tu mocy zero i na dodatek ciężko  kreci no jutro to za jaja gościa powieszę 4 razy dawać na gwarancje to paranoja

14

Odp: pompa wtryskowa

U mnie w wiosce jest gość i on robi mi wszystkie pompy Tel 074 8506789

GG 9784904
sklep@fortschritt.com.pl 0748506822
www.fortschritt.com.pl

15 Ostatnio edytowany przez karlos (2008-04-06 12:28:37)

Odp: pompa wtryskowa

witam mam pytanko. od 3 lat posiadam z300 i pojawił sie mały problem:
pompa jest dobra-po regeneracji> jak jest zimny silnik ładnie chodzi,ale jak tylko sie rozgrzeje to obroty sie zmniejszaja,trzeba mu dodawac gazu abu go uttzymac na obrotach. az w koncu gasnie i sa problemy zeby go w ogóle odpalić..
jasli ktokolwiek wie co jest tego przyczynż to prosze o kontakt
gg 10993676


         Człowieku zanim coś napiszesz to dobrze poszukaj a jak już nie znajdziesz to pięć razy zastanów się gdzie piszesz na forum wszystko ma swoje miejsce

16

Odp: pompa wtryskowa

najpierw sprawdz czy odpowietrznik w zbiorniku nie jest zatkany

17

Odp: pompa wtryskowa

na moje oko to zbyt mały luz zaworowy i po rozgrzaniu się silnika zawory się nie domykają ale mogę się mylić

18

Odp: pompa wtryskowa

dzis odbieram pompe po regeneracji. koszt cos ok.750PLN zobaczymy czy wrażenia po zamontowaniu pommy okażą sie bezcenne

19

Odp: pompa wtryskowa

Straszna cena tej regeneracji w Trzebnicy facet robi i wychidzi coś koło 250- 350 z.

20

Odp: pompa wtryskowa

pompa po kapitalnym remoncie: sekcje + remont regulatora. koszt 640. i praca silnika bez porównania do tego co było do tej pory