261

Odp: pompa wtryskowa

Igor_z1 napisał/a:
Pajej napisał/a:

nie mam centralnego smarowania. a w jakich proporcjach wlac? może jest jakaś śrubka do poziomu której powinien sięgać olej?

Moim zdaniem należy nalać do poziomu śruby mocującej powrót oleju do silnika. Taki poziom przewidział producent.

Taki poziom przewidział producent przy centralnym smarowaniu, a bez niego, było dużo mniej - do śrubki kontrolnej. Ważne też żeby regulator miał olej, bo nie wszystkie regulatory połączone są olejowo z korpusem - tu nie ma reguły i trzeba samemu to sprawdzić.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

262

Odp: pompa wtryskowa

Z tą opinią się zgadzam  u mnie tez nie jest połączony olejowo z korpusem  i jednak  trzeba to  sprawdzić

263

Odp: pompa wtryskowa

Piotrze, mam pytanko....

Czy jest sens i możliwość samodzielnie wymienić regulator  dwuzakresowy przy pompie na wielozakresowy? Da się to zrobić garażowo bez specjalistycznych narzędzi?

264 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2014-02-18 00:50:48)

Odp: pompa wtryskowa

Wielozakresową pompę musisz mieć wtedy, gdy używasz gazu ręcznego. Jeżeli go nie używasz i nogę trzymasz cały czas na gazie, to taka zamiana nie ma większego sensu. Te pompy chodząc w pracy powinny działać tak samo. Jeżeli na jednej silnik pracuje dobrze, a na drugiej gorzej, to znaczy, że ta druga jest lipna.
Samodzielnie możesz spróbować zamienić te regulatory, ale bez maszyny nie masz szans jej dobrze wyregulować. Co prawda składając pompę po znakach i wymiarach kontrolnych i tak będzie ona chodziła dużo lepiej niż wiele innych pomp przy silnikach i po bardziej lub mniej udanych naprawach, ale to i tak nigdy nie będzie 100% jej możliwości. Poza tym, do takiej zamiany potrzebowałbyś jeszcze kilka specjalnych uszczelek, o-ringów (resztę możesz sobie wyciąć) no i przydało by się wymienić wszystkie łożyska w regulatorze, a łącznie masz ich tam aż 5 sztuk i zapewniam Cię, że nikt nigdy ich tam nie wymieniał. Pompiarze wymieniają co najwyżej tylko dwa łożyska na wałku krzywkowym, a regulatora nigdy nie ruszają... Poza tym, sam regulator musi być w dobrym stanie, a i może się okazać, że jeszcze do wymiany będzie ośka regulatora, uchwyty sprężyn czy same sprężyny i wtedy też trzeba by mieć takie na stanie. Generalnie bardzo ciężko będzie zrobić Ci to samemu.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

265

Odp: pompa wtryskowa

Koledzy dzisiaj otrzymałem paczke od PiotraK w której była pompa wtryskowa i wtryskiwacze po regeneracji,i byłem zaskoczony jakością wykonania regeneracji jeszcze nie widziałem tak doczyszczonych obudów od wtryskiwaczy i pompy wtryskowej.Widać że w tą regeneracje było wlożone dużo serca i pracy szacun dla PiotraK i duży plus dla niego.Jutro wkładam pompe i wtryski zobacze jak będzie mruczał silnik, może uda się nakręcić jakiś filmik.

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

266 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2014-04-20 01:18:34)

Odp: pompa wtryskowa

Dziękuję za miłe słowa smile Każdą pompę, wtryski czy silnik robię/robimy tak samo, bez wyjątku. Generalnie zasadę zawsze mam/y jedną i taką samą - zrób to tak, jakbyś sam chciał aby tobie zrobiono... I jak teraz sprzęt się sprawuje? Ciekaw jestem czy coś się zmieniło?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

267

Odp: pompa wtryskowa

Mam pytanie bo cieknie mi paliwo z pompu tj z pod trgo czerwonego plastikowego "dekielka". co to jest i co zrobic zeby nie ciekło

Rolnik z powołania:-)

268

Odp: pompa wtryskowa

Wymień pompkę zasilającą

269

Odp: pompa wtryskowa

a co ona ma do tego?

Rolnik z powołania:-)

270

Odp: pompa wtryskowa

Jeżeli cieknie ci paliwo odpowietrznikiem przy pompie to pompka zasilająca przepuszcza paliwo do pompy

271 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2014-06-21 09:17:18)

Odp: pompa wtryskowa

Pajej, z tego co kojarzę, to już dawno wspominałem Ci, że ta pompka może puścić paliwo i że wtedy tam właśnie pojawią się jakieś przecieki. Jeżeli tylko lekko kapie to nie ma większego problemu. Działać trzeba jak zaczyna się lać... Z tym kapaniem, to jest tak, że olej w pompie wtryskowej pozbawionej centralnego smarowania, też trzeba wymieniać z jednoczesnym zlaniem paliwa, które przedostało się do jej wnętrza. W takim układzie widać to dożo bardziej niż przy centralnym smarowaniu gdzie cały taki nadmiar idzie do oleju w silniku, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Niestety, cudów nie ma i żadna taka pompa wtryskowa nie będzie szczelna na 100%. W takim układzie smarowania nawet producent przewiduje wymianę oleju razem ze zlaniem paliwa, które się do niej dostało, co ok. 75 godzin pracy. Jak tego się nie zrobi, to z czasem pompa może napełnić się cała paliwem i przeciekać na odpowietrzniku ale wcale to nie będzie oznaczać, że coś jest nie tak. Czasami winna jest tylko pamięć kierownika sprzętu...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

272

Odp: pompa wtryskowa

Piotrze co 75 godzin, czyli ok, tygodnia.... Moim zdaniem to lekka przesada. obsługa powinna być jak najkrótsza i najprostsza, ale żeby wszystko co ważne było sprawdzone. Raczej tak szybko nie cieknie nikomu, lub sporadycznie, ale to co konstruktor przewidział, to moim zdaniem przegięcie. Ostatnio oglądałem zt303 to leciało z tej pompy paliwo ale wyleciało ile miało i się uspokoiło wink

273

Odp: pompa wtryskowa

a czyli poprostu zlać paliwo przy okazji wymienic olej i ma byc ok jak nie pomoze to wymienic pompke zasilającą?

Rolnik z powołania:-)

274

Odp: pompa wtryskowa

Na to wychodzi.

275

Odp: pompa wtryskowa

Szukałem wątku i nie mogłem znaleźć, tutaj czytałem , ale też wymiękłem... Mam pytanie,bo cieknie mi olej w 323 na wałku napędzającym pompę wtryskową. Cieknie przy napędzie linki. Czy można wymienić uszczelnienie, po zdjęciu pompy wtryskowej, czy jeszcze dodatkowo trzeba dobrać się do rozrządu?

276

Odp: pompa wtryskowa

witam,dokreciłem w pompie te 4 sekcje u góry,czy to wpłynęło na silnik bo coś mi nie domaga jak by obroty się zmieniły albo by dobrze paliwa nie dostawał,oczywiście chodzi o pompe ifa w fortschritt zt300

277

Odp: pompa wtryskowa

żadnego

278 Ostatnio edytowany przez bamreras (2015-09-01 21:45:21)

Odp: pompa wtryskowa

Mogą kleszczyć tłoczki w sekcjach. Przez co nie cofają si3 na czas i "gubią" wtrysk. U mnie tak było, jak popuściłem jest ok.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

279

Odp: pompa wtryskowa

Grzegorz89 napisał/a:

Szukałem wątku i nie mogłem znaleźć, tutaj czytałem , ale też wymiękłem... Mam pytanie,bo cieknie mi olej w 323 na wałku napędzającym pompę wtryskową. Cieknie przy napędzie linki. Czy można wymienić uszczelnienie, po zdjęciu pompy wtryskowej, czy jeszcze dodatkowo trzeba dobrać się do rozrządu?

od strony pompy sie dostaniesz jeden zymering tam jest,

Leszek   dla kolegów'

280

Odp: pompa wtryskowa

Dzięki Sarast. Miałem to uszczelniać, ale na wiosnę dostanie 323 nowe serce zobaczymy jak będzie grało.