21

Odp: pompa wtryskowa

Zadam pytanie być może banalne dla wielu z was-w jaki sposób jast smarowana pompa paliwa?

22

Odp: pompa wtryskowa

Jest smarowana olejem silnikowym. Z końcówki magistrali olejowej silnika biegnie przewód olejowy do pompy wtryskowej. Nadmiar oleju spływa rurką zlewową do skrzyni korbowej silnika. Takie jest rozwiązanie fabryczne, nie do końca przemyślane moim zdaniem.

23

Odp: pompa wtryskowa

Małe sprostowanie- moje pytanie nie dotyczyło ciągnika.Mam sieczkarnie e-281 silnik IFA 6-scio cylindrowy.Ale nie ma tam rurki doprowadzającej olej z magistrali:(. Były może inne rozwiązania? Jest rurka przelewowa z pompy.
Zresztą pójdę jeszcze dokładnie obejrzeć:) . A co do centralnego smarowania pomp wtryskowych to rozwiązanie wg mni9e dobre.W zetorze tak mam i jest ok. Problem tylko wtedy gdy przypadkiem paliwo pójdzie w olej:/

24

Odp: pompa wtryskowa

moze w tej pompie masz smarowanie  rozbryzgowe ( olej wlany do pompy i na zasadzie rozbryzgu jest smarowana jak w C 330  lub C360

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

25 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2008-09-05 13:51:30)

Odp: pompa wtryskowa

No właśnie kuzaj to paliwo w oleju często jest niezauważane i stanowi poważny problem... Jak kupiłem swojego to stan oleju w silniku był ok... jak odczepiłem powrót to się dopiero okazało że powrót podawał troche paliwa. Naprawa pompy usunęła usterkę. Aczkolwiek nie byłoby problemu w jeślibyś zalał oleju do pompy i ją zaślepił.... najwyżej co jakiś czas zerknął czy nie ubywa... bądź przybywa paliwa:] Takie przeróbki nie powinny zaszkodzić jak jest pompa jest w pełni sprawna... bo większość pomp paliwowych tak pracuje.. a co do rozbryzgu to każda pompa tak pracuje tongue Tylko że te do których podawany jest olej mają przelew... przez co np po wymianie oleju w silniku pompa dostanie nowego oleju bo tak każdy wymieni w silniku a w pompie jeden olej chodzi po 15-20 lat i nie jest sprawdzany jego stan wink A w naszych stan stanowi poziom otworu przelewowego

26

Odp: pompa wtryskowa

masz racje maxi smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

27

Odp: pompa wtryskowa

Witam Panowie właśnie odebrałem  swoją pompę z warsztatu od regulacji tak można to nazwać fachowiec trochę podregulował i stwierdził ze ktoś mu źle dawkę ustawił mówił coś o podziałce, że te pompy powinny mieć coś około 10,5 a miała ustawienie na 14 myślę, że tu może się wypowiedzieć Piotr K a jeszcze okazało się, że wszystkie wtryski lały paliwo i musiałem je wymienić na nowe ustawił je na 175 atm. zobaczymy jak mechanik wszystko poskłada będzie widać efekt pracy.

smile:):)

28

Odp: pompa wtryskowa

mam pytanie  w pompie wtryskowej jest taka sróbka "6"  od czego to ??
http://www.fothost.pl/upload/09/10/8c6c7933.jpg
tak z czystej ciekawości ?:D

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

29

Odp: pompa wtryskowa

Jest to śruba regulacji dawki paliwa. Widzę, że masz centralne smarowanie pompy wtryskowej, tj. z magistrali olejowej silnika. Jak chcesz popracować długo i szczęśliwie tym sprzętem - zaślep to. Kawałek rurki przy pompie skieruj w dół, będzie spełniała rolę przelewu i jednocześnie odpowietrznika. Wymontuj przewód spływowy i w miejsce przelotek wstaw zwykłe korki. Zalej pompę świeżym olejem. Centralne smarowanie pompy, to kolejne nieprzemyślane rozwiązanie techniczne tego silnika.

30

Odp: pompa wtryskowa

ha czyli do sróbki jak sie ją wkręca to dawka się zwiększa a jak wykręca to zmniejsza ?? czy na odwrót bo wiem ze kumpel nia pokecil i szedł ciagnik jak posiepany  i nadal nie  dużo palił   tylko sam nie wie w która strone big_smiletongue  a co do tego centralnego smarowania to zrobie tak jak piszesz  wkoncu wiesz co piszesz:D:P

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

31

Odp: pompa wtryskowa

Ta śrubka ogranicza skok listwy, czym bardziej wykręcona tym listwa bardziej się przesunie zwiększając dawkę paliwa, ale chwilowo, bo regulator ją podciągnie. Jej wykręcenie spowoduje, że silnik będzie żwawszy, ale nie za darmo wink

32

Odp: pompa wtryskowa

no tak wieksza dawka paliwa wiekszy wir w baku big_smiletongue wrazenia z jazdy bezcenne big_smile tankowanie bardzo cenne:D:P

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

33

Odp: pompa wtryskowa

Na bank wiem o czym piszę. Jak jest śrubka, znaczy to, że jest możliwość regulacji. Nowe lub regenerowane pompy mają ten śrubunek zaplombowany - i dobrze.
Był taki SKR-owski sposób na "oszczędności" paliwa. Jazda na pusto - dwa obroty w prawo. Ciężka praca - dwa w lewo. Gwint był tak wyrobiony, że nie trzeba było śrubokręta ani dziesiątki, wystarczały palce. Przy obecnych kosztach produkcji, odrobinie wprawy, można z powodzeniem tą metodę zastosować i albo nie przepalone paliwo z kabiny wygoni, albo z braku paliwa, sam się nie poradzi. Po kilku takich razach, będzie wiadomo kiedy, o ile i w którą stronę. To lekcja dla cierpliwych.

34

Odp: pompa wtryskowa

Witam.Panowie cieknie mi ON z pompy paliwowej od strony sprzęgiełka.Czy dam radę samemu coś z tym zaradzić czy będę musiał dać to do fachowca?

35

Odp: pompa wtryskowa

Sprecyzuj gdzie dokładnie.

36

Odp: pompa wtryskowa

Sam fakt, że leci paliwo a raczej jego nadmiar z pompy, wskazuje na to, że padła ci pompka zasilająca, lub też masz już zużyte sekcje w pompie i przepuszczają paliwo do korpusu pompy, więc tak czy inaczej musisz dać pompę do "fachowca" w celu sprawdzenia sekcji i ewentualnej wymiany sekcji oraz na pewno uszczelnienia na wałku krzywkowym pompy.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

37

Odp: pompa wtryskowa

Z tego co widać to jest mokre na wyjściu wałka na sprzegiełko napędowe pompy.Ale jak cieknie ropka tym wałkiem to może jest walnięty jakiś zimering?Ale cheba nie obejdzie sie bez demontażu i wizyty u fachmana.Pytanko jak ją zdemontować tak aby ponownie ją zamontować tak samo?

38

Odp: pompa wtryskowa

Najprościej to porobić swoje znaki na sprzęgiełku albo zapamiętać (zapisać) jakie są tylko musisz stawić tak samo pampę paliwową jak wyciągniesz bo jest na śrubach i nią też można regulować.Ale najpierw wymień orig na pompce zasilającej bo to ona w pierwszej kolejności puszcza paliwo i też symerig na wałku bo jak zrobisz pompkę to i tak olej będzie leciał te czynności można zrobić samemu i za niewielkie pieniądze.Jak to nie pomoże to wtedy można dać ją do fachowca a najlepszy to PiotrK.

39

Odp: pompa wtryskowa

Może banalne pytanie.W którym miejscu jest ten oring na pompce zasilającej?Czy ten symering można wymienić odkręcając tylko sprzęgiełko a nie całą pompe?

40

Odp: pompa wtryskowa

Kupiłem silnik do Bizona który chodził w Autosanie. W związku z tym mam pytanko czy pompa paliwowa musi być zmieniona czy może zostać ta co jest,rozmawiałem z kilkoma ludzmi i zdania są podzielone. Podobno są inne regulatroy obrotów i w Bizonie nie będzie to chodziło jak trzeba.Wiem że to nie jest Forum Bizona ale bana chyba nie dostane za pytanie.