41

Odp: pompa wtryskowa

jest inny regulator pompa bizona nastawiona jest na stałe obroty a

42

Odp: pompa wtryskowa

Inna jest głowica, tzn. inne zawory ssące (nie zawsze, bo autosany i bizony miały te silniki przemiennie). Za to regulatory pompy wtryskowej są zawsze przypisane ściśle do typu użytkowego. Nie da się na dłuższą metę pojeździć silnikiem SW 400 zamienionym miejscami. Ekonomika Cię pokona. Na chwilę, i owszem.

43

Odp: pompa wtryskowa

Czyli zmiana pompy załatwi sprawe? silnik od Autosana nie nadaje się do Bizona na dłuższą mete czy jak bo się troche przeraziłem.

44

Odp: pompa wtryskowa

Tak, zmiana pompy zawsze kończy temat. Wcześniej, jak masz szczęście, trafi Ci się silnik z odpowiednimi zaworami ssącymi (większymi). Tak czy inaczej, jak masz SW 400 w dobrej cenie to bierz. Skończyły się czasy Starów z tymi silnikami - Starów już praktycznie nie ma. Autosany właśnie kończą swój żywot. Za chwilę zostanie alternatywa - wymienić silnik SW 400, to tylko z kombajnu do kombajnu. Czyli ze złoma na wraka. A profesjonalna mechaniczna obróbka tego akurat silnika tania nie jest !

45

Odp: pompa wtryskowa

Kupiłem SW-400 za 2 tyś podobno przejechał po remącie kapitalnym 2 tyś km,stan wizualny jest ok ciśnienie oleju 6 atm,reszta wyjdzie w polu.

46

Odp: pompa wtryskowa

no byle nie bokiem

47

Odp: pompa wtryskowa

Dzisiaj odebrałem pompę po regeneracji wszystko działało ok przez jakieś 20 minut i w końcu jak wszedł mi na obroty cały obrotomierz okrążyła wskazówka :wow: na gaz w ogóle nie reagował tylko wył jak wściekły aż przewód zasilający zerwałem z pompy i zgasł mad jutro wiozę ją z powrotem i chyba coś temu pompiarzowi zrobię za taką chałe :gun: :box:

48

Odp: pompa wtryskowa

Kiedyś miałem to samo w kombajnie i okazało się że zatkany był odpowietrznik w pompie, po wyczyszczeniu wszystko wróciło do normy

49

Odp: pompa wtryskowa

mam taka prozbę jezeli ma ktos zdjecie pompy paliwowej 323 z odłoczonym smarowaniem centralnym...Bo chce odlaczyc ale nie wiem gdzie dokladnie ktore rorke zaslepic dzieki za pomoc ..maniek21..

50

Odp: pompa wtryskowa

Temat już był poruszany, zobacz np. tu:

http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 535#p13535

i tu:

http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=51&p=2

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

51 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2009-12-12 12:05:36)

Odp: pompa wtryskowa

Piotrze a powiedz ruszył u ciebie już ten stół probierczy bo bym może się zdecydował na oddanie ci pompy i wtrysków do regeneracji... bo w pompie się ta listwa zacina i pracownik mi już ją raz rozruszał..poza tym z odłączonej rurki od centralnego smarowania powoli zaczyna kapać...

P.s. A common raila też już testujesz? smile Bo autko z common railem kupiłem i mam parę pytań wink

52

Odp: pompa wtryskowa

J a bim miał dwie do wysłania WRAZ Z WTRYSKAMI

53

Odp: pompa wtryskowa

No niestety, osobiście jeszcze nie robię ani "naszych" pomp, ani Common Rail'a :-( Jak zwykle, jak coś zależy od naszych kompletnie niekompetentnych urzędasów, to z reguły się nie udaje od razu hmm

Pompy, jak mocno nie zależy na czasie, to spokojnie możecie mi podrzucić, a wtryskiwacze to jak zawsze - od ręki.

Maxi, jak puszcza Ci pompka podająca, to też załatwię Ci ją od ręki.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

54

Odp: pompa wtryskowa

pytanie dla znawców tematu smile  sróbka  na pompie fi6  to jest od dawki paliwa ale chwilowej  ?? jeśli sie nie myle  a co jest odpowiedizalne  za dawke paliwa  non stop  wiadomo ciśnienie mniejsze na wtryskach spowoduje dostarczanie  do silnika większej ilości paliwa  no tak  ale na pompie chyba tez jest coś takiego żeby zwiększyc jej wydatek paliwa nie tylko chwilowy  jak sie to robi ?? 
bo zrobiłem takim domowym sposobem test pompy i poprostu na każdej sekcji nie ma takiej samej dawki przez co silnik niema takiej mocy jak powinien czy to już sa poszczegulne sekcje do wymiany czy może sie to jakos reguluje ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

55

Odp: pompa wtryskowa

Z tego, co pamiętam odkręca sie pokrywę z tyłu pompy znajduje sie tam takie małe cięgło od listwy i wykręcając je o jesrn obrót zwiększamy dawkę stała. Wojtas powiem tak mam pompę po regeneracji+ wymiana wtryskiwaczy z Trzebnicy wiosna była robiona totalny brak mocy przy jesiennych pracach z pługiem 2x2 lub 1x3, ale to juz na słabszych kawałkach byłem juz zdecydowany zima wysłać ja do PiotraK na sprawdzenie. Zwiększanie dawki stałej tak jak pisałem o jeden później o drugi obrót tylko powodowało paliworzerność silnika, więc wróciłem do ustawień pierwotnych i dopiero wykręcając śrubkę z przodu pompy zaczął normalnie pracować silnik okazało sie, że na III klasie miejscami glina spokojnie idzie 2x3, 3x1a nawet daje rade 2x4, ale tylko kawałem i zaczyna słabnąc a co najlepsze po zabawach z w\w śrubka wystarczają mu obroty rzędu 1500-1600 gdzie wcześniej 2000 było norma.

56

Odp: pompa wtryskowa

Zamiast pytać wystarczyło tylko poszukać o TUTAJ

Na tym forum wszystko jest opisane , ale wiem wygodniej zapytać tylko po tych wszystkich pytaniach robi sie bałagan

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

57

Odp: pompa wtryskowa

własnie szukałem adminku ale nie mogłem znaleźc  przepraszam

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

58

Odp: pompa wtryskowa

święta więc wybaczam :beer:

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

59

Odp: pompa wtryskowa

dziękuje wszechmocny :dance::pa:

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

60

Odp: pompa wtryskowa

Ale pamiętajcie koledzy, że eksperymentując tymi śrubkami, zmieniacie dawkę jednocześnie we wszystkich sekcjach pompy o jednakową wartość. Żeby pompę dobrze ustawić, należy każdą sekcję sprawdzić/ustawić oddzielnie. Może być tak, że pompa na jednej sekcji daje za mało paliwa, a na innej za dużo i kręcąc tymi śrubkami zwiększycie dawki zarówno na tej sekcji co dawała za mało paliwa (i tu może być lepiej) jak i na tej sekcji co dawała za dużo paliwa (i tu już może być gorzej). Ostrożnie róbcie takie rzeczy.

P.S.
Ktoś, gdzieś, niedawno, pytał się o olej w pompie, a konkretnie w regulatorze. Olej ten nie spływał z regulatora do korpusu pompy. Chciałem to wyjaśnić, ale nie mogę teraz znaleźć tego wątku. Wie może ktoś gdzie to jest?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.