81

Odp: pompa wtryskowa

Panowie mam pytanie jak wymienić uszczelniacz w pompie paliwowej bo mi cieknie olej a mam centralne smarowanie pompy więc za dużo ubywa mi oleju chodzi mi o uszczelniacz znajdujący się pod podłączeniem przelewu do pompy a pomiędzy dwoma członami pompy.

82

Odp: pompa wtryskowa

Wykręć pompę ,odkręć sekcje wszystkie razem od obudowy ,uszczelnij silikonem i skręć z powrotem.

83

Odp: pompa wtryskowa

A jak zdionc chyba to jest regulator z głównego wałka pompy by pomte rozpołowic

84

Odp: pompa wtryskowa

Ta pompa dzieli sie na trzy części i wystarczy odkręcić wszystkie sekcje ''razem'' tam są 4 śruby na 13 klucz i wtedy będziesz mógł tam uszczelnić i oczywiście odkręć pokrywkę od regulatora.

85

Odp: pompa wtryskowa

Po 3 godz kimbinaci no i zdiołem regulatot  całom jego obudowe i znalazłem przyczyne wycieku oleju zle był założony gumowy uszczeniacz opmiendzy segmetami był krzywo założony jutro otpale i w pole tam się okarze czy pomogło

86

Odp: pompa wtryskowa

Mam pytanie: co ile powinno się wymieniać olej w pompie paliwowej w c330, jaki ten olej i ile?

87

Odp: pompa wtryskowa

silnikowy znaczy taki jak do silnika lejesz

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

88

Odp: pompa wtryskowa

olej do pompy do c-330 lejesz taki jak do silnika czyli najczęściej superol. Robi się to przy wymianie oleju silnikowego czyli co około 150-200 Mth, wprawdzie można również co 2 raz i się bieda nie stanie ale znam sytuacje że się zapomni czy ostatnio był wymieniany i czy to teraz się powinno wymienić czy przy następnym razie. Dlatego powinno się co wymianę w silniku - tym bardziej że idzie tam 300 czy 400 ml.... więcej dobite ciapki dziennie przepalą...

89

Odp: pompa wtryskowa

szczeże mówiąc  nie wymieniałem ani nie dolewałem do pompy oleju jakieś 6 lat i chodzi big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

90

Odp: pompa wtryskowa

Tak myślałem, że silnikowy smile Dzięki za informację wink

91

Odp: pompa wtryskowa

Bezpieczniejszy do pompy jest Lux.

92

Odp: pompa wtryskowa

Na luxie parę silników koło mnie straciło życie.. sam go akurat nigdy nie używałem więc nie wiem gdzie powinien być stosowany. Do pompy wtryskowej wszyscy producenci podają taki jak do silnika a że go idzie bardzo mało (z reguły poniżej 500 ml) to chyba żaden koszt go wymienić. Tym bardziej że przy wymianie zawsze trochę zostaje....

93

Odp: pompa wtryskowa

Lux to olej idealny do sprężarek, więc i pompie wtryskowej krzywdy nie zrobi tym bardziej , że wytrzymuje wysokie temperatury pracy.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

94

Odp: pompa wtryskowa

Na Lux-ie przeciekająca paliwem pompa wtryskowa się nie zatrze, a na normalnym oleju silnikowym niestety tak i to jest jedyna ale bardzo ważna przewaga oleju Lux, nad wszystkimi obecnymi hiper-super olejami silnikowymi. Co do zalewania nim silnika, to nadaje się jak silnik jest z okolicy II wojny Światowej smile

95

Odp: pompa wtryskowa

czy pompa z samochodu (z przyśpieszaczem) nadaje sie do 303?? ja sie zachowuje silnik z taka pompą?

96

Odp: pompa wtryskowa

pawlon napisał/a:

czy pompa z samochodu (z przyśpieszaczem) nadaje sie do 303?? ja sie zachowuje silnik z taka pompą?

Jak byś mógł sprecyzowac z jakiego samochodu.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

97

Odp: pompa wtryskowa

Pewnie od samochodu IFY Chyba Czesio ma taką w 303 ale on ma założone turbo

98

Odp: pompa wtryskowa

Mówią że silnik na pompie z IFA W50 z przyspieszaczem kąta wtrysku na pewno będzie żwawszy, chętniej wkreci się na oboty i chętniej napije się ropki. Nie jestem pewien ale pod obciążeniem chyba bedzie problem z utrzymaniem stałych obrotów silnika

Tylko głupi nie wie że jest głupi a mądry to wie

99

Odp: pompa wtryskowa

z ciężarówki ma inny regulator pompa i się nie nadaje

100

Odp: pompa wtryskowa

A cały silnik od ify????