101

Odp: pompa wtryskowa

Cały silnik jest ten sam różni się tylko osprzętem w tym właśnie ową pompą wtryskową. W fortschrittach były montowane silniki właśnie z  ciężarówek.

Tylko głupi nie wie że jest głupi a mądry to wie

102

Odp: pompa wtryskowa

pompa pochodzi z w50, i słyszałem że na samochodowym regulatorze są kłopoty z utrzmaniem obrotów pod wpływem obciążenia, mam nadzieję że czesio cos podpowie

103

Odp: pompa wtryskowa

sprzęt rolniczy posiada pompę z regulatorem małym wielozakresowym, natomiast ifa w50 posiada pompę z regulatorem dużym  dwuzakresowym, ja mam pompę od ciągnika tylko przyspieszacz z ciężarówki silnik od ciężarówki jest ten sam poza kolektorami wydechowym i ssącym, misą olejową, deklem rozrządu i wspominaną pompą paliwa

104

Odp: pompa wtryskowa

Pompy z regulatorem wielozakresowym zakładane również były do W50, a założenie przestawiacza kąta wtrysku wcale nie powoduje jakiegoś znacznego wzrostu spalania i z uwagi na charakter spalania paliwa w tych silnikach (znacznie inny niż we współczesnych) przy turbo również będzie on wskazany.
Różnica jeszcze jest w kole zamachowym, mechanizmie napędu linki obrotomierza, czasami w wale korbowym (chodzi tu o śruby do koła zamachowego), czasami w filtrze oleju, pompie wody i w dwóch szpilkach głowicy. Dwie z nich są dłuższe, do przymocowania uchwytów tłumika. Dobrze też jest zostawić żeliwne pokrywy klawiatury, bo są lepsze od aluminiowych. Różnic może być jeszcze więcej, ale są one już mało istotne.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

105 Ostatnio edytowany przez pawlon (2011-04-28 22:00:21)

Odp: pompa wtryskowa

Piotrze krótko: pompa z samochodu moze byc stosowana w ciagniku?
ma w tej chwili założoną pompę z samochodu ale ciągnik dość dziwnie się zachowuje, I teraz nie wiem czy to wina nieodpowiedniej pompy do ciągnika czy moze wina że pompa nadaje sie do remontu

106

Odp: pompa wtryskowa

jak ma duży regulator to się nie nadaje

107

Odp: pompa wtryskowa

czesiu a odczuwasz róznicę pomiedzy pompą z przyśpieszaczem a pompę bez przyspieszacza?

108 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2011-04-29 08:55:09)

Odp: pompa wtryskowa

Przyspieszacz pokazuje swoje dobre strony tylko w wysokim zakresie obrotów, bo dopiero wtedy jest on w stanie przestawić zapłon. Przy niższych obrotach i przy pompie ustawionej dla traktora czy kombajnu, jego praca będzie znikoma o ile w ogóle się ruszy.

Jeśli chodzi o te pompy z regulatorem dwuzakresowym (tym dużym) to można je stosować w traktorach, ale raczej tylko w transporcie. Regulator taki ma tylko ograniczenie obrotów maksymalnych i biegu jałowego, a pomiędzy nimi to silnik chodzi jak "chce" i trzeba regulować wszystko nogą. W polu to się nie sprawdzi, bo przy zmianach obciążenia będzie zmieniała się prędkość silnika i trudno będzie ustabilizować ją na w miarę stałym poziomie i dlatego do maszyn rolniczych, tak jak powiedziano prędzej, stosuje się regulatory wielozakresowe (te małe). Regulatory te potrafią utrzymać stałą prędkość silnika, niezależnie od jego obciążenia. Zależy to oczywiście od stanu regulatora, od jego wyregulowania oraz od wiedzy i zdolności samego pompiarza, który zagłębia w niego swoje palce. Czasami, jak wiecie, pompiarze poza "dobrą" gadką niewiele więcej potrafią zrobić z tymi pompami. Chodzi mi oczywiście o pompy do "naszych" silników, bo to z nimi właśnie pompiarze mają najwięcej problemów, bo ich po prost nie znają. Nie jest to oczywiście regułą, ale zdarza się często, a nawet bardzo często.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

109

Odp: pompa wtryskowa

wielkie dzięki Piotrze.
U mnie traktor w polu zachowuje sie tak jak opisałeś, pod wpływem zmiany obciążenia zmieniają sie obroty silnika, trzeba je cały czas korygować pedałem.
A jeszcze jedno pytanie: czy wałek główny z pompy samochodowej pasuje do pompy ciągnikowej?

110

Odp: pompa wtryskowa

a ja dodam że kilka lat temu przerabiałem taki silnik z samochodu który wydachował paszowozem w okolicy Wałbrzycha
w moim mówiąc oryginalnym  silniku poszła woda do oleju więc kupiłem ten silnik ,a to była porażka ,silnik niby super roboty do ch.......y musiałem przełożyć  cały osprzęt  łącznie z kołem zamachowym i pasowym ,także panowie nie polecam ,obroty były takie że wskazówka chciała się urwać , w polu trzymałem go na 1800obr ,w tedy lato było gorące i   ledwo szedł szedł aż zdechł  i od nowa przekładka
a co do ustawienia pompy wtryskowej to powiem że pompiarze mają wytyczne do ustawień w 50 i tak ustawiali przynajmniej w moim powiecie ,kiedyś gość mi powiedział jak ci nie kopci to sobie tę śrubkę wykręć .

111

Odp: pompa wtryskowa

Wałek pasuje, bo to są te same wałki.

Z zamianą silników to jest tak, że jeżeli wiesz co masz do zrobienia i zamiany, to robi się to sprawnie i szybko, a z kupowaniem drugiego silnika "w idealnym stanie", to niestety często tak bywa. Lepiej zrobić porządny remont swojemu staremu silnikowi lub kupić drugi, ale tylko z zamiarem złożenia z tych dwóch, lub nawet trzech, tego jednego jedynego. Wtedy to ma sens, inaczej to taki totolotek z bardzo małym prawdopodobieństwem wygranej.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

112

Odp: pompa wtryskowa

Witam mam pytanie apr. regulatora przy pompie wtryskowej od fortschritt e 512
Mianowicie pękła mi sprężyna która znajduje sie w górnej części tegoż regulatora i nie mogę tej sprężyny nigdzie dostać. Czy ma ktoś może jakiś schemat tego regulatora i czy ktoś wie jak tą sprężynę nazwać żeby w sklepie wiedzieli o co chodzi??

113

Odp: pompa wtryskowa

Cześć! U góry masz zakładki SKLEP i SERWIS gdziekolwiek zadzwonisz to Ci przyślą.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

114

Odp: pompa wtryskowa

Witam Panowie mam pytanie odnośnie oleju w pompie wtryskowej,od pewnego czasu z pod korków wlewowych oleju  przy,wyższych obrotach zaczyna tryskac ropa odkręcilem śrubkę spustową a tam zamiast, oleju wyleciala ropa,co to może byc? I czy można na to zaradzic samemu, czy sprawę oddac do pompiarza, dzięki za rady.

115

Odp: pompa wtryskowa

Chyba nie masz centralnego smarowania, bo już byś pewnie zatarł silnik. Może puszczać pompa zasilająca lub wtryskowa na sekcjach.

116

Odp: pompa wtryskowa

tak masz rację centralnego smarowania nie ma twoim zdaniem  to sprawa poważna i ile ewentualny koszt naprawy sam silniczek pyka jak zegarek  odpala ok  obroty nie falują .

117

Odp: pompa wtryskowa

Sprawa raczej prosta a koszt 1 zł ,rozbierz pompkę zasilającą i wymień oring na popychaczu.

118

Odp: pompa wtryskowa

Pod warunkiem, że poleciała tylko pompka i ma ona ten o-ring. Gorzej jak będzie to pompka bez o-ringu. Poza tym, oprócz sekcji lubią jeszcze puszczać ich uszczelnienia lub nawet sam korpus...
Oby to tylko była pompka, bo inaczej kilka stówek będziesz musiał na to przeznaczyć.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

119

Odp: pompa wtryskowa

Miałem podobny problem i to do tego stopnia że pompa wtryskowa napełniała się w zastraszjącym tempie ale po wymianie pompki zasilającej jest wszystko ok.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

120

Odp: pompa wtryskowa

Dzięki panowie za rady dzisiaj rozkręciłem pompę zasilającą i oringu nie znalazłem chyba że go niema gdzie on powinien byc?I czy z takim stanem rzeczy mogę jeszcze trochę pojeżdzic bo na regenerację trzeba poczekac