1 Ostatnio edytowany przez xtc (2019-05-11 14:49:35)

Temat: Fortschritt zt303

Witam, Panowie zamierzam kupić zt303 i w związku z tym mam do Was trochę pytań smile

1 Ile Waszym zdaniem obecnie warto dać za zt303 ?

2 Może ktoś wie o jakimś wartym uwagi na sprzedaż, musi być zarejestrowany, najlepiej z woj. Dolnośląskiego, Opolskiego, Śląskiego ?

3 Byłaby jakaś chętna osoba np. z Dolnośląskiego u której można by było obejrzeć taki model ?

Pozdrawiam

2

Odp: Fortschritt zt303

Teoretycznie nie więcej niż 7 tys pod warunkiem że jest w miarę sprawny i z papierami , ale praktycznie patrząc po olx obecnie trzeba dać powyżej 10 tys.

3

Odp: Fortschritt zt303

Mam 323  za dobre pieniądze

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

4

Odp: Fortschritt zt303

Bardziej podoba mi się 303, tylko zastanawia mnie jak głośno jest w jego kabinie.

5

Odp: Fortschritt zt303

xtc napisał/a:

Bardziej podoba mi się 303, tylko zastanawia mnie jak głośno jest w jego kabinie.

Głośność zależy od stanu ciągnika a głównie skrzyni biegów. Napewno w porównaniu 303 z 323 jest kolosalna różnica, oczywiście  z ukłonem w stronę 323 w którym jest w miarę cicho (spokojnie można rozmawiać przez telefon i słuchać radia).

6

Odp: Fortschritt zt303

xtc napisał/a:

Witam, Panowie zamierzam kupić zt303 i w związku z tym mam do Was trochę pytań smile

1 Ile Waszym zdaniem obecnie warto dać za zt303 ?

2 Może ktoś wie o jakimś wartym uwagi na sprzedaż, musi być zarejestrowany, najlepiej z woj. Dolnośląskiego, Opolskiego, Śląskiego ?

3 Byłaby jakaś chętna osoba np. z Dolnośląskiego u której można by było obejrzeć taki model ?

Pozdrawiam

Mam zt 300,303,323 tylko że z kabinami od 323 w różny sposób montowanymi. A i 323 z kabiną od Newholland

7

Odp: Fortschritt zt303

Piotrfire ile sobie cenisz za swojego 323?

8

Odp: Fortschritt zt303

12000

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

9

Odp: Fortschritt zt303

Bardzo dobra cena, sprzęt zadbany z tego co pamiętam.

10

Odp: Fortschritt zt303

arek323 napisał/a:
xtc napisał/a:

Bardziej podoba mi się 303, tylko zastanawia mnie jak głośno jest w jego kabinie.

Głośność zależy od stanu ciągnika a głównie skrzyni biegów. Napewno w porównaniu 303 z 323 jest kolosalna różnica, oczywiście  z ukłonem w stronę 323 w którym jest w miarę cicho (spokojnie można rozmawiać przez telefon i słuchać radia).

Nie wiem czy miałeś c360, ale takie porównanie mnie interesuje czyli zt303 z oryginalną kabiną i c360 ze ''szklaną'' kabiną.

11

Odp: Fortschritt zt303

Ja miałem c-360 z tą blaszanką. Obecnie na stanie mam cały czas 303 w nim uważam że jest głośniej, ale luźniej.

12

Odp: Fortschritt zt303

Głośniejsza jest skrzynia czy po prostu hałas przedostający się od silnika ?

13

Odp: Fortschritt zt303

Skrzynia, most, to raczej głośniejsze w c-360, chodzi raczej o ogólne odczucie. Ale to moje odczucia, dotyczące moich ciągników.

14

Odp: Fortschritt zt303

Wielkie dzięki.

15

Odp: Fortschritt zt303

xtc napisał/a:
arek323 napisał/a:
xtc napisał/a:

Bardziej podoba mi się 303, tylko zastanawia mnie jak głośno jest w jego kabinie.

Głośność zależy od stanu ciągnika a głównie skrzyni biegów. Napewno w porównaniu 303 z 323 jest kolosalna różnica, oczywiście  z ukłonem w stronę 323 w którym jest w miarę cicho (spokojnie można rozmawiać przez telefon i słuchać radia).

Nie wiem czy miałeś c360, ale takie porównanie mnie interesuje czyli zt303 z oryginalną kabiną i c360 ze ''szklaną'' kabiną.

Mam c360 i to 2 sztuki także wiem o co ci chodzi i do czego zamierzasz. Jeżeli w 303 dopicujesz kabinę(wszystkie blachy dobrze poskręcasz) i jeszcze wytniesz gumę na podłogę z jakiejś taśmy w miarę grubej to będzie o wiele ciszej jak w c360. Trochę roboty i nawet radia będzie można posłuchać. Ale dalej największy wpływ na głośność w kabinie ma skrzynia i jej stan, silnik to dopiero słychać jak otworzysz drzwi lub dach.

16

Odp: Fortschritt zt303

U mnie w 303 od początku najbardziej było słychać że sprzęgła, jak przelozyłem od 300 to nie ten traktor smile ogólnie 303 można porównać do 360 (Mam i jednego i drugiego) szeryf jak ma 323 za te pieniądze to tylko brać.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

17

Odp: Fortschritt zt303

ja mam 303 na sprzedaż

Rolnik z powołania:-)

18 Ostatnio edytowany przez Massey (2019-05-13 08:18:46)

Odp: Fortschritt zt303

W moim 300 założyłem nowe uszczelki na drzwi i między błotniki i kabinę ,wszystkie blachy mam dobrze poskręcane , wydech dorobiłem długi tak żeby wystawał jeszcze z 20 cm ponad dach i jest naprawdę sporo ciszej jak w c360 z nową kwadratową kabiną. Hałas można by porównać z c385 tyleże w zt300 słychać bardziej skrzynie a z kolei w c385 tylko ryk silnika , szczególnie jak się ma krótki oryginalny tłumik.

19

Odp: Fortschritt zt303

Panowie bardzo dziękuję za tak liczne odpowiedzi, właśnie takie porównanie mnie najbardziej interesowało.

Pajej szukam czegoś bliżej.

20

Odp: Fortschritt zt303

Koło Kłodzka jest ogłoszenie o 2 sztukach 303 z tym że jeden ma tura i niby na chodzie, chyba że szukasz do remontu to jest koło mnie za 4500 zł (skrzynia na pewno sprawna) tylko silnik do poprawy, koła i stan wizualny.