Temat: Kołysanie się MDW 525

Cześć.  Jak w temacie. MDW kołysze się na boki srednio co dwoe sekundy jak chodzi na pusto. Przejrzałem w zeszłym roku cały mechanizm podsiewacz / kosz sitowy. Tuleje są w porządku. Jedną przepchnąłem lekko na presie bo byla źle osadzona. Natomiast zauważyłem, że lewy wahacz w stosunku do prawego ma lekkie wyprzedzenie. Czy ktoś miał podobny problem i jest w stanie powiedzieć czy jest tam jakaś regulacja?
Przyglądałem się też wytrząsaczom. Wygląda wszystko w porządku.  Mam pomysł żeby ściągać paski i sprawdzić wtedy zachowanie kombajnu. Który z elementów powoduje kołysanie kombajnu. Czy podsiewacz czy wytrząsacze.
A może te kombajny tak mają ?

Siły na zamiary zmierz....

2

Odp: Kołysanie się MDW 525

Może wałek od napędu podsiewacza jest lekko skręcony ale to pewnie by od razu wszystko rwało

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2019-07-03 11:08:03)

Odp: Kołysanie się MDW 525

Zdjąłem pasek od wytrząsaczy. I kombajn nie buja się.  Jeden wytrząsacz ustawiłem bo mialem wrażenie,ze jakiś naciągnięty jest. Ale zauważyłem że jedno łożysko wytrząsacza  ma lekki luz. Wymienię je i zobaczymy.
Oba łożyska wału do wymiany plus jedno wytrząsacza
Łożysko z obudową 206
Łożysko 6209K.

Siły na zamiary zmierz....

4 Ostatnio edytowany przez majsterwichajster (2019-07-03 22:11:40)

Odp: Kołysanie się MDW 525

Mnie się zdaje, że łożysko nic nie pomoże na bujanie się. W 517-tce wyrównoważałem wszystkie wytrząsacze dokręcając do nich płaskowniki (wszystkie wytrząsacze były wyjęte), aby oparte na mocowaniach pod łożyska miały taki sam ciężar. Po uruchomieniu kombajnu mocno kołysało. Odkręciłem moje przeciwwagi, a drgania się trochę zmniejszyły. Z tego co wiem, wału o pięciu wykorbieniach nie da się wyrównoważyć bez montowania dodatkowych mas wirujących.
Będzie się bujać.
Podejrzewam,że będzie się bujać intensywniej, kiedy w kołach jest mało powietrza oraz gdy zdjęty jest heder.

5

Odp: Kołysanie się MDW 525

Witam koledzy chcial bym sie zapytac jak ustawiacie to pierwsze sito w mdw 525 i jakie mniek wiecej obroty wetylatora ma zboża i rzepak. Pozdrawiam.

6 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2019-07-04 09:26:30)

Odp: Kołysanie się MDW 525

Jasiuhonda Wentylator miałem na 720 obrotów  na rzepak a co do sita się nie wypowiem. Dolne całkiem zamykam a górne miałem otwarte na 3mm ale cudownie czysty rzepak nie był. A zboże to tak jak radzili koledzy górne mniej więcej na wysokość ziarna (5-7mm) a dolne na jego grubość. A prawda jest taka że ma się to nijak do czystości bo trzeba korygować aż będzie dobrze ;P i zgrać z wiatrem.  Wiatru nie miałem w niczym więcej niż 1300
.
Majsterwichajster obracam ręką trzymając za wytrzyąsacz i powiem szczerze że po wymianie łożysk i ustawieniu wytrząsaczy jest o niebo lepiej.

Siły na zamiary zmierz....

7

Odp: Kołysanie się MDW 525

jasiuhonda napisał/a:

Witam koledzy chcial bym sie zapytac jak ustawiacie to pierwsze sito w mdw 525 i jakie mniek wiecej obroty wetylatora ma zboża i rzepak. Pozdrawiam.

cały czas mam je zamkniete

mdw

8

Odp: Kołysanie się MDW 525

Yoko a może Ty jako użytkownik powiesz czy Kombajnem Ci buja ?

Siły na zamiary zmierz....

9

Odp: Kołysanie się MDW 525

Na zbozu tez macie zamkniete to pierwsze sito? I jakie obroty wentylatora w pszenicy i życie? A co do bujania to u mnie nic takiego sie nie dzieje ale mialem zle ustawione wytrzasacze i udezaly o siebie...

10 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2019-07-04 10:31:01)

Odp: Kołysanie się MDW 525

na boki nie buja, przód tył troche tak, lata robią swoje i pare rzeczy już też do wymiany, na zbożu tez zamykam bo u mnie strasznie sie zabija ono słomą.

mdw

11

Odp: Kołysanie się MDW 525

Piotrek1990 napisał/a:

Jasiuhonda Wentylator miałem na 720 obrotów  na rzepak a co do sita się nie wypowiem. Dolne całkiem zamykam a górne miałem otwarte na 3mm ale cudownie czysty rzepak nie był. A zboże to tak jak radzili koledzy górne mniej więcej na wysokość ziarna (5-7mm) a dolne na jego grubość. A prawda jest taka że ma się to nijak do czystości bo trzeba korygować aż będzie dobrze ;P i zgrać z wiatrem.  Wiatru nie miałem w niczym więcej niż 1300
.
Majsterwichajster obracam ręką trzymając za wytrzyąsacz i powiem szczerze że po wymianie łożysk i ustawieniu wytrząsaczy jest o niebo lepiej.

Jakim cudem ustawiłeś wiatr na 1300 u mnie max to 800-820, chyba że czujnik mnie oszukuje

12

Odp: Kołysanie się MDW 525

Dzieki za odpowiedzi glownie chodzilo mi o wiatr tak mniej wiecej zeby wiedziec jak ustawic na poczatku pozniej to wiadomo trzeba korygowac... YOkoslaw a masz dobry ten grzebien za podloga bo moze przez niego zapycha sie to sito sloma.

13 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2019-07-04 15:19:35)

Odp: Kołysanie się MDW 525

sławek77 napisał/a:
Piotrek1990 napisał/a:

Jasiuhonda Wentylator miałem na 720 obrotów  na rzepak a co do sita się nie wypowiem. Dolne całkiem zamykam a górne miałem otwarte na 3mm ale cudownie czysty rzepak nie był. A zboże to tak jak radzili koledzy górne mniej więcej na wysokość ziarna (5-7mm) a dolne na jego grubość. A prawda jest taka że ma się to nijak do czystości bo trzeba korygować aż będzie dobrze ;P i zgrać z wiatrem.  Wiatru nie miałem w niczym więcej niż 1300
.
Majsterwichajster obracam ręką trzymając za wytrzyąsacz i powiem szczerze że po wymianie łożysk i ustawieniu wytrząsaczy jest o niebo lepiej.

Jakim cudem ustawiłeś wiatr na 1300 u mnie max to 800-820, chyba że czujnik mnie oszukuje

To coś MAsz skopane bo bez problemu na wyjechanym pasie  wyciągam 1500 a w instrukcji podają nieziemskie wartości smile

Siły na zamiary zmierz....

14

Odp: Kołysanie się MDW 525

niby ok wszystko, ja po wymianie wariatora od wiatru kręce go teraz na 1800 obrotów

mdw

15

Odp: Kołysanie się MDW 525

jasiuhonda napisał/a:

Dzieki za odpowiedzi glownie chodzilo mi o wiatr tak mniej wiecej zeby wiedziec jak ustawic na poczatku pozniej to wiadomo trzeba korygowac... YOkoslaw a masz dobry ten grzebien za podloga bo moze przez niego zapycha sie to sito sloma.

Wrzucę zdjęcie z instrukcji obsługi.

Siły na zamiary zmierz....

16

Odp: Kołysanie się MDW 525

yokoslaw napisał/a:

niby ok wszystko, ja po wymianie wariatora od wiatru kręce go teraz na 1800 obrotów

Mój grzebień za pierwszym sitem tym półmetrowym zaraz za podsiewaczem ma z 25 cm długości i brakuje jednego pręta. Ale nie ma problemu z zabijaniem sit

Siły na zamiary zmierz....

17

Odp: Kołysanie się MDW 525

Mi chodzilo o grzebien przykrecony do podlogi...

18

Odp: Kołysanie się MDW 525

Nie wiem zatem o czym mowa. Jasiu podaj maila wyślę Ci te nastawy rano

Siły na zamiary zmierz....

19

Odp: Kołysanie się MDW 525

Chodzi o grzebien ktory jest przykrecony do podlogi podsiewacza i wistaje on nad to pierwsze sito tak do polowy. Jak go nie bedzie to moze sie zapychac to sito sloma.... moj email jasiu.honda@wp.pl

20 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2019-07-05 08:40:20)

Odp: Kołysanie się MDW 525

To tego  grzebienia nie  ma u mnie. Owszem było coś takiego w 512. A tu zaraz za podsiewaczem jest sito żaluzjowe pólmetrowe które ma dokladnie taki grzebień na końcu i o nim ja mówię. OK wysyłam

https://drive.google.com/file/d/1VkdRD5-Seu9oMJO5GBBfguDp6Ua7fI3x/view?usp=drivesdk

Siły na zamiary zmierz....