41

Odp: Kołysanie się MDW 525

panowie a co to za listwa dajcie fotke jak sie ja załącza i rozłącza bo mam w tym roku jęczmień do koszenia
no i problem numer 2 jak kosze to mi sie grzeje i musze stawac jak jade i nie kosze to jest okej
juz sam nie wiem co zrobić czyściłem chłodnice i nic a chłodnicy do oleju silnikowego jak w bizonie nie założysz chyba ze ktoś ma jakieś inne pomysły coś moze ktoś ma pomysly

42

Odp: Kołysanie się MDW 525

Z przodu z lewej strony za kołem przednim masz taką małą dźwigienkę na przednim mocowaniu klepiska. Masz dwie pozycje. Do przodu(na dół) - opuszczona. Do tyłu(do góry)- podniesiona. Podnosza się takie " klapki" pod klepiskiem.
A może masz zakamienioną chłodnice albo pompę do dupy ? I Jak dostanie po garach to się grzeje. Ostatnio widziałem ogłoszenie, w którym przy 524 ktoś założył drugą chłodnice. To nowy nabytek  ?

Siły na zamiary zmierz....

43

Odp: Kołysanie się MDW 525

piotrek a wysłął byś mi fotke tego bo nie wiem o co chodzi czy to tak zwany docisk klepiska
ale po czym poznać ze pompa wody do dupy wyciągalem ja w tamtym roku jest sztywna i sa lopatki w stanie dobrym kiedyś jeżdził na wodzie moze go odkamienić ale czym co wlać zeby silnik odkamienić i chłodnice ale go nie rozwalić

44

Odp: Kołysanie się MDW 525

Mi w zeszlym roku w 514 tez mialem klopoty z teperatura... chlodnica niby czysta ale poswiecilem 2 godziny i ja porzadnie wydmuchalem i jak reka odjal

45

Odp: Kołysanie się MDW 525

tak chlodnice to mam perfekcja
a panowie w 524 ile obrotów ma u was silnik co pokazuje zegar

46

Odp: Kołysanie się MDW 525

U mnie 2150-2200

47 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2019-07-19 22:57:29)

Odp: Kołysanie się MDW 525

W 525 ciężko wydmuchać dobrze chłodnice a zwłaszcza tą od hydrauliki.
Co do obrotów to nie wiem bo padł mi czujnik.

Siły na zamiary zmierz....

48

Odp: Kołysanie się MDW 525

Ja mam obroty na 2200.  Jak macie ustawione to drugie klepisko w 525 na zborze? na maxa do gory?

49 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2019-07-20 00:31:18)

Odp: Kołysanie się MDW 525

Piotrek1990 napisał/a:

U mnie jest ustawione na 1 dziurę tak ze pchając wajchą na dół można obniżyć o kolejne dwie. Czy tak powinno być nie wem ale tak mam. Zboże było czyste ale trochę potłuczone przez tą listwę o której nie wiedziałem  smile

Pisałem już o tym klepisku smile

Dziś przyszło mi zaczynać w jęczmieniu. Tez straciłem z 10 minut, żeby zaczął łykać

Siły na zamiary zmierz....

50

Odp: Kołysanie się MDW 525

Skleroze mam;) u mnie trzeba bylo heder wyczyscic papierem sciernym i dopiero wtedy bylo dobrze...

51

Odp: Kołysanie się MDW 525

A teraz to każdy myślami z maszyną i na polu tongue

Siły na zamiary zmierz....