Temat: Novasem

Sąsiad kupił za 500zł takie cudo jak w linku, tylko trochę zapuszczone....
Da się tym siać ? Zastanawia mnie ustawienie głębokości bo nie ma żadnego kółka ani przed ani za talerzami. Sianie w beton typu łąka ok ale np oranka?
To cudo ma tylko 3 biegi resztę ustawwia się przesuwając zastawki i kółka wysiewające?
Widział ktoś takie cudo?

https://sprzedajemy.pl/siewnik-talerzow … nr58278841

2

Odp: Novasem

dokładnie ma takie talerze jak siewnik szu 3 6, produkcji rosyjskiej, talerze działają bardziej rozgarniająco a nasiona w tym rusku były sypane przez takie "portki" w dwóch rzędach i wcale tak mocno się nie zagłębiał. Mam jeszcze z takiego parę redlic talerzowych, miał jeszcze dzieloną skrzynię i można było wysiewać razem z nawozem, jednak ruska stal z nawozami działała bardzo krótko

3

Odp: Novasem

Więc głębokość regulowana dociskiem

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4

Odp: Novasem

Mpopis ile masz tych redlic talerzowych i czy chciałbyś je sprzedać? Mam fiński siewnik z dwiema komorami ,ale do nawozu ma łapy jak kultywator i przy bezorkowej wyciąga słomę. Myślę właśnie nad zastosowaniem do wysiewu nawozu też redlic talerzowych tak jak mają to nowsze typy tej firmy.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

5

Odp: Novasem

Ja uważam że pod uprawy ozime można dać po wierzchu czyli w Twoim wypadku bez żadnych łap czy talerzy.  czy to będzie na wierzchu czy 1-3 cm pod to żadna różnica.  Jare to inna bajka.

6 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2019-10-15 21:03:13)

Odp: Novasem

No i zostałem posiadaczem tego siewnika....
Puki co trafił na myjnie. wszystko działa i się kręci. Talerze może zjechane z 4mm.
Sporo powierzchownej rdzy...
No fakt 2,2m pomiędzy skrajnymi lejkami. Bez problemu rozstawię go na 2,3 i 6 przejazdów da 15m pod opryskiwacz.
Fajna skrzynia nasienna bo w razie siewu rzepaku nasiona wylecą praktycznie wszystkie.
Przy mojej bezorce talerze świetnie się spiszą w mieszaninie słomy i poplonu a bałagan na polu jest spory. Mam tylko dylemat czy wiosną przebronować i siać czy siać bez niczego...
Brona by zmniejszyła parowanie na całej powierzchni bo sam siewnik z grabkami to mało chyba co?

7

Odp: Novasem

pablo721 napisał/a:

Mpopis ile masz tych redlic talerzowych i czy chciałbyś je sprzedać? Mam fiński siewnik z dwiema komorami ,ale do nawozu ma łapy jak kultywator i przy bezorkowej wyciąga słomę. Myślę właśnie nad zastosowaniem do wysiewu nawozu też redlic talerzowych tak jak mają to nowsze typy tej firmy.

https://sprzedajemy.pl/siewnik-talerzow … nr60113482