1 Ostatnio edytowany przez kellyq (2019-10-06 10:30:59)

Temat: Sprzęgło drugi stopień zt303

Wyjmowałem wczoraj sprzęgło. Do poprawy jest wężyk od smarowania łożyska wyciskowego oraz powiększenie otworu w obudowie żeby bezstresowo móć wymienić śrubę łapki sprzęgła w razie w. Okazało się, że poza tym urwana jest jedna śruba m8 od regulacji drugiego stopnia. ktoś próbował to rozwiercić i urwał wiertło. Co to teraz z tym zrobić? Słobo widzę rozwiercanie tego. No i idąc dalej ktoś założył na śruby od łapek tulejki żeby wogóle dało się załączyć 2 stopień.

Pytanie brzmi czy mogę olać 2 stopień sprzęgła jeśli używam wałka wom tylko do rozsiewacza? Będzie bardzo zgrzytało? Jeśli to coś zmienia to mam sprzęgło przerobione na mechaniczne.

https://i.postimg.cc/FFwR0hX4/IMG-20191006-090023.jpg

2

Odp: Sprzęgło drugi stopień zt303

Jak masz na wierzchu to walcz ,ja nakrętkę położyłem i przyspawałem i poszło dość sprawnie

3

Odp: Sprzęgło drugi stopień zt303

To samo zrobiłem co Marcin w mojej 300tce ale na sprzęgle w ciągniku, jak bym miał na wierzchu to rozebrać sprzęgło, naspawać gluta do śruby, dospawać nakrętkę i wykręcić, jak gwint będzie zrypany wtedy cudowax z nakrętką, jak już chyba zauważyłeś wyjęcie sprzęgła to nie 5minut, wężyk od smarowania wymieniałem w 323 bez rozbierania ciągnika

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

4

Odp: Sprzęgło drugi stopień zt303

bez sprzęgła zgrzyta jak nie wiem co smile jak mi nie chodził drugi stopień to gasiłem i jak już prawie gasł to włączyłem  i dodawałem gazu smile

5

Odp: Sprzęgło drugi stopień zt303

Jak do rozsiewacza to powinien bez problemu odpalić na włączonym wom

E 516 na części
Telefon 695 076 269

6

Odp: Sprzęgło drugi stopień zt303

Udało się rozwiercić to gówno, tylko że teraz przegwintowałem to na m10, no i pozostałe 2 także tak zrobiłem żeby wyważenia nie tracić. Jaki tam ustawić luz, gdzieś widziałem że powinno być 2-2,5mm? Jak będzie za mały luz nie będzie wysprzęglał do końca, dobrze kombinuje?

7

Odp: Sprzęgło drugi stopień zt303

0.5mm

8

Odp: Sprzęgło drugi stopień zt303

https://naforum.zapodaj.net/3fc20b290278.jpg.html

Ktoś wie jaki rozmiar powinna mieć kulka numer 103? bo ją zgubiłem przy wymianie uszczelniaczy. Wszystko już złożyłem, próbowałem już to pedał sprzęgła chodzi bardzo lekko, jedynie to zostało założyć tą kulkę i wyregulować i w pole.

9

Odp: Sprzęgło drugi stopień zt303

chyba z wianka od rowera

Nie ma to jak FORTSCHRITT

10

Odp: Sprzęgło drugi stopień zt303

Witam.Panowie , mam problem w 323a a mianowicie przy włączaniu drugiego stopnia  nie wysuwa mi się silownik pneumatyczny , na pierwszym stopniu się wysunie a drugim nie chce , co może być za przyczyna ?

11

Odp: Sprzęgło drugi stopień zt303

A on przy pierwszym stopniu ma się wysuwać? chyba nie ..... na drugim owszem. Drugi się włącza jak dociśniesz pedał do przegrody kabiny. Włacznik jest pod  pedałem wysoko w przegrodzie. Kable wchodzą od zewnątrz.... do kabiny wchodzi dzyndzel

12 Ostatnio edytowany przez Colt (2021-01-14 07:32:59)

Odp: Sprzęgło drugi stopień zt303

Witam. Mam pytanie, czy do wyjęcia sprzęgła trzeba przesuwać silnik do przodu, czy da to się wyjąć po zdemontowaniu sprzęgła gumowego?. Czeka mnie wymian tarcz, a dopiero zaczynam przygodę z ZT.

13

Odp: Sprzęgło drugi stopień zt303

Silnik to całkiem trzeba wyjąć.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

14

Odp: Sprzęgło drugi stopień zt303

no i dla wygody pierwej wyjąłbym zbiornik paliwa wtedy jest więcej luzu i nie przychaczysz wyjmowanym silnikiem o niego

Nie ma to jak FORTSCHRITT

15

Odp: Sprzęgło drugi stopień zt303

Ja silnik jedynie przesuwałem gdy wymieniłem łącznik gumowy. Przy wyjmowaniu sprzęgła musisz silnik wyjąć i ogarnąć albo jakiś żuraw/tura/rukcug albo ze dwóch mocnych chłopów bo pamiętaj , że to sporo waży i szybko leci w dół. wink

16

Odp: Sprzęgło drugi stopień zt303

Silnika nie trzeba wyjmować wystarczy podsunać do przodu, miska musi pójść nad oś. Ja podstawiłem pod poduszki klocki drewniane, żeby stał równo. Zbiornik paliwa to wiadomo, że trzeba wykręcić.

17

Odp: Sprzęgło drugi stopień zt303

ja tam koparką szybko wyjmałem silnik 2 godzinki z rozkręcaniem maski i sprzęgło na wierzchu

Nie ma to jak FORTSCHRITT

18

Odp: Sprzęgło drugi stopień zt303

Żeby przesunąć też trzeba dźwignąć. Sąsiadowi (kuzynowi) będę wyjmował ostrówkiem (nie po raz pierwszy) też mu się skończyło sprzęgło, a konkretnie docisk który był już szlifowany.

19

Odp: Sprzęgło drugi stopień zt303

To rozumie że po zdjęciu maski i zbiornika, do wyjecia silnika trzeba najpierw odkręcić łącznik gumowy od koła zamachowego?.

20

Odp: Sprzęgło drugi stopień zt303

tak rozkręcasz go na tych śrubach na 19 klucz i wtedy elegancko sobie równo do góry silnik wyjmujesz

Nie ma to jak FORTSCHRITT