1 Ostatnio edytowany przez Pajej (2019-11-30 20:56:40)

Temat: wymarzona praca

O jakiej pracy chłopaki marzycie?
JA dzis stwierdziłem że chyba zarządca gospodarstwa rolnego. stała pensja plus dodatek (procent z zysku). a dlaczego taka praca? Kocham rolnictwo a co mnie najbardziej stresuje? to ze za kilka lat nie bede miał na czym pracować. Tutaj mógłbym pojeździć ciągnikami, co lubie, ale i decydowałbym o tym co uprawiać czym pryskać itd czyli cieszyłbym sie jak dotychczas z moich decyzji. Do tego stała pensja czyli nawet gdyby była susza to i tak kasa byłaby i co najważniejsze całych zarobionych pieniędzy nie przeznaczałbym jak dotychczas w zakup sprzętów rolniczych. Oj pomarzyć fajna sprawa co?

Rolnik z powołania:-)

2

Odp: wymarzona praca

Najgorzej jak rolnik próbuje spełniać marzenia mając małe dochody, oj jak tacy się z sobą męczą.
Mam kolegę zarządza gospodarstwem (dawnym pgr). Samochód służbowy, mnóstwo wszelakich wyjazdów, jakoś tam żyje.

3 Ostatnio edytowany przez szs (2019-12-01 00:19:31)

Odp: wymarzona praca

Pamiętaj o tych co są pod Tobą. O ile dobrze pamiętam Twój ostatni temat to to, że (slusznie?) przejmujesz się tym co ludzie mówią. O takim kierowniczym  stanowisku chyba mówisz. A kto to jest kierownik? Jeszcze nie dyrektor A już świna 😉
Ja dla mnie albo jesteś szefem sam da siebie, albo zwykłym robolem co odwali 8h i do domu.

A na teraz? Kurs spawacza/tokarza i high life, zakłady biją się o takich pracowników

Kompletny noob w temacie Fortschitt

4

Odp: wymarzona praca

Czym się różni kierownik od wibratora?

5 Ostatnio edytowany przez sarast (2019-12-01 00:30:15)

Odp: wymarzona praca

wyniki wyniki wyniki to jest problem zarządcy . dobre studia rolnicze . zootechnik .  samochód. tel.  nawet dobra pensja . pełne zaangazowanie. hu,,, dla ludzi i to wszysko na nic jak zysku gospodarstwo nie przynosi . kopną w dupę jak pierwszego lepszego  i wezmą nastepnego . ps, 2 lata suszy i zadnego zarządcy u moich obszarników już nie ma  choc byli po 10 lat, co  zarząd w holandi albo w angli to obchodzi , szpica w dupę i są następni, to są jaja,

Leszek   dla kolegów'

6

Odp: wymarzona praca

Pajej chyba nie wiesz o czym piszesz. Np u nas we wsi co jest agrifarm to kierownik co jest to ma pod sobą około 2 tyś ha. Henia to wszyscy od zwykłych roboli po dyrektora i prezesa. W pracy zawsze musi być pierwszy a do domu wraca ostatni. Stała kontrola ludzi na polach. Pickup nie stygnie. Praca w ciągłym stresie a to chyba nie dla Ciebie. Chłopak w porządku. Ja z nim dobrze żyje. Do takiej pracy trzeba mieć grubą skórę i najlepiej jeszcze łuski. Lepiej być zwykłym szeregowym, zrobić swoje godziny i nic Cię nie obchodzi. Ja nie narzekam

E 516 na części
Telefon 695 076 269

7

Odp: wymarzona praca

szs napisał/a:

Pamiętaj o tych co są pod Tobą. O ile dobrze pamiętam Twój ostatni temat to to, że (slusznie?) przejmujesz się tym co ludzie mówią. O takim kierowniczym  stanowisku chyba mówisz. A kto to jest kierownik? Jeszcze nie dyrektor A już świna 😉
Ja dla mnie albo jesteś szefem sam da siebie, albo zwykłym robolem co odwali 8h i do domu.

A na teraz? Kurs spawacza/tokarza i high life, zakłady biją się o takich pracowników

Czego teraz najbardziej sie boje tego że strace dzierżawy i nie bede miał na czym robic i dlatego przejmuje sie tym co o mnie na wsi mówią.
Ja nie mówie o jakims molochu 2 tys ha tylko np 300ha 2 ludzi ja razem z nimi pracuje jak równy z równym. Tu przynajmniej stresu że zabraknie mi dzierzaw nie będzie. W pracy spawacza nie widze sie poprostu za bardzo lubie rolnictwo

Rolnik z powołania:-)

8

Odp: wymarzona praca

A ile masz ha własnych ?

9

Odp: wymarzona praca

Pajej tak cię czytam i widzę że się wahasz i potrzebujesz wsparcia to je masz rób to co lubisz i z czego są pieniądze co gorsza jak nie będziesz miał porządnej pracy to zapomnij o kobiecie w dzisiejszych czasach znaleźć kobietę na gospodarstwo to cud wszystkie   wyjechały do miasta albo za granicę właśnie siostry córka jedzie do Anglii ma tam się żenić na szczęście z Polakiem  i wątpliwe żeby wróciła a córka znajomej siedzi z jakimś brudasem w Niemczech wstyd i hańba

10

Odp: wymarzona praca

Pajej, gospodarstwami 300 ha to właściciele zarządzają potrzebują jedynie siły roboczej.

11

Odp: wymarzona praca

Problem jest nie tyle ze znalezieniem żony będac rolnikiem i mieszkajac na wsi, tylko z tym, że większość chce lub myśli mieć dodatkowego woła do roboty. Jakbym miał się, żenić drugi raz i jakbym miał mieszkać i pracować na wsi to mógłbym to zrobić jeszcze ze 20 razy....
Mi żonka pomaga przy żniwach i w sumie to tyle, a sama ma swoja pracę, w szkole. W wakacje nie ma problemu pociagnać zestawu ze zbożem, nikomu korona nie spadnie.

12

Odp: wymarzona praca

Tomek1974 są dziewczyny, które chcą być na wsi. A nawet garną się do ppmocy. Raczej dużo zależy od tego jaki chłopak z gospodarstwa sam jest.

Siły na zamiary zmierz....

13

Odp: wymarzona praca

androl napisał/a:

Pajej, gospodarstwami 300 ha to właściciele zarządzają potrzebują jedynie siły roboczej.

U nas ojciec z synem mieli 200 ha i świnie i zatrudniali 3 ludzi . Swin nie ma, ziemii dobrali pod prawie 400 i teraz sami to obrabiają. A wystarczyło zmienić sprzęt

Siły na zamiary zmierz....

14

Odp: wymarzona praca

Massey napisał/a:

A ile masz ha własnych ?

cos ponad 20 czyli jak braknie dzierżaw to lipa po całości. az sie boje iść z pieniędzmi za dzierzawę, bo nie wiadomo co kto wymysli

androl napisał/a:

Pajej, gospodarstwami 300 ha to właściciele zarządzają potrzebują jedynie siły roboczej.

ale mówimy o wymarzonej pracy. Czasem jakis biznesmen moze kupi ziemi jako lokata kapitału i wtedy Pajej mu to poprowadzi hehe

Piotrek1990 napisał/a:

Tomek1974 są dziewczyny, które chcą być na wsi. A nawet garną się do ppmocy. Raczej dużo zależy od tego jaki chłopak z gospodarstwa sam jest.

Czyli ja jestem jakis lewy. ok spoko

Rolnik z powołania:-)

15 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2019-12-01 17:13:27)

Odp: wymarzona praca

Nie mowie o Tobie. Tylko patrząc na ogół. Niepotrzebnie tak wszystko do siebie bierzesz.

Siły na zamiary zmierz....

16

Odp: wymarzona praca

Przed chwilą był gość ze sprzedaje pole które ja dzierżawie dałem krede i nawozy pod kukurydze. On nie wie ile chce powie tez innym rolnikom i na zasadzie kto da więcej. ja juz załamke łapie ze nie przebije obszarników a do tego jeszcze mama zła ze chce to kupic. i jak załamki nie złapać?

Rolnik z powołania:-)

17

Odp: wymarzona praca

A nie chcesz żadnej hodowli? Gęś jest w dobrej cenie...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

18

Odp: wymarzona praca

Pajej napisał/a:

Przed chwilą był gość ze sprzedaje pole które ja dzierżawie dałem krede i nawozy pod kukurydze. On nie wie ile chce powie tez innym rolnikom i na zasadzie kto da więcej. ja juz załamke łapie ze nie przebije obszarników a do tego jeszcze mama zła ze chce to kupic. i jak załamki nie złapać?

To jeszcze drobnostka.
Żona żąda remontu łazienki i wymiany mebli w pokoju dziennym, starszy syn domaga się laptopa (chwilę temu kliknąłem KUP TERAZ), młodszy chce PS4 a ja przy okazji chętnie coś bym się napił. Mama z podziwem patrzy jak ja sobie z tym wszystkim radzę i od dłuższego czasu nie komentuje kwestii zakupu ziemi, bo ta już nigdy tańsza nie będzie, a moje pierwsze zakupy już podrożały 10x. Wartość mojego własnego warsztatu pracy przekroczyła 1 000 000 PLN nie licząc dzierżaw i zysków z nich osiąganych. Irytuje mnie to jak ćwoki co mają dwie niezbyt chętne ręce do pracy, domagają się niewiadomo jakich stawek za godzinę pracy, a do pracy w reklamówce przynoszą tytoń, maszynkę, tutki i kieliszek do wódki.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

19 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2019-12-02 11:31:08)

Odp: wymarzona praca

Ja po grubo ponad 10latach pracy na etacie podziękowałem mojemu chlebodawcy i poszedłem na swoje na razie były tylko wydatki ale do odważnych świat należy
A co do wymarzonej roboty to mam dwie takie albo degustator alkoholi albo burdel tata😁

Papej dobrze że jeszcze masz możliwość zakupu ziemi w mojej okolicy jak ktoś sprzedaje to rolnik nie kupuje tylko jakieś kręty, i w miejscach gdzie działki nie są budowlane domy zaczynają rosnąć,

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

20

Odp: wymarzona praca

To pochwalisz się co to za biznes?

E 516 na części
Telefon 695 076 269