21

Odp: wymarzona praca

Laszek napisał/a:

A nie chcesz żadnej hodowli? Gęś jest w dobrej cenie...

Do hodowli trzeba mieć warunki, wiedzę i zbyt. u mnie nie ma bardzo warunków.

gelek79 napisał/a:

Papej dobrze że jeszcze masz możliwość zakupu ziemi w mojej okolicy jak ktoś sprzedaje to rolnik nie kupuje tylko jakieś kręty, i w miejscach gdzie działki nie są budowlane domy zaczynają rosnąć,

nie wiadomo czy mam możliwość zakupu, to watpie że obszarnika przelicytuje. zadzwonie do niego, ale to cwaniak i wątpie że odpuści

Rolnik z powołania:-)

22

Odp: wymarzona praca

a panowie jak bedzie wygladala wasza lokata kapitalu jak unia padnie bo to mnie zastanawia od dawna albo doplaty  w leb

23

Odp: wymarzona praca

Chyba w złom jest najlepiej.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

24

Odp: wymarzona praca

dzwoniłem do tego obszarnika to powiedział że musi sie rozwijać i jak mu będzie to pole pasować to nie odpuści. głupie tłumaczenie. nie musi sie rozwijać a chce a dlaczego czyjąś krzywdą?

Rolnik z powołania:-)

25

Odp: wymarzona praca

bo w rolnictwie jeden zabija drugiego wykupujac jego grunty az przyjdzie wiekszy i zrobi to samo to prawo dzungli jedyny sposób to zlikwidowac doplaty i bedzie normalne rolnictwo

26

Odp: wymarzona praca

Szczera prawda, do tego skasować podatek dochodowy i z automatu pole przestaje być pralką do prania pieniędzy i generowania kosztów.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

27

Odp: wymarzona praca

joker-konin napisał/a:

bo w rolnictwie jeden zabija drugiego wykupujac jego grunty az przyjdzie wiekszy i zrobi to samo to prawo dzungli jedyny sposób to zlikwidowac doplaty i bedzie normalne rolnictwo

Pamiętam jak za dziecka było, może i biedniej ale ludzie sobie pomagali, jak na polu sie kogoś spotkało to zawsze chwile sie porozmawiało, nie do pomyślenia były takie akcje z podkupowaniem dzierżaw

Rolnik z powołania:-)

28

Odp: wymarzona praca

Ale masz problemy.wez kredyt i kup
Poki co to wlasciciel decyduje co chce zrobic z polem.ile lat je uzytkowales?jaka umowa?

29

Odp: wymarzona praca

Pajej zawsze narzekał że ziemia za droga. Kilka lat temu była o połowę tańsza u niego, też mówił że za droga, a ceny naszych produktów kilka lat temu były takie same.

30

Odp: wymarzona praca

wez kredyt rozwaliles mnie na ziemie tani  ale wiesz co bedze jutro a 2 realne mi sie takie cos wydaje co mi powiedzial pewien rolnik ziemia we wschodnich landach niemiec jest tansza od polskiej zaluzmy kupujesz hektar za 50 tysiecy dzialka 10 hektarow  500 tysiecy i procenty odajesz 700 za 10 lat teraz  odchodza doplaty ziemia w dol tak z 30 moze 50 procent ile w dupe 300 tysiecy wiecej a kredyt caly musisz odac 700 albo bank bieze wszystko dzis macra pokazal co to unia i nato angole wychodza a niemcy myslicie ze chca sponsorowac doplaty jak im sie gospodarka kurczy juz wielu widzialem co na kredytach polegli niech ci raz nie zaplaca za zboze albo byki i usrany jestes i co wtedy w mojej okolicy duzi rolnicy maja kredyty i obroty a na koniec *** maszyny i kredyty do splacenia dzieci po dzieciach to jest hore

31

Odp: wymarzona praca

Wez sprzedaj hektary taty za wczasu bo mozesz stracic....

32

Odp: wymarzona praca

jack napisał/a:

Ale masz problemy.wez kredyt i kup
Poki co to wlasciciel decyduje co chce zrobic z polem.ile lat je uzytkowales?jaka umowa?

umowa ustna obrabiam to ponad 5 lat dokładnie nie pamiętam pole zapuszczone doprowadziłem do stanu uzywalności i co najlepsze dałej juz nawozy pod kukurydze co chciałem wiosna posiac. Wiadomo ze właściciel decyduje, ale chodzi mi o ludzka przyzwoitość 90% rolników w okolicy nie wpycha sie w czyjes dzierżawy a znalazł sie jeden cwaniak co nie ma dzierzaw to podkupuje innym bo wie ze nikt mu sie takim chamstwem nie odpłaci

Rolnik z powołania:-)

33

Odp: wymarzona praca

Pajej długo się powstrzymuje aby coś nie chlapnąć ale gdzie ty żyjesz? Pod spódnicą u mamy? Świat jest brutalny i o wszystko trzeba walczyć, i tak robią wszyscy co osiągają sukces  a nieudaczniki maja o wszystko i do wszystkich pretensje o własne niepowodzenia.
Jak to ktoś na forum napisał  wsadz ręce do kieszeni i pomacaj czy masz jaja i w zależności od wyniku tak postępuj.

34

Odp: wymarzona praca

Pajej kolega z wioski obok ma od mojego sąsiada ziemię w dzierżawę. I co tam teraz mieć do niego o to focha? No sorry, od tego czasu nawet nie jedną flache wypiliśmy. Jednego roku też tą ziemię obrabiałem to wiem co to za ziemia a skoro oni się dogadali to ich sprawa. Kiedyś też o tym pisałem, mieliśmy od kuzyna w dzierżawie 12 ha kilka lat. Pewnego dnia w trakcie żniw brat dostał SMS że koniec dzierżawy... No trochę dziecinne podejście ale jego ziemia i jego decyzja. Wydzierzawił innemu kuzynowi z którym już dłużej "nie żyjemy za dobrze". Minęło kilka lat i ten kuzyn dostał wylot na innej dzierżawie a teraz my tam jesteśmy 😁 tak ze życie jest przewrotne. A jak mam komuś sypać kasę nie wiadomo jaką do kieszeni za dzierżawę to wolę odpuścić i czym innym się zająć, obecnie dojeniem krów- praca z pewną kasą bez ryzyka pogodowego jak to w polu jest

E 516 na części
Telefon 695 076 269

35

Odp: wymarzona praca

lol
Koseś :beer::beer:

Też pisałem że koledzy to są przy flaszce a jak butelka pusta to już tylko konkurencja....
Ale Pajej nie pobiera....

36

Odp: wymarzona praca

Ja tego nie popieram. etyka tez jest ważna. do grobu tego nie zabierzemy, a człowiekiem trzeba być a nie h..m złamanym. Moze i mnie w okolicy nie lubia nie wiem za co ale ja takich akcji nie robie ze jak ktoś dzierżawi pole i chce to wykupic to z nim nie przelicytowywuje sie. Nie czyń bliźniemu co Tobie nie miłe

Rolnik z powołania:-)

37

Odp: wymarzona praca

Niby jedna Polska a sposoby myslenia dalej dwa...

38

Odp: wymarzona praca

U mnie podobna sytuacja jak u Laszka , gość z sąsiedniej wsi wydzierżawił całe gospodarstwo od mojego sąsiada przez płot z moim w tym łąki które miałem od owego sąsiada w nieformalnej dzierżawie , ot po prostu bierz se i koś... i miałbym z tego powodu dramatyzować ? posieje więcej nawozu na swoje łąki , do tego trochę jednorocznych traw na gruntach ornych i taki sam plon zbiorę i może nawet mniejszym kosztem i nakładem pracy.... W rolnictwie trzeba myśleć jak najwięcej pozytywnie , zmartwień jest dość , choćby np pogoda jak w tym roku więc po co sobie jeszcze samemu je wynajdywać i się świadomie dołować ?

39

Odp: wymarzona praca

Pajej idź do mundurówki a ha wydzierżaw.

40

Odp: wymarzona praca

Byle by zdrowie było a ta cała reszta...

E 516 na części
Telefon 695 076 269