121 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2019-12-10 15:31:39)

Odp: wymarzona praca

Laszek napisał/a:

Przy takiej produkcji pewnie byłoby Cię na to stać a żonka pewnie ucieszyła by się z urlopu nie dopiero po 50... 😁

A kto Ci powiedział że on z żoną pojedzie na ten urlop big_smile:D:D

122

Odp: wymarzona praca

koseś napisał/a:

Opasy to taka sama niewola, zresztą każda produkcja zwierzęca to niewola i ja też jestem niewolnikiem jak każdy inny co w tym siedzi.
Bez urlopu już ponad 20 lat jesteśmy z żoną umordowani ale nie dalej jak do 50 urodzin to pociagne i wyprzedaje zwriwrzakiw pizdu.
Wyprzedzając bydło przez 2 lata odloze na kupke okrągły milion i pojadę na urlop. 🤗

Tomek trzymaj się tego postanowienia, bo inaczej tak może się skończyć wink  https://www.youtube.com/watch?v=SamX4Kyw_Fo

123

Odp: wymarzona praca

tak czyli jak ?
nie znam niemieckiego ale z filmu wynika że Herman i jego liebe są bardzo szczęśliwi. Zajmują się tym co lubią, a że zdrowie już nie domaga i chodzą pogarbienie to już zasługa lat pracy.

gg 5118068

124

Odp: wymarzona praca

Opasy to naradzie tylko konieczność w dążeniu do celu a cel jest taki jak pisałem wcześniej domeczyc do 50 i zrzucić to chomonto....
A jak by niedaj boże która córka chciała gospodarzyc to tylko na ziemi i żadnej hodowli!!!!

125

Odp: wymarzona praca

Zorak, Koseś dał dobrą odpowiedź. Oni już nie potrafią żyć bez tego homonta.

126

Odp: wymarzona praca

dlaczego tak uważasz ? zapewne potrafią ale nie chcą. Znam ludzi którzy mogli by sprzedać gospodarstwa i żyć z tych pieniędzy do śmierci ale nie chcą. Mam też znajomych którzy pracują w branży komputerowej, zarabiają kilkanaście, kilkadziesiąt tyś miesięcznie. Wychodzą z pracy rano wracają wieczorem: trzeba realizować postawione cele, wyrabiać normy ... małżeństwa w rozsypce, dzieci wychowują się same.
O może inaczej. Dlaczego na uczelni wykłada 80 letni doktor habilitowany który mógłby siedzieć w kapciach przed telewizorem ? Bo to lubi, bo nie chce siedzieć przed tym telewizorem.

gg 5118068

127

Odp: wymarzona praca

Nie będę się rozpisywał. Wystarczy jedno słowo "pracoholizm"

128

Odp: wymarzona praca

To tak jak wypuszcza z więzienia po 25latach to tylko myślą jak tam wrócić bo innego życia nie znają.....
Podobnie z rolnictwem.... A jak rzucę to w cholere to co dzień będę polowal.

129

Odp: wymarzona praca

Faktycznie rolnictwo uzaleznia

130

Odp: wymarzona praca

zorak napisał/a:

dlaczego tak uważasz ? Dlaczego na uczelni wykłada 80 letni doktor habilitowany który mógłby siedzieć w kapciach przed telewizorem ? Bo to lubi, bo nie chce siedzieć przed tym telewizorem.

Nie koniecznie musi lubić swoją pracę ale uczelnie potrzebują mieć na stanie określoną liczbę profesorów doktorów w przeliczeniu na całą kadrę i na studentów dlatego też oni mogą zarabiać dwa razy tyle co inny etatowy wykładowca przychodząc raz czy dwa w tygodniu przynosząc tylko swój tytuł. W ostatnich dwóch latach trochę bardziej chyba utrudnili im pracę bo co trzeci został tylko.

131

Odp: wymarzona praca

Do hodowli trzeba mieć zamiłowanie wtedy praca przy tym jest przyjemnością a nie tylko przykrym obowiązkiem zarabiania pieniędzy... Ja osobiście mam zamiłowanie do hodowli krów , od dzieciaka lubiłem przy tych łaciatych łazić i tak mi zostało.. Być może wraz z wiekiem i garbem na plecach to minie ale póki co nadal sprawia mi to przyjemność i rano wstaje z zapałem do pracy i  uśmiechem a nie ze słowami o ku**a mać i znowu do obory. wink

132

Odp: wymarzona praca

Produkcja zwierzęca jest dobra jak ma się mlodych rodziców którzy biorą na siebie kawał roboty, zdanie się zmienia jak jest się głównym i jedynym wolem roboczym razem z żoną.
Żeby nie dziewczyny co trzeba im start w życie zapewnić to już za dwa lata to *** w cholere.

133

Odp: wymarzona praca

Tu akurat się zgodzę z Tobą , moi rodzice już w latach emerytalnych , mama po złamaniu ręki już nie da rady nic pomóc mimo chęci , ojciec jeszcze pomaga na ile może  bo nie chce siedzieć bezczynnie aczkolwiek to już nie to samo co kilka lat temu więc na własnym przykładzie wiem ile znaczy taka pomoc.

134

Odp: wymarzona praca

Własny browar, przynajmniej jęczmienia nie braknie i zbyt raczej zapewniony bo popyt na piwo jednak duży.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

135 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2019-12-15 22:38:33)

Odp: wymarzona praca

Wyprodukować nie problem. Więcej zachodu będzie by sprzedać z zyskiem. Nie mogę znaleźć na YouTube filmiku w którym kilku chłopaków robiło własne piwo w browarze. Było tam podane ile kosztuje wyprodukowanie litra piwa (chyba 4.5) w profesjonalnym browarze gdzie oni dostarczali surowce i przepis a firma dla nich wykonywała jednorazowa produkcja 4000l. Jak policzyć zabutelkowanie akcyzy i marże to kosz wyjdzie za butelkę z 5-6zł.

Lepszy model biznesowy to kupić destylator (widziałem po 200zł na targowisku) i sprzedawać spiryt po akademikach smile

136

Odp: wymarzona praca

Weź pod uwagę że masz własne składniki, na pewno śrutownik też, a u mnie nawet chmiel rośnie. No i pomieszczenia też jakieś by się znalazły. Pozostaje jedynie aparatura. Ostatnio piwa tzw. "regionalne" są bardziej popularne niż te z kompanii piwowarskich.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

137

Odp: wymarzona praca

Regionalne są popularne w rozważaniach. Fakt że schodzi ich więcej niż dawniej ale stanowią może co 10 sprzedaną butelkę. Idź do dowolnego sklepu i popatrz ci ludzie na taśmie kładą będzie to harnaś i tyskie chyba że za regionalne uznać kasztelana które u nas schodzi hurtowo.

Aparatura tania nie będzie nawet jak będziesz ręcznie nalewał i kapslował. Jak przyjdzie z sanepidem dyskutować ile to zobaczysz ile kosztuje. Poza tym nie wiem jak z składem celnym będzie. Brat pracował w gorzelni to akcyza położyła ich. Włożyli pół miliona w remont a potem całe wyposażenie poszło za 170 tyś a ja teraz nie mam gdzie po wywar jeździć sad
Chyba że planujesz dla najbliższych tylko robić.

138

Odp: wymarzona praca

https://www.olx.pl/oferta/praca/kierown … OVjwi.html
Pajej składaj papiery???? tylko obowiązków na trzy etaty

E 516 na części
Telefon 695 076 269

139

Odp: wymarzona praca

niestety nie mam studiów

Rolnik z powołania:-)