Temat: Kockerling AT

Ma ktoś doświadczenie z takim siewnikiem Kockerling AT  Accord? Mam blisko siebie taki 3 metrowy za 13tyś i szukam opinii. https://www.olx.pl/oferta/siewnik-do-si … bb2639a74d

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

2

Odp: Kockerling AT

Jakos nie moge sie rozpatrzec jak to ma działać.

Rolnik z powołania:-)

3

Odp: Kockerling AT

Są tam szerokie łapy podcinające ,a za nimi jest podawane zboże pneumatycznie. Oglądałem pola siane nim to rzepak .pszenica i jęczmień wszystko pięknie wygląda. Żadnych pustych placy wszędzie wszystko ładnie równo powschodziło. Po żniwach szła talerzówka ,potem gruber albo głębosz i siew.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

4

Odp: Kockerling AT

Jak byś mógł to wstawił byś tu zdjęcia jak po nim wygląda na polu?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

5

Odp: Kockerling AT

Bym musiał jechać tam do niego 30km żeby zrobić zdjęcia. Zdziwiło mnie ,że nawet ścieżki technologiczne były bardzo dobrze widoczne i ma małe zapotrzebowanie na moc. Wcześniej ciągali go ursusem 120km.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

6

Odp: Kockerling AT

ja mam jakies dziwne wrazenie ze to może sie zapychać

Rolnik z powołania:-)

7

Odp: Kockerling AT

a gdzie podawanie nawozu ?

8

Odp: Kockerling AT

Siewnik to siewu bezorkowego.......  No zwykły siewnik a właściwie kawał klamota.  Gabaryty mizuri a możliwości poznaniaka.....może przesadzam. Nie ma tu głębokiej uprawy tylko płytka na głębokość siewu. Jak Tomek pisze nie ma podsiewu....  według mnie jakiś prosty siewnik talerzowy zrobi podobną robotę....
https://www.youtube.com/watch?v=32XIqFBdl1w

9

Odp: Kockerling AT

To nie jest siewnik do uprawy strip till. Można go zastosować do siewu zerowego w ściernisko i tak myślę nim siać poplony. Nawóz trzeba rozsiać przed orką albo przed gruberem. Z tego co powiedział mi sprzedawca i wyczytałem z neta i z filmików na Yt  można nim siać bezpośrednio po orce i radzi sobie dobrze z dużą ilością resztek pożniwnych np. po kukurydzy.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

10 Ostatnio edytowany przez pablo721 (2019-12-24 02:38:36)

Odp: Kockerling AT

Prosty siewnik talerzowy nie doprawi ci ziemi ,a on działa tez jak agregat uprawowy. Przed każdą redlicą jest koło co doprawia ,nacina ziemię i trzyma jej głębokość.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

11

Odp: Kockerling AT

tylko że cały pic polega na tym że nawóz trzeba podać pod roślinę przypomnę poco ano po to żeby wytworzyła głęboki system korzeniowy a poco  głęboki system korzeniowy ano po to że jak przyjdzie susza to roślina pociągnie wodę z większej głębokości ,wał rurowy sprzedany czas montować oponowy

12

Odp: Kockerling AT

Zadałem pytanie czy ktoś ma doświadczenie z takim siewnikiem i mógłby się wypowiedzieć na ten temat. A wy snujecie swoje mądrości na inny temat. Wiem gdzie powinien być podany nawóz i pisałem ,że nie zamierzam nim siać pszenicy ,rzepaku itp. prosto w ściernisko co najwyżej poplony. Wiem ,że za te pieniądze nie kupie zestawu do strip till i nie piszę w dziale ,,uprawa bezorkowa''.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

13

Odp: Kockerling AT

jesteś dość zabawny bo w kraju może jest 5 takich siewników i myślisz że 50 osób które tu piszą znajdzie się taka co taki siewnik ma ?

14

Odp: Kockerling AT

Jak nie masz nic mądrego do napisania w tym temacie to zostaw swoje przemyślenia dla siebie. A tych siewników jest o wiele więcej niż ci się wydaje. Każda z tych 50 osób na tym forum ma znajomych rolników i ktoś może mieć albo miał taki siewnik.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

15

Odp: Kockerling AT

według mnie trzeba stracić rozum żeby wydać 13tyś na siewnik do poplonów przecież można rozsiać poplon siewką od nawozu i przelecieć czymkolwiek

16

Odp: Kockerling AT

Przeczytaj ze zrozumieniem od początku moje posty to może załapiesz ,że to nie jest tylko siewnik. Wiem ,że ty zatrzymałeś się na etapie siewki i poznaniaka ,ale musisz sobie wyobrazić ,że istnieją bardziej zaawansowane maszyny. Jednym przejazdem można zrobić wszystko i nie tracić czasu oraz materiału siewnego. Moim zdaniem trzeba stracić rozum porównując siewkę i poznaniaka do accorda pneumatycznego na agregacie uprawowym.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

17 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2019-12-24 06:05:10)

Odp: Kockerling AT

Taki agregat był w okolicach świdnicy jak szukałem ,z żony szwagrem,
kombajnu. Właściciel 514 miał  ten siewnik i bardzo go chwalił, widzialem pole pszenicy ktore miał przy obejsciu. Wyglądała dobrze , wysiew był równy. Z tego co pamietam to gospodarz uprawiał bezorkowo z wyjątkiem rzepaku, pod rzepak zawsze orał. Może nawet to być ten sam co go wtedy w koło kopnąłem. Taki system ostatnio byl przezentowany przez ktoregoś z kolegów,  filmiki z ukrainy z NoTill .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

18

Odp: Kockerling AT

Wioskę dalej znajomy miał takiego Tylko w nowszej wersji o nazwie ultima. Ciągnął go nawet jd 90km. Był z jego pracy bardzo zadowolony ale to był popokazowy i coś miał skopane z elektroniką, później kupił jd 7430 i oddał ten siewnik od dilera i wziął nowego lemken compact solitair 4m. Ale jak kiedyś z nim gadałem to mówił że oprócz tego że ta elektronika była skopana to siewnik lux, mówił że jego kolega ma takiego na 200 ha od nowości i bardzo sobie chwali, że mało elementów roboczych itd. Też się kiedyś na takiego czaiłem

E 516 na części
Telefon 695 076 269

19

Odp: Kockerling AT

Na ostatnim zdjęciu tu widać jak wygląda po wschodach, całkiem fajnie
https://www.olx.pl/oferta/siewnik-kocke … CaZEL.html

E 516 na części
Telefon 695 076 269

20

Odp: Kockerling AT

tomek1974 napisał/a:

tylko że cały pic polega na tym że nawóz trzeba podać pod roślinę przypomnę poco ano po to żeby wytworzyła głęboki system korzeniowy a poco  głęboki system korzeniowy ano po to że jak przyjdzie susza to roślina pociągnie wodę z większej głębokości ,wał rurowy sprzedany czas montować oponowy

Odnosnie tego co mówisz to mam nowe kompletne redlice do podsiewu nawozu. Bodajże 26 sztuk. Od Beckera Aeromata. Ktoś zainteresowany ? Do takiego projektu w sam raz ;P

Siły na zamiary zmierz....