21

Odp: Kockerling AT

A jakby z przodu ciagnika na tuzie cos do nawozu, nawet jakby tylko po wierzchu rozsypywał to i tak za jednym przejazdem posiany i nawóz i zboże cos jak tu https://www.youtube.com/watch?v=P0Ug-A3Nq_4

Rolnik z powołania:-)

22

Odp: Kockerling AT

pablo721 napisał/a:

Przeczytaj ze zrozumieniem od początku moje posty to może załapiesz ,że to nie jest tylko siewnik. Wiem ,że ty zatrzymałeś się na etapie siewki i poznaniaka ,ale musisz sobie wyobrazić ,że istnieją bardziej zaawansowane maszyny. Jednym przejazdem można zrobić wszystko i nie tracić czasu oraz materiału siewnego. Moim zdaniem trzeba stracić rozum porównując siewkę i poznaniaka do accorda pneumatycznego na agregacie uprawowym.

nie rozśmieszaj mnie bo mam już spory ubaw , to może w końcu zdecydujesz się czy masz siać polony czy coś jeszcze a jak dla ciecie to jest szczyt techniki to naprawdę ci współczuje

23

Odp: Kockerling AT

Czytaj ze zrozumieniem, przeziez napisal ze poplony bedzie sial prosto w sciernisko a zboża i rzepak w uprawioną ziemię... widać czytanie ze zrozumieniem boli...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

24

Odp: Kockerling AT

ale jak będzie miał zboze wyległe i kombajn nie pozbiera słomy to założe sie że ten sprzet będzie sie zapychał

Rolnik z powołania:-)

25 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2019-12-26 00:51:22)

Odp: Kockerling AT

To tak trzeba prowadzić żeby łan ustał. Siał u mnie Kockerlingiem ultimą rzepak bez orki po tęgim pszenżycie, z którego słoma była cięta i wbrew Twoim obawom ani razu nic się nie zapchało a pole nawet talerzówki nie widziało.

Siły na zamiary zmierz....

26 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2019-12-26 02:54:20)

Odp: Kockerling AT

Laszek napisał/a:

Czytaj ze zrozumieniem, przeziez napisal ze poplony bedzie sial prosto w sciernisko a zboża i rzepak w uprawioną ziemię... widać czytanie ze zrozumieniem boli...

'' tak myślę nim siać poplony. Nawóz trzeba rozsiać przed orką albo przed gruberem. Z tego co powiedział mi sprzedawca i wyczytałem z neta i z filmików na Yt  można nim siać bezpośrednio po orce i radzi sobie dobrze z dużą ilością resztek pożniwnych np. po kukurydzy.''

no to mądralo powiedz gdzie jest napisane że będzie siał nim zboże czy rzepak ,pisze że można nim siać a nie że będzie nim siał ,widać różnicę ?

Mam nowe wiadomości od gościa co sieje bezorkowo i nie zdaje egzaminu siew bezpośrednio po zbiorze ponieważ nie mógł dać rady z samosiewami pryskał kilka razy a samosiewy ciągle wschodziły  ,mówił trzeba po zbiorze uprawić i niszczyć samosiewy mechanicznie.

27

Odp: Kockerling AT

z tego bym coś wymyślił ale jest za duży i opony trzeba dać przed talerze wysiewające
https://www.olx.pl/oferta/siewnik-taler … 38f4c9046f

28

Odp: Kockerling AT

Przeczytaj post 3i12 specjalnie dla ciebie Tomek piszę chcę nim siać pszenice ,rzepak i jęczmień po gruberze albo po talerzówce. Nawóz będzie przed gruberem i talerzówką. Poplony chcę spróbować nim siać bezpośrednio w ściernisko żeby zaoszczędzić czas i paliwo. Proszę ciebie Tomek nie zaśmiecaj wątku. Ten siewnik co podałeś na olx mam podobny 3m ale z przodu są pazury zamiast talerzy i nie mam z tyłu wału. Jak chcesz podam ci namiary na gościa z wielkopolski co ściąga te siewniki.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

29

Odp: Kockerling AT

Pajej pisałeś że obawiasz się że ten siewnik mógłby się zapychac ale jak się przypatrzysz to na środku koła kopiującego jest krój który idzie prosto w lini z głównym zębem więc na zębie nie powinno się nic zawijać, byle by tylko ten krój nie był za bardzo utraty...
Tomek1974 pozdrawiam

E 516 na części
Telefon 695 076 269

30

Odp: Kockerling AT

pablo721 dzięki ale właśnie przerabiam swój agregat koszty wyniosą max 3 tyś, zakup siewnika i dalsze przeróbki to minimów 15 tyś  więc wole kupić kirowca 150 żeby ciągał ten agregat i głębosza niż kupić sam siewnik a i tak musiał bym kupić drugi ciągnik bo forszaj nie daje rady.Wiem że można założyć mocniejszy silnik ale boję się o skrzynie a zwłaszcza o brak porządnych trybów . Sorki trochę to skomplikowane ale jak się niema pod dostatkiem miedzi to trzeba kombinować.

31

Odp: Kockerling AT

Laszek napisał/a:

Pajej pisałeś że obawiasz się że ten siewnik mógłby się zapychac ale jak się przypatrzysz to na środku koła kopiującego jest krój który idzie prosto w lini z głównym zębem więc na zębie nie powinno się nic zawijać, byle by tylko ten krój nie był za bardzo utraty...
Tomek1974 pozdrawiam

Nie zauważyłem tego

Rolnik z powołania:-)

32

Odp: Kockerling AT

Siałem takim tylko że AT6 m  siewnik jak siewnik . 120koni  hmm  jak sucho .  to tak przy 6 m umierało 250    po ścierni i uprawach uproszczonych   daje radę .   wschody ok  teraz sieję ultimą   idzie lżej ..  chodź więcej łap .  Siałem takim  z 6 lat  od 2 Ultima  nówka

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

33

Odp: Kockerling AT

A co to za traktor 250km? Ale właściciel chyba zadowolony skoro wcześniej był AT a teraz jest Ultima...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

34

Odp: Kockerling AT

Jeleń  7830   skręcony  na 250 kuni ...   co do AT  to zwykły gruber z siewnikiem accorda . Prosta maszyna jak cep .  tylko zapotrzebowanie mocy jednak jest .  Kwestia jeszcze jest tego czy potrzebuje wałka  WOM czy wszystko na hydraulice ...   

Aparaty wysiewające są idenyczne  co w Accordzie  a w ultimie zmodyfikowali to tym że zrobili  go szerszego z łopatkami nie plastikowymi tylko teflonowymi podzielonymi na  3 części  2 większe i jedną środkową mniejsza ..   i w zależności od ilości  planowanego wysiewu  uruchamia się poszczególne  ćwiartki tego aparatu ...   

Czy zadowolony  hmm  miał wolne parę tysięcy  to se kupił A CO ...  Gość  ma kasę to się bawi smile)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

35

Odp: Kockerling AT

No dmuchawa od accorda to akurat najmniej mocy potrzebuje bo wystarczy spojrzeć jaki delikutaśny jest wałek wom

E 516 na części
Telefon 695 076 269

36

Odp: Kockerling AT

A ten jeleń był na hamowni czy na oko oceniono jego moc. Są firmy co podnoszą moc zmieniając program tak by efektowne wyglądało. Rośnie tylko spalanie właściciele się cieszą bo myślą że to przez to że więcej koni do wykarmienia a w rzeczywistości moc nie jest nawet taka jak z powerboostem.

Ten siewnik to zwykły gruber na 7 łapach (tyle że półzawieszany) który wala się w każdym gospodarstwie każdy może sprawdzić czy ma dość mocy do warunków panujących lokalnie.

37

Odp: Kockerling AT

Ciągnik po hamowni ...   kupiony z mocą niby 220 a na hamowni 193  wciągnięty na 250 i można powiedzieć że jest czym jechać ... 

może i zwykły gruber tylko  te łapy  trochę  oporu stawiają bo  tną  calutkie 3 m  bez  zostawienia  calizny .  hydraulicznie ustawia się mu głębokość . Ale głębiej niż 10cm nim nie zejdziesz

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

38 Ostatnio edytowany przez Pawel21990 (2020-01-03 02:22:43)

Odp: Kockerling AT

wojtas napisał/a:

Jeleń  7830   skręcony  na 250 kuni ...   co do AT  to zwykły gruber z siewnikiem accorda . Prosta maszyna jak cep .  tylko zapotrzebowanie mocy jednak jest .  Kwestia jeszcze jest tego czy potrzebuje wałka  WOM czy wszystko na hydraulice ...   

Aparaty wysiewające są idenyczne  co w Accordzie  a w ultimie zmodyfikowali to tym że zrobili  go szerszego z łopatkami nie plastikowymi tylko teflonowymi podzielonymi na  3 części  2 większe i jedną środkową mniejsza ..   i w zależności od ilości  planowanego wysiewu  uruchamia się poszczególne  ćwiartki tego aparatu ...   

Czy zadowolony  hmm  miał wolne parę tysięcy  to se kupił A CO ...  Gość  ma kasę to się bawi smile)

Jak im się spisuje 7830? Chodzi może gdzieś z terrano 4?

39

Odp: Kockerling AT

Paweł dla Kuli pozazdrościłeś wink

mdw

40 Ostatnio edytowany przez Pawel21990 (2020-01-03 02:27:49)

Odp: Kockerling AT

yokoslaw napisał/a:

Paweł dla Kuli pozazdrościłeś wink

On ma 7820, gadałem z nim trochę i odnośnie kombajnu kiedyś i ciągnika. Od dawna choruję na takiego :satan: