1 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2020-01-22 16:17:20)

Temat: Wiosna 2020

Także sezon rospoczęty, koło  mnie już saletrosany sypią po rzepakach :walka: !!

mdw

2

Odp: Wiosna 2020

nie boją się życzliwych sąsiadów ?

gg 5118068

3

Odp: Wiosna 2020

Jeszcze luty nas czeka wg mnie za wcześnie.

4

Odp: Wiosna 2020

Bogaci napaleńcy big_smile
Ja sypnąłem na jesień 100kg Saletry na jeden kawałek.  Dziś wygląda dużo lepiej niż pozostałe.

Siły na zamiary zmierz....

5

Odp: Wiosna 2020

Obszarowiec

mdw

6

Odp: Wiosna 2020

Od dwóch dni wożę wapno na pola coś trza robić w tą zimę:D.Chociaż na polach będzie biało.

7

Odp: Wiosna 2020

Ja chciałem ruszyć na dniach z potasem. Póki co wajcha od przestawiania w kvernelandzie stoi i nie idzie niczym ruszyć. Trzeba całość rozebrać...

8

Odp: Wiosna 2020

może kizeryt rozsiewać?

Rolnik z powołania:-)

9

Odp: Wiosna 2020

Ja czekam na dostawę i lecę....

10

Odp: Wiosna 2020

A ja dziś zacząłem siać pszenicę przewodke sąsiedzi byli w szoku jak zobaczyli siewnik na polu 😀😀

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

11

Odp: Wiosna 2020

Co wam po nawozach jak wody nie będzie

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

12

Odp: Wiosna 2020

Piotrfire czy ja dobrze widzę czy zegarek źle chodzi

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

13

Odp: Wiosna 2020

Właśnie Piotrze. Wody mało więc trzeba szybciej działać co by te kulki miały czas się rozpuścić.  Według niektórych źródeł siarka pod gorczycę powinna być wysiana jesienią.... 
Ale widzę że prognozują przekropny tydzień więc trochę to uspokoi zapały ...

14

Odp: Wiosna 2020

Korn kali na rzepak i część pszenicy rozsiane. Trochę za mało wyszło ale trudno, poprawiać nie będę. W miejscach gdzie co roku lgnąłem i ledwo przejeżdżałem teraz nawet śladu. Tak samo na niedrenowanym polu gdzie z pierwszą dawką wjechałem końcem marca to teraz tylko trochę się koła oklejają...

15

Odp: Wiosna 2020

wstożek wzrostu w rzepaku 2 cm a tam gdzie sypali  azot rzepaki pozieleniłały i widać że ruszyły fest

mdw

16

Odp: Wiosna 2020

ja wybieram się z kizerytem ale musze wpierw go zamówić i rozsiewacz połatać. Oj wiosna mnie zaskoczy

Rolnik z powołania:-)

17

Odp: Wiosna 2020

Pawel21990 napisał/a:

Korn kali na rzepak i część pszenicy rozsiane. Trochę za mało wyszło ale trudno, poprawiać nie będę. W miejscach gdzie co roku lgnąłem i ledwo przejeżdżałem teraz nawet śladu. Tak samo na niedrenowanym polu gdzie z pierwszą dawką wjechałem końcem marca to teraz tylko trochę się koła oklejają...

S jeszcze w innym nawozie dajesz ?, korn kali trochę ma jej mało.

18

Odp: Wiosna 2020

Przeszło w końcu ten termin 15lutego na azot czy nie?

19

Odp: Wiosna 2020

androl napisał/a:
Pawel21990 napisał/a:

Korn kali na rzepak i część pszenicy rozsiane. Trochę za mało wyszło ale trudno, poprawiać nie będę. W miejscach gdzie co roku lgnąłem i ledwo przejeżdżałem teraz nawet śladu. Tak samo na niedrenowanym polu gdzie z pierwszą dawką wjechałem końcem marca to teraz tylko trochę się koła oklejają...

S jeszcze w innym nawozie dajesz ?, korn kali trochę ma jej mało.

Tak

20

Odp: Wiosna 2020

Grzegorz89 napisał/a:

Przeszło w końcu ten termin 15lutego na azot czy nie?

nie

mdw