441

Odp: Wiosna 2020

Ja pierwszy pokos mogę kosić ok 10 mają gdy trawa została na zimę wysoka. Na okólniku gdzie całym rokiem wychodzą i zjadają to 10 czerwca sięga ledwie za kostki. Na dolnym Śląsku chyba szybciej startuje wam wegetacja. Nie ma już u sąsiadów sianokosów gdy twoje mogą wyjść na pastwisko? Na wiosnę też by nie niszczyć łąk to zjadą żyto dopiero od maja wchodzą na trawy.

442

Odp: Wiosna 2020

U mnie do końca czerwca zazwyczaj jest zebrany 1 pokos i z pierwszego pokosu muszę zebrać paszę na zimę bo każdy kolejny odrost jest zjadany przez bydło + kilka hektarów pierwszego pokosu w maju. Na polach ornych koło domu po żniwach sieję poplony i wypasam na nich bydło w listopadzie/grudniu.

gg 5118068

443

Odp: Wiosna 2020

androl napisał/a:

W mojej wiosce qq jeszcze stoi. Dzierżawca tego pola mieszka w odległości 15 km, ponoć mają swojej qq 200 ha. Skupieni jednak byli najbardziej na skupie (takowy też prowadzą). Mają lexiona na gąsienicach, to pewnie kiedyś skoszą.

Ja też jeszcze nie skosilem. Mokro i nie da rady wjechać. Zostało 6 ha. Pewnie Bartek będzie do mnie przyjeżdżał kosić jeszcze.

444 Ostatnio edytowany przez androl (2020-12-17 21:26:43)

Odp: Wiosna 2020

Pawel21990 napisał/a:
androl napisał/a:

W mojej wiosce qq jeszcze stoi. Dzierżawca tego pola mieszka w odległości 15 km, ponoć mają swojej qq 200 ha. Skupieni jednak byli najbardziej na skupie (takowy też prowadzą). Mają lexiona na gąsienicach, to pewnie kiedyś skoszą.

Ja też jeszcze nie skosilem. Mokro i nie da rady wjechać. Zostało 6 ha. Pewnie Bartek będzie do mnie przyjeżdżał kosić jeszcze.

To pole w mojej wiosce kosili lecz nie dokończyli, bo był to dzień w którym po południu śnieg spadł.
W okolicy kosili tylko u tych od których kupowali tą qq, płacili jednak trochę więcej niż te skupy które masz w pobliżu.
Od Ciebie też będą ją brać zarazem ?
A co to za bateria silosów postawiona nie tak daleko od Ciebie ?

445

Odp: Wiosna 2020

Koledzy macie ubezpieczone uprawy w tym roku od gradobicia i deszczy nawalnych ? jeśli tak to gdzie? PZU się wypięło w tej kwestii na rolników, byłem u przedstawiciela Concordii ma się dowiedzieć szczegółów ale prawdopodobnie też lipa.

446

Odp: Wiosna 2020

Mam w Concordii zawarte w kwietniu. Bez problemu.

Siły na zamiary zmierz....

447

Odp: Wiosna 2020

Teraz już doopa Concordia też już  nie ubezpiecza  , ma ktoś jeszcze w jakieś innej firmie ?

448

Odp: Wiosna 2020

spytaj listonosza, bo pocztowcy też ubezpieczają. Mój listonosz sam za mną chodzi i pilnuje terminów.

449

Odp: Wiosna 2020

Mam ubezpieczalem we VH (jedynie oni mieli z dopłatą) ale to było jakieś 3 tyg temu...

Kompletny noob w temacie Fortschitt

450

Odp: Wiosna 2020

Ja na dopłatę nie liczę, chce gdziekolwiek byle by ubezpieczyć. Dzwoniłem na pocztę , raczej da się ubezpieczyć u nich. Dzięki mpopis. smile

451

Odp: Wiosna 2020

ubezpieczyłem w pzu miesiac temu z dopłatą

mdw