Temat: Koronawirus z Wuhan.

Od wczoraj wieczora jest pacjent z koronawirusem w Polsce. Nie powiem gdzie, ale informacja jest z pierwszej ręki. Rozmawiałem z kilkoma osobami z branży medycznej, odwiedziłem kilka aptek w różnych miejscowościach, mam jako taki obraz sytuacji. Nie mam zamiaru nikogo straszyć, ale ...
Rękawice jednorazówki i maseczki są nie do kupienia. Masowo wykupowane są środki dezynfekujące, leki przeciw wirusowe, antybiotyki. Wenflony, cewniki, igły, strzykawki, waciki sterylne, ogólnie - wszystkie "jednorazówki" się kończą. Stany w aptekach się kończą, leków i środków medycznych będzie tyle ile mają hurtownie farmaceutyczne bo fabryki opierają się w 90 % na komponentach z Chin. Kontenery stoją załadowane w Chińskich portach, płyną albo stoją w naszych portach nie rozładowane.
Na światowych giełdach rosną ceny żywności szczególnie tej masowo produkowanej w Chinach. Czosnek, imbir, mango, koncentrat pomidorowy, susz warzywny.
Niektóre państwa rozważają wprowadzenie kontroli na granicach mimo strefy Schengen.
To jest dopiero początek, wszystko przed nami. Znając kondycję naszej służby zdrowia, gadka że, odpowiednie służby są przygotowane na walkę ze śmiertelnym wirusem, to jakiś ponury żart. Nie wiem czy oprócz Opatrzności ktoś jeszcze czuwa nad naszym bezpieczeństwem ? 
Nie usiłuję przewidywać co się wydarzy. Mówię jak to wygląda na dziś.

2

Odp: Koronawirus z Wuhan.

Jestem bardzo sceptyczny co do zajadliwości tego wirusa, juz tyle razy zmutował ze nie jest az tak groźny,  wirus grypy jest bardziej groźny.  Pierwsze to zaraz wyskoczą z jakąś cudowną szczepionką,  warunek przeżycia to nie dać się zaszczepić.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

3

Odp: Koronawirus z Wuhan.

Ja też nie panikuje. śmiertelność podobno ok 2% więc zwykła grypa bardziej groźna. w PL 50 osób w tym roku zmarło
Bardziej mnie martwi sytuacja w gospodarkę. kuzym pracuje na CNC to mówił że max tydzień i nie ędzi roboty bo stal się kończy a z chin nie dowożą. Wczoraj na szkoleniu mówili że 90% substancji czynnych oprysków pochodzi z chin w europie są robione formulacje. To bardziej mnie martwi niż ta śmiertelność

Rolnik z powołania:-)

4

Odp: Koronawirus z Wuhan.

Ciekawe podejście niektórych mediów i "elit" to rolnicy brudasy niechluje tylko oni sami są winni tego że zawlekli do swojej chlewni ASF Zostawić dziki w spokoju, stop rzezi, natura sobie poradzi.
Koronowirus, tu państwo nie dba o nasze bezpieczeństwo, powinno otoczyć nas matczyną opieką, nawet gdy zechce nam się jechać na wczasy tam gdzie nie powinniśmy :crez:

5

Odp: Koronawirus z Wuhan.

najpierw BSE, świńska grypa, ptasia grypa, ASF, kornavirus... szaleństwo media rozpętują a ludziska to łykają jak pelikany. Może zlikwidujemy samochody bo są śmiertelnym zagrożeniem dla ludzi i nie tylko - infekcja przez dotyk - im szybszy tym bardziej szkodliwy - jakaś szczepionka? Kilkaset osób zmarłych w podeszłym wieku po powikłaniach , które byłyby po każdej infekcji wirusowej... To może tak samo jak przy ASF w przypadku znalezienia chorego wybić wszystkich w określonej strefie i do utylizacji...

6

Odp: Koronawirus z Wuhan.

Po jakimś czasie pewnie któryś z koncernów farmaceutycznych ogłosi ,że wynalazł lek lub szczepionke na koronawirusa , przytuli kosmiczną kasę i wirus się skończy...

7

Odp: Koronawirus z Wuhan.

Mam obawy podobne do Pajeja. Sytuacja gospodarcza może wykończyć więcej ludzi niż bezpośrednio sam wirus. Światowa produkcja przemysłowa oparta jest na Chińczykach. Czy to wyroby gotowe czy komponenty, większość pochodzi z Chin. W tym miejscu widzę największe niebezpieczeństwo istnienia tego wirusa. Ktoś z powodu braku lekarstwa po przeszczepie zemrze. Znaczy wirus zabije go pośrednio.

8

Odp: Koronawirus z Wuhan.

dokładnie wirusem bym się nie martwił , ale wojną handlową usa -chiny,  gdy chińska i przy okazji europejska gospodarka się załamie kto przyjdzie z pomocą, a to już chyba wiadomo kto poszerza swoje wpływy

9 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2020-02-29 16:59:57)

Odp: Koronawirus z Wuhan.

Kilka wątków sie nakłada,  wspomniana wojna gospodarcza usa-chiny oraz wojna usa -iran o ropę,  a mianowicie pamiętacie jak trampek był o włos od rozpoczęcia regularnej wojny i nagle sie wycofał. Powodem było zapewnienie chin ze w razie potrzeby iran może liczyć na pomoc chinczyków. Chiny mają już przewagę jezeli chodzi o flotę morską więc trampek w zamian za tego pstryczka w nos podesłał im wirusa. Teraz chiny mają niezły kocioł z wirusem, a kto wie co sie z iranem teraz dzieję? To że wirus pochodzi z baz wojskowych usa swiadczy fakt ze to pentagon posiada patent na koronowirusa i wszelkie badania nad nim podlegają kontroli i pozwoleniu przez pentagon. Kolejny i w sumie najwazniejszy dowód to stare rzymskie powiedzenie: "winny ten, kto na tym zyskał ".

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

10

Odp: Koronawirus z Wuhan.

Dokładnie.
Dziś rano radio Erewań zapodało informację jakobybyły wykupowane leki z aptek. Brakuje przede wszystkim wit C, środków przeciw zapalnych, przeciw bólowych, antybiotyków. Potwierdzają się moje wczorajsze obserwacje. Mnie się udało zakupić ostatnie opakowania, resztę mam zamówione na poniedziałek.
Nie żebym tak bardzo dbał o swój marny żywot. Bardziej mi chodzi o bliskich. Chyba nie ma gorszej sytuacji kiedy ktoś umiera a nic nie można zrobić. Wiem bo przerabiałem. Na dziś jeszcze można coś zrobić. Można zaopatrzyć się w lekarstwa a jak nie będą potrzebne, z uśmiechem na ustach spalić je w piecu.
Do wyobraźni przemówiła mi pewna znajoma lekarka, jak wygląda przebieg tej choroby.
Gorączka, kaszel, duszności, ból mięśni, wzrost temperatury, drgawki, krwotok wewnętrzny i zgon. Podzielę się z Wami wiedzą jaką posiadam na ten temat. Można od początku podawać leki przeciwwirusowe Ebifumin, Tamiflu, Tamivil i wit C w dużych dawkach. Tylko nie tą z apteki, witaminę 1000, bo to ściema. Chyba że zalecaną dawkę x 10. Najlepsza (skuteczna) wit C jest w formie kwasu L - askorbinowego i soli Askorbinian sodu. Przy wzroście temperatury a przed drgawkami należy podać uderzeniową dawkę antybiotyku. Unidox Solutab, z powodu braku można podać Doxycylinum  lub pochodne. Ostatecznie mamy kontakt z lek wet. Wystarczy znać zawartość, zalecane dawki i sobie przeliczyć. I życzę, żeby moje rady nigdy nikomu nie były potrzebne.

11

Odp: Koronawirus z Wuhan.

🤒🤒🤒🤒 I po co nam lekarze. Tu wszystko jest. Łał. 🤭

Leszek   dla kolegów'

12

Odp: Koronawirus z Wuhan.

W razie co postawię na dezynfekcję i odkażanie 60% przełknę wink

13 Ostatnio edytowany przez Massey (2020-03-01 01:04:59)

Odp: Koronawirus z Wuhan.

Z kolei moja terapia to widły , taczka i stado krów , działa na każdego wirusa , w łóżku nie trzeba leżeć... Polecam wink

14

Odp: Koronawirus z Wuhan.

Massey napisał/a:

Z kolei moja terapia to widły , taczka i stado krów , działa na każdego wirusa , w łóżku nie trzeba leżeć... Polecam wink

miałem, odstawiłem i brzuch mi urusł :red:

mdw

15

Odp: Koronawirus z Wuhan.

androl napisał/a:

W razie co postawię na dezynfekcję i odkażanie 60% przełknę wink

Coś ostatnio słyszałem, że alkohol etylowy radzi sobie z koronawirusem, no to trzeba w poniedziałek puścić w ruch fabrykę i następny nastaw uruchomić.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

16

Odp: Koronawirus z Wuhan.

Wszystkie Marki to fajne chłopaki ale się uśmiałem ,nie będę mówił tacie bo nastawi a mama białej gorączki dostanie

17

Odp: Koronawirus z Wuhan.

Sławek możesz mi wytłumaczyć po co antybiotyk? Antybiotyk to lek antybakteryjny a nie antywirusowy.  I w tym wypadku chyba tylko może pomóc w wykończeniu pacjenta.

18

Odp: Koronawirus z Wuhan.

W chorobie idzie siła złego na jednego. Nie tylko wirus atakuje organizm ale i bakterie. Stosuje się antybiotyk żeby wyeliminować bakterie z tej układanki, czyli ograniczyć przyczynę powikłań.

19

Odp: Koronawirus z Wuhan.

Na wirusy to Avast czy temu podobne programy.
po kilku lekturach, obejrzanych wywiadach i doszukanych informacji, na moją głupią chłopską głowę wirus z koroną to taki sam typ wirusa jak SARS, BSE, choroba auszkiego, AH1N1, AH1N5, AH1N7, ASF i masa innych medialnych pierdoł.
Główna zjadliwość tych wirusów to niszczenie gospodarki i zachwianie rynków.
Żeby wszystko dzialało jak należy, potrzebna jest mocna wiara ciemnego ludu, panika, haos i dezorientacja.  Od czasu nastania kolorowej telewizji z dźwiękiem stereo, najlepiej sprzedają się filmy KATASTROFICZNE.
Siedzimy, oglądamy i się wczuwamy. Po kilku filmach typu: wycieka wirus z laboratorium, masa ludzi umiera, reszta superherosów walczy z elitą która na kilkadziesiąt metrów w ziemi tworzy sobie ostoję odizolowaną od tego gówna co po ziemii pływa, słysząc w mediach słowo WIRUS panika narasta w mega szybkim tempie. Wykupione zostaje wszystko co do przeżycia potrzebne. Już teraz w dyskontach widać braki na pułkach z makaronem, mąką, cukrem itp. (o dziwo ryż nie znika wink) Ledwo ktoś kichnie albo nosem pociągnie, już po karetkę dzwonią. niedaleko mnie w szpitalu ponad 30ludzi na zakaźnym z podejrzeniem WuhanVirus. Ludzi miejscowych, nie mających większej styczności z "światem zewnętrznym". Nie liczy się trzeźwe myślenie, tylko statystyka. Jak kiedyś ze stonką ziemniaczaną. Jak ktoś znalazł to nagrodę dostał....
Jak wyżej zauważyliście. Wszystko ima się problemów na lini USA-CHINY-IRAN. Tylko jak każda taka zagrywka najbardziej się odbija na kieszeniach zwykłych ludzi...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

20

Odp: Koronawirus z Wuhan.

Dokładnie i trafnie👍

Leszek   dla kolegów'