Temat: ziemniaki w maju?

Witam, mam 40arów łąki i muszę wynajmować ciągnik aby skosić trawę. Myślę żeby posadzić tam ziemniaki aby nie trzeba było kosić ale nie wiem czy nie jest  za późno na sadzenie. Macie jakieś doświadczenia z tym związane? I jakie nawozy oprócz obornika mogę zastosować i w jakich ilościach.
Dzięki za rady smile

2

Odp: ziemniaki w maju?

Zapomnij o ziemniakach na zaoranej łące!

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3

Odp: ziemniaki w maju?

Kiedyś jeszcze jak ojciec gospodarzył sadziliśmy od rana a po południu jechaliśmy na imieniny do babci (Zofii). Były to najlepsze ziemniaki we wsi. Mieliśmy jeszcze wcześniej posadzone nie były takie. Więc możliwe jest osiągnięcie dobrego plonu ale raczej nie na świeżym oborniku i polu po łące.

4

Odp: ziemniaki w maju?

dlaczego nie można na polu po łące ??

5

Odp: ziemniaki w maju?

Bo trawa je przerośnie

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

6

Odp: ziemniaki w maju?

i drutowce zeżrą

Rolnik z powołania:-)

7

Odp: ziemniaki w maju?

U mnie jeden dziś sadził, ale to planowo. Za robotę wziął się od niedzieli. Najpierw zwiózł słomę, gruber, obornik, orka, no i dziś  był finał tej operacji. Może mieć najlepsze w okolicy tak jak w ubiegłym roku. Nawadniał wężem do nawadniania kropelkowego, kładł co drugą redlinę.

8

Odp: ziemniaki w maju?

Trawa to nie problem tylko to pisał Pajej.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

9

Odp: ziemniaki w maju?

jak sobie teraz radzicie z drutowcem w ziemniakach ?

10

Odp: ziemniaki w maju?

Był taki środek na opryskanie drutowca chyba dursban... to tez sie stosowało przed siewem QQ bo robaczki ładnie na wylot wygryzały ziarna QQ posiane... tydzień i na polu 1/3 wschodzi.... Żeby nie było go to trzeba z 2 lata min uprawę jakąś prowadzić zboże itp chociaż sąsiad sieje QQ na jednym kawałku i jemu co rok praktycznie drutowiec siedzi... ale jak dla niego to mogą być big_smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

11

Odp: ziemniaki w maju?

dursban był ale nie wróci...

Rolnik z powołania:-)

12

Odp: ziemniaki w maju?

Dursban był i jest, ale  nie ma rejestracji na drutowca. Co nie znaczy, że nie da się go zastosować.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

13

Odp: ziemniaki w maju?

A gdzie jest? Chętnie kupilbym...

Kompletny noob w temacie Fortschitt

14

Odp: ziemniaki w maju?

chloropiryfos czyli dursban , nurelle .... i pochodne już wycofane , pozostają tylko zapasy i wschodni import indywidualny...

15

Odp: ziemniaki w maju?

Jest jescze fosmet z grupy fosforoorganicznych, ale nie działa gazowo, więc nie wiem czy na drutowe pomoże..

Kompletny noob w temacie Fortschitt

16

Odp: ziemniaki w maju?

zostają jeszcze tabletki do gazowania zboża...

17

Odp: ziemniaki w maju?

a to https://agrosimex.pl/belem-0-8-mg-12kg-zwalcza-drutowce
tylko jak nie mam takiego dozownika przy sadzarce , to jakbym posadził ziemniaki tak płytko ręcznie rozrzucił  i wtedy obsypał,

18

Odp: ziemniaki w maju?

Po 1200 były oryginalne dozowniki mikrogranulatu do siewnika kukurydzy gaspardo nadały by się pewnie.

19

Odp: ziemniaki w maju?

tekila256 napisał/a:

jak sobie teraz radzicie z drutowcem w ziemniakach ?

zaprawić penta forte ( bestpest)

20

Odp: ziemniaki w maju?

Actelic smile tylko bardzo drogo