1

Temat: Sterownik wagopakowaczki, wagoworkownicy i innych

Będę miał do sprzedania sterownik do ww sprzętów. Wyświetlacz dotykowy, obsługa do 2 falowników, obsługa czujników wagowych (tensometrycznych), dwa wyjścia na elektrozawory pneumatyczne (230AC), rozbudowane menu z nastawą wagi, czasu opóźnienia przekaźników, automatyczną kalibracją i ręcznym dostrajaniem, wyborem liczby falowników i nastawą progów jak i prędkości dla falowników. Niedługo zamieszczę fotki i resztę. Jak coś pisać :beer:

2

Odp: Sterownik wagopakowaczki, wagoworkownicy i innych

Za dwa piwa??

3 Ostatnio edytowany przez kellyq (2020-05-30 18:44:45)

Odp: Sterownik wagopakowaczki, wagoworkownicy i innych

Piwo po transakcji wink

Do czego można użyć sterownik? Przedewszystkim do wagoworkownic np. do ziemniaków, warzyw takich jak cebula, marchew, pietruszka bo to najczęściej się waży w worki. Można też do zboża jak ktoś workuje czy do innych specifików. Wszystko zależy od pomysłowości konstruktora. Nada się wszędzie tam gdzie jest falownik i waga.

Jest to druga wersja sterownika, pierwsza była a właściwie jest bardziej prymitywna i mniej funkcjonalna, w zasadzie została stworzona tylko do ważenia jednego towaru.

https://www.youtube.com/watch?v=TCPg77TBc_s

Pod linkiem powyżej stary sterownik i jego zastosowanie. Obecny sterownik wygląda tak
https://i.postimg.cc/LsPC2rPF/sterownik.jpg

Ekran dotykowy ze zrozumiąłym menu. Sprzętowo do dyspozycji jest 2 wyjścia na elektrozawory pneumatyczne bo w zasadzie takie stosuje się w takich urządzeniach. Jeden steruje otwieraniem kosza wagowego drugi opcjonalny steruje  np. zakrywaniem taśmy żeby z niej nic nie sypało się kiedy porcja jest naważona. Jest też 2 wyjścia na falowniki, można korzystać z obu albo jednego. Przykład dla jednego falownika- pojedyńcza taśma dozująca np. ziemniaki i w miarę zapełniania kosza wagowego do zadanej wagi zmienia się jej prędkość w 3 progach czyli pełna prędkość, zwolnienie 1, zwolnienie 2, zatrzymanie. Jest możliwość ustawienia poszczególnych progów wyrażonych w % zadanej masy jak i prędkośći taśmy dla progów.

Sterownik może pracować również z dwoma falownikami, czyli np. jedna taśma główna i taśma doważająca. Ustawia się kiedy taśma główna ma się wyłączyć oraz prędkość taśmy doważającej. Takie rozwiązanie jest chyba dokładniejsze. Możliwe też że tańsze w wykonaniu bo pojedyńcza taśma z schodkami drogo wychodzi w porównani do dwuch taśm bez schodków a jedynie z prostymi zagarniaczami.

Jest automatyczna kalibracja wagi, można też dostrajać ręcznie. Jest ustawiane opóżnienie otwarcia zamknięcia kosza wagowego. Ponadto na bieżąco wyświetlana jest wydajność maszyny w kg/h oraz liczba zworkowanego towaru w sztukach.

Postaram się też nagrać jakiś filmik wink

Filmik

https://youtu.be/EXjk5kI9zBI

4

Odp: Sterownik wagopakowaczki, wagoworkownicy i innych

UPDATE:

Nowa wersja sterownika mniejszy, bardziej rozbudowany, tańszy wink

https://i.postimg.cc/5jXyT2sw/1.jpg

https://i.postimg.cc/gnRJcBFj/2.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=StwLcQ2bss8

5

Odp: Sterownik wagopakowaczki, wagoworkownicy i innych

Szacun. O ile wszystkiego się czepiam to taka elektronika to ciemna magia dla mnie.

6

Odp: Sterownik wagopakowaczki, wagoworkownicy i innych

Kawał porządnego kodu.
Prawdopodobnie nawiążemy współpracę.
Jeżeli obudzę zarzucony projekt to się odezwę.
Pozdrawiam

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>