1

Temat: Wszystko o "Marsjaninie" T-174

Witajcie,
nazywam się Wojtek i wczoraj się zarejestrowałem, choć od dawna śledzę to forum.
W sobotę kupiłem T-174 celem prywatnego wykorzystania do budowy domu. Coś tam wykopać, podnieść lub załadować. Przejrzałem forum i mam kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi. Dlatego zakładam nowy jeden temat aby pisać tutaj wszystko o T-174.
Mam kilka pytań do was Drodzy użytkownicy - forumowicze. Mianowicie:

1. Szukam instrukcja obsługi i katalogu napraw, instrukcji do silnika 2vd. Szukałem ale nic nie ma. Ktoś na pewno ma, może mi wysłać, a ja zeskanuję wszystko i wrzucę na forum, tak aby każdy miał bo nie ma, potem odeślę bo forum przecież jest po to aby sobie pomagać smile

2. Co trzeba zrobić po kupnie, to znaczy co wymienić, jakie oleje, czy hydrauliczny też, filtry?

3. Mam łyżkę chwytakową i chętnie zakupię łyżkę podsierbną w komplecie z siłownikiem i przystawką w normalnych pieniądzach.

4. Gdyby nikt nie miał to mam łyżkę podsierbną, ale od innej koparki, więc chciałbym ją zaadoptować i się zapytać czy jest szansa podesłania zdjęć tej przystawki do niej i jaki przychodzi siłownik do tej łyżki podsierbnej, średnica tłoczyska, średnica zewnętrzna, wysuw tak aby dobrać w miarę podobny, bo oryginały albo ciężko dostępne albo w ciężkiej cenie.

5. Jak rozwiązana jest blokada wieży, za niedługo transport, w jakiej pozycji ma być wajcha, czy np. jak się naciśnie pedał obrotu podczas włączonej blokady to czy coś się urwie czy pedały po prostu nie działają?

6. Gdzie jest hamulec pomocniczy i jak go ustawić do transportu?

7. Na jakiej zasadzie działa skręt kół i podpory? Jak hydraulika jest przekazywana w dół skoro koparka obraca się w około?

8. Jak uruchamiacie? Podobno tam jest instalacja 24v to jakie aku wystarczą do odpalenia?Muszę właśnie zakupić.Z tego co wiem, silnik ten nie jest jakoś duży pojemnościowo, podobno ma 800cm3, a kolega odpalał go z 2x12v 70ah.

Pewnie nasunie się więcej pytań. Niektóre są może i proste, ale nie dla mnie i mnie nurtują. Proszę też o właściwe pokierowanie do odpowiedniego działu, jeśli popełniłem błąd. Jestem początkujący, więc proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam serdecznie
Wojtek

Bul bul bul bul - tak "chodzi" mój Marsjanin t174 smile

2

Odp: Wszystko o "Marsjaninie" T-174

A to chyba wtedy do mnie dzwoniłeś odnośnie zakupu

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3

Odp: Wszystko o "Marsjaninie" T-174

Możliwe, a możesz odpowiedzieć na któreś z pytań?

Bul bul bul bul - tak "chodzi" mój Marsjanin t174 smile

4

Odp: Wszystko o "Marsjaninie" T-174

Pomożecie?

Bul bul bul bul - tak "chodzi" mój Marsjanin t174 smile

5

Odp: Wszystko o "Marsjaninie" T-174

Olej i filtry to wymieniaj wg własnego uznania. No najważniejszy w silniku.
Blokada skrzyni to takie pokrętło z prawej strony fotela przy podłodze. Jak je wykręcasz to wchodzi kawałek trybu w wieniec. Na niskich obrotach wtedy spróbuj skręt prawo lewo i wykręcaj to pokrętło zręby się dobrze zazębiło. Hamulec pomocniczy i blokada to takie dwa przełączniki pneumatyczne w ścianie bocznej kabiny po prawej stronie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

6

Odp: Wszystko o "Marsjaninie" T-174

A reszta pytań?
Pozyskałem instrukcje jak ktoś chce ale w języku węgierskim.... chyba, że ma ktoś coś w Polskim?

Bul bul bul bul - tak "chodzi" mój Marsjanin t174 smile